Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Адміністративно-правовий статус державних інспекцій в Україні

Адміністративно-правовий статус державних інспекцій в Україні

Назва:
Адміністративно-правовий статус державних інспекцій в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,58 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний університет внутрішніх справ
Лебідь Наталія Володимирівна
УДК 342.51+35.078.3
Адміністративно-правовий статус
державних інспекцій в Україні
Спеціальність 12.00.07 – теорія управління; адміністративне право і
процес; фінансове право; інформаційне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України.
Науковий керівник – | доктор юридичних наук, доцент
КОМЗЮК Анатолій Трохимович,
Національний університет внутрішніх справ, професор кафедри адміністративного права і адміністративної діяльності ОВС.
Офіційні опоненти – | доктор юридичних наук, професор
АНДРІЙКО Ольга Федорівна,
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, провідний науковий співробітник відділу проблем державного будівництва та адміністративного права;
кандидат юридичних наук, професор
БИТЯК Юрій Прокопович,
Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого, завідуючий кафедрою адміністративного права.
Провідна установа – | Кримський юридичний інститут Національного університету внутрішніх справ, кафедра адміністративного права, Міністерство внутрішніх справ України (м. Сімферополь).
Захист відбудеться „ 27 „ січня 2005 року о „1000” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.700.01 Національного університету внутрішніх справ (61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету внутрішніх справ (61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27).
Автореферат розіслано „ 27 „ грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Каткова Т.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Розбудова державності в Україні та формування ринкових відносин потребують чіткої організації виконавчої діяльності, забезпечення оперативності та повноти реалізації прийнятих рішень. Виконання зазначеного завдання значною мірою залежить від налагодження оперативної та дієвої системи контролю. Значення контролю значно підвищується залежно від масштабів та складності проблем, що постають перед країною. За допомогою контролю здійснюється збір та аналіз інформації про підконтрольні об’єкти, її зіставлення, виявлення причин протиріч між реальною діяльністю та заданою моделлю. В суспільстві діяла раніше і в наш час діє особлива система державних органів контролю і нагляду, на яку покладено обов’язок підтримання та зміцнення законності і дисципліни в державі. Однак, практична діяльність зазначеної системи органів сучасним тенденціям відповідають не завжди і не в усьому.
На сьогодні виникла гостра необхідність у створенні оновленої контрольно-наглядової системи, здатної ефективно функціонувати в умовах економічного та політичного плюралізму. До системи органів контролю належать і державні інспекції – спеціалізовані органи виконавчої влади, що здійснюють контроль за виконанням певних загальнообов’язкових правил у відповідних галузях: промисловості чи фінансів, сільського господарства чи охорони природи, будівництва, соціального забезпечення, збереження матеріальних цінностей, стандартизації, якості продукції, техніки безпеки і здоров’я населення тощо.
Завдання комплексного наукового дослідження адміністративно-правового статусу державних інспекцій актуалізується у зв’язку з тим, що законодавче закріплення системи державних інспекцій відсутнє. Відсутні також і законодавчо визначені принципи, засади, якими необхідно керуватися при створенні інспекцій, а також підстави наділення певних органів контрольними повноваженнями державних інспекцій. Таким чином, необхідність удосконалення діяльності державних інспекцій як спеціалізованих органів контролю виконавчої влади обумовлює актуальність дослідження широкого кола питань, пов’язаних із визначенням, нормативно-правовим закріпленням, реалізацією та розвитком адміністративно-правового статусу державних інспекцій в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Адміністративно-правовий статус державних інспекцій в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок