Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАРКЕТИНГОВА ТОВАРНА ПОЛІТИКА ПІДПРИЄМСТВА (на прикладі фармацевтичної галузі України)

МАРКЕТИНГОВА ТОВАРНА ПОЛІТИКА ПІДПРИЄМСТВА (на прикладі фармацевтичної галузі України)

Назва:
МАРКЕТИНГОВА ТОВАРНА ПОЛІТИКА ПІДПРИЄМСТВА (на прикладі фармацевтичної галузі України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,09 KB
Завантажень:
506
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШЕВЧЕНКО ОЛЕНА ЛЕОНІДІВНА
УДК 658.8
МАРКЕТИНГОВА ТОВАРНА ПОЛІТИКА ПІДПРИЄМСТВА
(на прикладі фармацевтичної галузі України)
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному економічному університеті
Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Павленко Анатолій Федорович,
Київський національний економічний
університет, ректор
Офіційні опоненти : доктор економічних наук, професор
Мова Віктор Васильович,
Київський національний торговельно-
економічний університет
кандидат економічних наук, професор
Скибінський Станіслав Володимирович,
Львівська комерційна академія, проректор з
навчально-методичної роботи
Провідна установа: Харківський національний університет
імені В. Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України,
кафедра маркетингу, м. Харків
Захист відбудеться “ 11 ” грудня 2003 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.04 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 203 .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий 11 листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.е.н., професор Федонін О. С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Впровадження концепції маркетингу у практику функціонування підприємств дозволяє вирішити цілу низку завдань, пов’язаних з успішною діяльністю підприємств і економіки держави в цілому.
Головною умовою реалізації концепції маркетингу є вміння учасників ринку запропонувати товар з набором характеристик, які в найширшому розумінні задовольнять існуючі і приховані потреби покупців. Виходячи з цього, маркетингова товарна політика є основою впровадження принципів і методології маркетингу у практичну діяльність підприємств.
Фармацевтична галузь України до 90-х років функціонувала в умовах планово-розподільчої економіки за принципом „виробництво-розподіл-споживання” і розглядалася з точки зору системного і збутового підходів, що створювало суттєві проблеми у забезпеченні населення лікарськими засобами (ЛЗ) відповідно до реальних потреб. Ринкова трансформація економіки обумовила необхідність пошуку суб’єктами фармацевтичного ринку більш ефективних методів діяльності на основі застосування принципів маркетингу.
Відмінність фармацевтичного маркетингу від інших його різновидів полягає в тому, що він грунтується на принципах соціального спрямування, системному підході, програмно-цільовому методі вирішення виробничо-ринкових проблем і залученні різних методів фармакоекономічної оцінки.
Вітчизняні фармацевтичні підприємства намагаються застосовувати маркетингові підходи, що приводить до певних позитивних зрушень, однак необхідний комплексний підхід у побудові системи маркетингу на підприємстві із спрямуванням кожного елементу системи на досягнення кінцевої мети, серед яких маркетингова товарна політика посідає пріоритетне місце, виходячи із переважного значення товару і його потенціалу в прагненні завоювання ринку та перемоги у конкурентній боротьбі.
Застосування принципів маркетингової товарної політики дозволить підприємству зосередити зусилля на вирішенні пріоритетних напрямків, запобігти марнуванню часу і коштів на безперспективні аспекти діяльності.
Суттєвий вклад у становлення та розвиток маркетингу як науки, здійснили зарубіжні вчені Л.Друкер, Ф.Котлер, П.Діксон, Ж.Ж.Ламбен та ін. Переважні її положення знайшли подальшого поглиблення у наукових працях вітчизняних вчених, зокрема, А.Ф.Павленка, А.В.Войчака, В.Я.Кардаша, В.Г.Герасимчука та інших, однак деякі проблемні аспекти маркетингової товарної політики залишаються недостатньо висвітленими, в тому числі щодо її формування і реалізації у фармацевтичній галузі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МАРКЕТИНГОВА ТОВАРНА ПОЛІТИКА ПІДПРИЄМСТВА (на прикладі фармацевтичної галузі України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок