Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЛИБИННОПСИХОЛОГІЧНІ ВИТОКИ АГРЕСИВНОСТІ ОСОБИСТОСТІ (НА МАТЕРІАЛАХ АКТИВНОГО СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО НАВЧАННЯ)

ГЛИБИННОПСИХОЛОГІЧНІ ВИТОКИ АГРЕСИВНОСТІ ОСОБИСТОСТІ (НА МАТЕРІАЛАХ АКТИВНОГО СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО НАВЧАННЯ)

Назва:
ГЛИБИННОПСИХОЛОГІЧНІ ВИТОКИ АГРЕСИВНОСТІ ОСОБИСТОСТІ (НА МАТЕРІАЛАХ АКТИВНОГО СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО НАВЧАННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,05 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Інститут психології ім. Г.С.Костюка
Академія педагогічних наук України
МЕЛОЯН АНАІТ ЕДУАРДІВНА
 
УДК 159.964.21
ГЛИБИННОПСИХОЛОГІЧНІ ВИТОКИ АГРЕСИВНОСТІ
ОСОБИСТОСТІ (НА МАТЕРІАЛАХ АКТИВНОГО
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО НАВЧАННЯ)
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Черкаському національному університеті імені Богдана
Хмельницького
Науковий керівник: | доктор психологічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Яценко Тамара Семенівна,
Черкаський національний університет
імені Богдана Хмельницького,
завідувач кафедри практичної психології,
декан психологічного факультету | Офіційні опоненти: | член-кореспондент АПН України,
доктор психологічних наук, професор
Татенко Віталій Олександрович,
Інститут соціальної та політичної психології АПН України, провідний науковий співробітник лабораторії методології психосоціальних і політико-психологічних досліджень |
кандидат психологічних наук, доцент
Соловієнко Валентин Олександрович,
Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова МОН України, кафедра психології та педагогікиПровідна установа: | Дрогобицький державний педагогічний університет,
кафедра психології, Міністерство освіти і науки України,
м. Дрогобич |
Захист відбудеться “1” липня 2004 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради в Інституті психології ім. Г.С. КостюкаАПН України за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Паньківська, 2
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України
Автореферат розісланий “28” травня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О. Балл
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В період розвитку України як самостійної держави особливої значимості набувають наукові дослідження, присвячені проблемам оздоровлення та оптимізації не лише економічних процесів, але й соціальних та психологічних феноменів. Останні є, з одного боку, похідними від матеріального рівня розвитку суспільства, а з іншого – у значній мірі визначають як спрямування економічних процесів, так і міру гуманістичної зорієнтованості.
Коли розглядається “агресія” як феномен, то йдеться про енергію, спрямовану “проти іншої людини”, а також і “проти себе”. Лапки у даному випадку відтіняють часту невидимість даних процесів у їх руйнівній сутності. Агресію в її емоційно відкритих проявах ми можемо спостерігати у тварин, у людей з психологічними відхиленнями або у поведінці кримінального характеру і т. п.
Говорячи про агресію в контексті даної роботи, в основу якої буде покладено емпіричний матеріал, отриманий в групах АСПН, підкреслюємо, що контингент учасників дослідження належить до соціально адаптованих суб’єктів. Останнє визначається й специфікою методу активного соціально-психологічного навчання, який сформувався в контексті задач вдосконалення педагогічного спілкування.
Умовно можна виділити різні статуси агресії (як психічного стану, як властивості особистості, як потреб, як поведінкових проявів), між якими має місце взаємозв’язок. Існують ємні дослідження даної проблеми в зарубіжній літературі, зокрема: Е. Аронсон, 1998; Р. Берон, Д. Річардсон, 1998; К. Бютнер, 1991; К. Е.Ізард, 1980, 1999; К. Лоренц, 1994; Г. Паренс, 1997; Ф. Перлз, 2000; Х. Хекхаузен, 1986; Фестінгер та ін; а також роботи вітчизняних дослідників: М. В. Алфімова, В.І. Трубнікова, 2000; М. Л. Бутовська, 1998; І. Б. Бойко, 1993; Н. А. Дубинко, 2000; Н. Ю. Максимова, К. Л. Милютіна, 2000; В. М. Крайнюк, 1999; О. О. Смирнова, Т. Р. Хузєєва, 2002 та ін.
Проблема глибиннопсихологічних витоків агресивності досі не була предметом спеціальних досліджень, тим більше в контексті підготовки майбутніх психологів-практиків. Останнє й визначає актуальність даного дисертаційного дослідження, адже феномен агресії аж ніяк не узгоджується з професією психолога, в якій засадними моментами є спілкування та гуманна взаємодія в рамках “людина – людина”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ГЛИБИННОПСИХОЛОГІЧНІ ВИТОКИ АГРЕСИВНОСТІ ОСОБИСТОСТІ (НА МАТЕРІАЛАХ АКТИВНОГО СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО НАВЧАННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок