Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНА ОСВІТА (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНА ОСВІТА (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНА ОСВІТА (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
48,28 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПОДМАЗІН Сергій Іванович
 
УДК: [37.014.544:371.3]:316.344.34:141.7
ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНА ОСВІТА
(СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
А В ТО Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Запорізькому національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: | доктор філософських наук , професор
Воловик Віталій Іванович,
Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, завідуючий кафедрою філософії і
суспільно-гуманітарних наук. | Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор
Лукашевич Микола Павлович,
Інститут вищої освіти АПН України (м. Київ),
головний спеціаліст; | доктор філософських наук, професор
Романенко Михайло Ілліч,
Дніпропетровський обласний інститут
післядипломної педагогічної освіти, ректор; | доктор філософських наук, професор
Додонов Роман Олександрович,
Донецький національний технічний університет,
завідуючий кафедрою філософії.
Провідна установа: | Київський національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова Міністерства освіти і науки України. | Захист відбудеться “ 29 ” червня 2006 року об 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.11 у Дніпропетровському національному університеті, 49027, Дніпропетровськ, пл.. Т.Г. Шевченка 1.
Палац студентів ДНУ, к. 30
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету, 49027, Дніпропетровськ, вул. Казакова 8.
Автореферат розіслано “ 29 ” травня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Б. Окороков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На сучасному етапі історичного розвитку людства освіта все більше усвідомлюється як головний імператив розвитку суспільства. Вона є неодмінною інвестицією, що потрібна для добробуту особистості, суспільства, держави в “інформаційному столітті”, у яке ми ступили. Але, не зважаючи на значні успіхи освіти, все більше ознак вказують, що освіта переживає глобальну кризу.
По-перше, – сучасна освіта неспроможна сформувати у людей такий тип мислення, який сприяв би розв’язанню глобальних проблем людства; по-друге, – відбувається відчуження офіційно діючої системи освіти від індивідуальних інтересів і цілей більшості людей, від їх безпосередніх переживань через те, що освіта розглядається передусім як засіб відтворення кваліфікованої робочої сили та лояльних стосовно існуючих соціально-політичних систем громадян; по-третє, – освіта і наука, інтенсифікуючи матеріальне виробництво, не сприяють створенню гідних умов існування для значної частини людства.
Сьогодні в суспільній свідомості представлені два суперечливих бачення сучасної освіти.
З одного боку, – це особистісна орієнтація освіти, зумовлена тим, що суспільство як органічна відкрита система, яка саморозвивається, у цій унікальній ситуації переходу жорстко зіштовхнулося з проблемою актуалізації самооцінки й оцінки кожною особистістю своїх можливостей у збереженні життя, перебудові свого світу, прийнятті нової позиції в “організації” соціального руху, а виходить, підвищенні самосвідомості в справі самовизначення.
У цих умовах особистість є не тільки головним (і єдиним) суб'єктом соціальної дії, у діяльності якої й діяльністю якої відтворюється соціальний світ. Вона все більше стає самоздобутком у процесі присвоєння своєї загальності. Це створює нові можливості її росту, саморозвитку, саморозуміння в діалозі з іншими, у системі багатьох соціальних зв'язків у межах як певного суспільства, так і людства в цілому.
З іншого боку, це можливість перетворення традиційно притаманної нашому суспільству авторитарної освіти на освіту тотального контролю. Суспільно-політична практика, що відображає економічні інтереси пануючих соціальних верств, перетворюється на однобоке маніпулювання суспільною свідомістю, яке пронизує всі сфери життя суспільства, витискує істинне екзистенційне буття людини, заперечує гуманістичні цінності й сам процес гуманізації суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 Реферат на тему: ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНА ОСВІТА (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок