Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТОРГІВЛЯ ЯК інституціональна ФОРМА ФУНКЦІОНУВАННЯ СФЕРИ ОБІГУ

ТОРГІВЛЯ ЯК інституціональна ФОРМА ФУНКЦІОНУВАННЯ СФЕРИ ОБІГУ

Назва:
ТОРГІВЛЯ ЯК інституціональна ФОРМА ФУНКЦІОНУВАННЯ СФЕРИ ОБІГУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,18 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДВНЗ "КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВАДИМА ГЕТЬМАНА"
громова тетяна миколаївна
УДК 339.16
ТОРГІВЛЯ ЯК інституціональна ФОРМА
ФУНКЦІОНУВАННЯ СФЕРИ ОБІГУ
Спеціальність 08.00.01 – Економічна теорія та історія економічної думки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політичної економії обліково-економічних факультетів ДВНЗ "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана" Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Кривенко Костянтин Тарасович,
ДВНЗ "Київський національний економічний університет
імені Вадима Гетьмана", професор кафедри політичної економії
обліково-економічних факультетів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Лагутін Василь Дмитрович,
Київський національний торговельно-економічний
університет, завідувач кафедри економічної теорії
кандидат економічних наук, доцент
Стахівський Віктор Іванович,
ДВНЗ "Київський національний економічний
університет імені Вадима Гетьмана",
доцент кафедри політичної
економії факультетів управління та маркетингу
Захист відбудеться «22» жовтня 2007 р. о «1400» годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.01 у ДВНЗ "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана" за адресою: м. Київ, просп. Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ДВНЗ "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана" за адресою: 03113, м. Київ, вул. Дегтярівська, 49г, ауд. 601.
Автореферат розіслано «21» вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор А.Е. Фукс

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Соціально-економічний трансформаційний стан в Україні спрямований на утворення сучасної економічної системи, в якій вагоме місце належить торговельним відносинам. Адже саме торгівля виступає найрозвинутішою формою ринкових відносин, а, отже, є найважливішою сферою економіки, яка сприяє становленню і розвитку даної системи. Сучасне значення торгівлі вимагає її чіткого правового забезпечення, розвиненої інституціональної, матеріально-технічної та комунікативно-інформаційної інфраструктури.
Останнім часом відбувається значне розширення масштабів товарів і послуг у сфері торгівлі, зростання кількості суб’єктів ринку, демонополізація та розвиток конкурентних відносин, що призводять до підвищення актуальності та значимості ролі торгівлі як інституціональної форми функціонування сфери обігу.
Наукове обґрунтування шляхів розвитку та методів вдосконалення торговельних відносин в сукупності з державним регулюванням здатні забезпечити ефективний обмін товарів і послуг та стимулювати науково-технічний прогрес. Це призведе до більш функціональної та економічно вигідної торгівлі, яка буде мати прояв як в якості продукції, так і в підвищенні її конкурентоспроможності. Тому особливо важливим та актуальним постає наукове дослідження торговельних відносин в трансформаційному періоді через розкриття сутності та еволюції такої категорії як "торгівля", встановлення взаємозв’язків між такими поняттями як "ринок", "конкуренція", "обмін", "обіг" тощо.
Останнім часом набув поширення інституційний підхід до вивчення практично усіх економічних процесів, в тому числі процесів, пов’язаних з ринком. Інституційний підхід в поєднанні з неокласичним, неокейнсіанським та іншими підходами дає змогу повніше розкрити зміст торгівлі, її місця в системі суспільного відтворення та розв’язати завдання, пов’язані з підвищенням ефективності вітчизняної торгівлі.
За сучасних економічних умов проблема торговельних відносин та підвищення рівня міжнародної торгівлі набуває все більшої значимості для всіх країн світу. Щодо економіки нашої держави, то для неї є актуальним аналіз закономірностей формування механізму ринкових торговельних відносин в умовах глобалізації сучасних економічних процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ТОРГІВЛЯ ЯК інституціональна ФОРМА ФУНКЦІОНУВАННЯ СФЕРИ ОБІГУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок