Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАРЯДОВІ І РОЗМІРНІ ЕФЕКТИ В МЕТАЛЕВИХ КЛАСТЕРНИХ СТРУКТУРАХ

ЗАРЯДОВІ І РОЗМІРНІ ЕФЕКТИ В МЕТАЛЕВИХ КЛАСТЕРНИХ СТРУКТУРАХ

Назва:
ЗАРЯДОВІ І РОЗМІРНІ ЕФЕКТИ В МЕТАЛЕВИХ КЛАСТЕРНИХ СТРУКТУРАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,36 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ ім. Г.В. КУРДЮМОВА
ВАСЮТІН Євген Васильович
УДК 537.311.322+539.211.546.3
ЗАРЯДОВІ І РОЗМІРНІ ЕФЕКТИ В МЕТАЛЕВИХ
КЛАСТЕРНИХ СТРУКТУРАХ
Спеціальність 01.04.07 – фізика твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на | кафедрі мікроелектроніки і напівпровідникових приладів Запорізького національного технічного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, професор ПОГОСОВ Валентин Вальтерович, Запорізький національний технічний університет, завідувач кафедри мікроелектроніки і напівпровідникових приладів.
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор РЕПЕЦЬКИЙ Станіслав Петрович, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра фізики функціональних матеріалів;
доктор фізико-математичних наук, професор КУНИЦЬКИЙ Юрій Анатолійович, завідувач відділу фізики наноструктурних матеріалів Технічного центру НАН України.
Провідна установа: | Інститут фізики НАН України.
Захист відбудеться “22” травня 2007 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.168.02 при Інституті металофізики ім.Г.В.Курдюмова НАН України (03680, Київ-142, бульв. акад. Вернадського, 36; актовий зал Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, т. 424-10-05).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою: Київ-142, бульв. акад. Вернадського, 36.
Автореферат розісланий “16” квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.168.02
кандидат фізико-математичних наук Сизова Т.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Специфічні властивості низькорозмірних систем, які відрізняють їх від масивних матеріалів, так чи інакше пов'язані з розмірними ефектами, які реалізуються через зменшення геометричних розмірів. Обмеження руху електронів навіть в одному напрямку призводить до кардинальної зміни електронного спектру і, тим самим, до зміни основних властивостей речовини. Розмірна залежність більшості фізичних величин має дві складові: монотонну і немонотонну, остання пов'язана із квантоворозмірним явищем. Одночасне дослідження розмірних і зарядових явищ викликає особливий інтерес, у зв'язку з тим, що в нанорозмірних багатоелектронних системах ці явища невід'ємно пов'язані між собою і часто поява перших є наслідком прояву других, або навпаки.
Яскравим зарядовим ефектом, в якому сильно проявляється розмірна залежність, є кулонівська нестійкість заряджених кластерів. Величина критичного заряду, при якому система залишається стабільною, не лише накладає обмеження на технологічні операції вирощування квантових точок, дротів і ниток, але й є важливим параметром, який визначає механічну і термодинамічну стійкість в нанокомпозитах і плазмі, до складу якої входить кластерна фаза. Існуючи теорії описують лише розмірну залежність критичного заряду, але не надають адекватного опису впливу на величину критичного заряду сорту частинок (електрони або іони), що розряджують систему. Не зрозумілим залишається і те, як квантованість енергетичного спектру впливає на процес кулонівської нестійкості. Самоузгоджені розрахунки хоч і враховують квантування, але через складність розрахункової схеми простежити вплив саме цього чинника на кінцевий результат дуже важко.
При вивченні зарядових ефектів в ультрадисперсних середовищах вивчення характеристик окремих частинок може бути недостатнім, оскільки в цьому випадку проблема ускладнюється появою колективних кореляційних явищ. Прикладом колективної взаємодії є електрострикція, яка виникає внаслідок взаємозарядження елементів нанокомпозита, вивчення якої й досі проводиться лише на рівні якісних оцінок.
Розмірні і зарядові ефекти одночасно проявляються і при транспорті носіїв заряду крізь частинки нанометрових масштабів, при цьому має місце ефект кулонівської блокади, покладений в основу дії одноелектронних приладів, актуальність дослідження яких обумовлена пошуком нових механізмів функціонування елементної бази електроніки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЗАРЯДОВІ І РОЗМІРНІ ЕФЕКТИ В МЕТАЛЕВИХ КЛАСТЕРНИХ СТРУКТУРАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок