Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПРИ ЕЛЕКТРОХІМІЧНІЙ ПЕРЕРОБЦІ СВИНЦЕВО-КИСЛОТНИХ АКУМУЛЯТОРІВ У СИЛІЦІЙФЛУОРИСТИХ ЕЛЕКТРОЛІТАХ

ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПРИ ЕЛЕКТРОХІМІЧНІЙ ПЕРЕРОБЦІ СВИНЦЕВО-КИСЛОТНИХ АКУМУЛЯТОРІВ У СИЛІЦІЙФЛУОРИСТИХ ЕЛЕКТРОЛІТАХ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПРИ ЕЛЕКТРОХІМІЧНІЙ ПЕРЕРОБЦІ СВИНЦЕВО-КИСЛОТНИХ АКУМУЛЯТОРІВ У СИЛІЦІЙФЛУОРИСТИХ ЕЛЕКТРОЛІТАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,30 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Ісаєва-Парцванія Ніна Володимирівна
УДК 504.064.4:621.355.5:658.567.3:541.135/183
ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ
ПРИ ЕЛЕКТРОХІМІЧНІЙ ПЕРЕРОБЦІ
СВИНЦЕВО-КИСЛОТНИХ АКУМУЛЯТОРІВ
У СИЛІЦІЙФЛУОРИСТИХ ЕЛЕКТРОЛІТАХ
Спеціальність 21.06.01 - екологічна безпека
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донбаській національній академії будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України, (м. Макіївка)
Наукові керівники: доктор хімічних наук, професор
Сердюк Олександр Іванович, Донбаська національна академія будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри екології, БЖД і прикладної хімії.
доктор технічних наук, професор
Ступін Олександр Борисович, Донецький
національний університет Міністерства освіти і науки України, проректор з наукової роботи, завідувач кафедри фізики нерівноважних процесів, метрології і екології, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Дрозд Геннадій Якович, Луганський національний аграрний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра архітектури будівель та споруд.
кандидат технічних наук, професор
Матлак Євген Семенович, Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра природоохоронної діяльності.
Провідна установа: Східноукраїнській національний університет
імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України, м. Луганськ.
Захист відбудеться "3 " жовтня 2006 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради СРД 11.051.09 у Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий "29" cерпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук Білоусов В.В.
Актуальність теми. Відпрацьовані свинцево-кислотні акумулятори належать до категорії високотоксичних відходів і значно загрожують навколишньому середовищу. Вимоги до охорони навколишнього середовища передбачають обов'язковий збір і переробку акумуляторного брухту. Однак, використання застосовуваних в наш час пірометалургійних методів його переробки приводить до значного забруднення навколишнього середовища, що змушує до пошуку нових, екологічно більш чистих технологій. Перспективними з такого погляду стають технології, які включають електрохімічну стадію (зокрема електроліз водяних середовищ). Перевагою електрохімічних технологій переробки є те, що процеси ведуться при помірних температурах, на кінцевій стадії виходить метал досить високого ступеня чистоти, електричний струм виступає у ролі окислювача і відновника, що виключає необхідність введення додаткових реагентів, органічна фракція цілком виводиться з переробки. Однак, дотепер електрохімічні технології переробки акумуляторів не знайшли широкого застосування, що пов'язано з низькою швидкістю переробки, слабкою вивченістю залежності процесу переробки від різних факторів (складу електроліту, параметрів електролізу); не вивченістю ступеня екологічної безпеки даної технології.
З усіх електролітів свинцювання флуорвміщуючі електроліти дозволяють вести процес електроосадження металів у форсованому режимі. Граничні допустимі струми в таких електролітах у 2-4 рази перевищують величини граничних струмів в електролітах із сульфат- і фосфат- іонами. Рухливість іонів у флуорвміщуючих електролітах на 30-40 % вище, ніж в електролітах з іншими лігандами (Іванова, 1984). Силіційфлуористогідрогенна кислота є відходом виробництва суперфосфатів, що дозволяє значно здешевити процес переробки. Поляризація електродів в електролітах на основі силіційфлуористогідрогенної кислоти вище, ніж в іншіх (Граціанский, 1953), тому отримані осади свинцю більш якісні та компактні, вихід по струму вище, що повинно сприяти зниженню шкідливих викидів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПРИ ЕЛЕКТРОХІМІЧНІЙ ПЕРЕРОБЦІ СВИНЦЕВО-КИСЛОТНИХ АКУМУЛЯТОРІВ У СИЛІЦІЙФЛУОРИСТИХ ЕЛЕКТРОЛІТАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок