Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ РАДІОЧАСТОТНИМ РЕСУРСОМ В УКРАЇНІ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ РАДІОЧАСТОТНИМ РЕСУРСОМ В УКРАЇНІ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ РАДІОЧАСТОТНИМ РЕСУРСОМ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,91 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна Академія наук України
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень
Кудряшова Надія Вікторівна
УДК 338.47
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ РАДІОЧАСТОТНИМ
РЕСУРСОМ В УКРАЇНІ
Спеціальність 08.07.04 - економіка транспорту і зв'язку
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській Державній Морській Академії Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат економічних наук, професор
Вінніков Володимир Васильович,
Одеська Державна Морська Академія
Міністерства освіти і науки України
завідувач кафедрою
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Загорулько Валентин Миронович
Київський міжнародний університет цивільної авіації Міністерства освіти і науки України, професор кафедри
кандидат економічних наук, доцент
Стрій Любов Олексіївна,
Українська державна академія зв'язку
ім. О.С. Попова Державного комітету зв'язку та інформатизації України
доцент кафедри
Провідна установа: Харківська державна академія залізничного
транспорту Міністерства освіти і науки
України, кафедра економіки (м. Харків)
Захист відбудеться "_22_" ____червня______ 2001 р. о _14_ на засіданні спеціалізованої вченої ради К41. 177.01 в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий "_19_" ____травня____ 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук М. Л. ТаракановЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Створення сучасної інфраструктури інформатизації є однією з найважливіших умов побудови інформаційного співтовариства в Україні, що дозволить нашій країні приймати активну участь в підготовці і реалізації міжнародних проектів в галузі зв'язку, створить умови для входження України в глобальні інформаційні системи, буде сприяти доступу фізичних і юридичних осіб до світових інформаційних ресурсів.
Невід'ємним елементом інформаційної інфраструктури є управління радіочастотним ресурсом. Використання радіочастотного ресурсу складає основу функціонування радіоелектронних засобів та систем наземного і космічного радіозв'язку, звукового і телевізійного мовлення, радіолокації, радіонавігації, дослідження природних ресурсів та інших застосувань, необхідних для задоволення потреб населення, органів державної влади, забезпечення оборони, безпеки й правопорядку.
В останнє десятиріччя відбувається прискорений розвиток нових телекомунікаційних технологій, що базуються на використанні радіочастотного ресурсу: GSМ, NМТ, DСS, DЕСТ, стандарти транкінгового, супутникового зв'язку і т. ін. Це призводить до збільшення попиту на радіочастоти, вимагає розширення доступу до радіочастотного спектру. Радіочастотний спектр є обмеженим ресурсом, і проблема його ефективного розподілу і використання стає все більш актуальною Однак в Україні економічним аспектам ефективного використання радіочастотного спектру не приділяється належної уваги. Розподіл радіочастотного ресурсу здійснюється в основному шляхом регламентування. Організаційно-економічний механізм управління радіочастотним ресурсом надто недосконалий, що гальмує як розвиток галузі зв'язку, так і знижує прибутки держави.
При цьому як вольове встановлення високих цін на радіочастотний ресурс, так і необгрунтоване низьких призводить до того, що всі три суб'єкти економіки: виробники послуг зв'язку (сервіс-провайдери, що використовують спектр), споживачі послуг зв'язку (абоненти) і держава зазнають економічні втрати. Занадто високі ціни (що мають місце в Україні) "лякають" потенційних операторів і затримують розгортання мереж. У цій ситуації держава втрачає значні грошові кошти (від недоотриманих митних зборів, ПДВ, акцизу, податків на прибуток підприємств-операторів і продавців терміналів).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ РАДІОЧАСТОТНИМ РЕСУРСОМ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок