Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІСОВІ ГРИЗУНИ В АНТРОПОГЕННО ЗМІННОМУ СЕРЕДОВИЩІ (НА ПРИКЛАДІ ТРЬОХ ФОНОВИХ ВИДІВ ГРАБОВОЇ ДІБРОВИ)

ЛІСОВІ ГРИЗУНИ В АНТРОПОГЕННО ЗМІННОМУ СЕРЕДОВИЩІ (НА ПРИКЛАДІ ТРЬОХ ФОНОВИХ ВИДІВ ГРАБОВОЇ ДІБРОВИ)

Назва:
ЛІСОВІ ГРИЗУНИ В АНТРОПОГЕННО ЗМІННОМУ СЕРЕДОВИЩІ (НА ПРИКЛАДІ ТРЬОХ ФОНОВИХ ВИДІВ ГРАБОВОЇ ДІБРОВИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,99 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЗООЛОГІЇ ІМ. І.І.ШМАЛЬГАУЗЕНА
Мякушко Станіслав Анатолійович
УДК 599.323.4 : 551.557.2
ЛІСОВІ ГРИЗУНИ В АНТРОПОГЕННО ЗМІННОМУ СЕРЕДОВИЩІ
(НА ПРИКЛАДІ ТРЬОХ ФОНОВИХ ВИДІВ ГРАБОВОЇ ДІБРОВИ)
03.00.08 - зоологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі зоології
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: кандидат біологічних наук, доцент
Межжерін Віталій Олексійович
старший науковий співробітник
Інститут зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, проф., чл.-кор. НАН України
Ємельянов Ігор Георгійович
завідувач відділу популяційної екології та біогеографії
Інститут зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України
кандидат біологічних наук, доцент
Філіпчук Неоніла Степанівна
доцент кафедри зоології
Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова
Провідна установа: Національний аграрний університет
Захист відбудеться “_28_” _жовтня_ 2003 р. о _10.00_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.153.01 при Інституті зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України за адресою: 01601, м. Київ-30, вул. Богдана Хмельницького, 15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України
Автореферат розіслано “_27_” _вересня_ 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук В.В.Золотов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Незважаючи на безумовний прогрес в окремих напрямках розв’язання проблеми динаміки населення тварин, спроби об'єднати відомі факти в єдину узгоджену концепцію не мали успіху. Склалася ситуація, коли значна кількість і різноманітність наявних фактів ускладнює їхнє узагальнення.
Однією з причин цього є повсюдна трансформація природного середовища. Тому у більшості випадків у полі зору дослідників опиняються ефекти реагування тварин на зміни середовища, які далекі від закономірностей процесу динаміки. Внаслідок цього існує ймовірність підміни природних закономірностей наслідками антропогенного впливу. До того ж, сама проблема реагування тварин на вплив людини далеко не вирішена. Часто не враховують видоспецифічності реагування на зміни середовища, результатом чого можуть бути не тільки помилки при складанні прогнозів, але й невиправданий оптимізм під час оцінки антропогенних впливів.
Актуальність теми. Масштаби трансформації природного середовища зумовлюють необхідність досліджень наслідків антропогенного впливу на різних рівнях організації живого. Визначення рис реагування населення тварин має особливе значення, оскільки відкриває можливість використання видів як тест-систем. Зважаючи на різний час, необхідний для вияву ефектів впливу, складність або неможливість їхнього фіксування на інших рівнях, застосування таких тест-систем може бути не тільки адекватним, але і єдиним доступним методом оцінки наслідків. Дослідження специфіки реагування видів, аналіз їхньої динаміки чисельності як результату взаємодії з середовищем дає можливість визначити характер і масштаби трансформації довкілля.
Вивчення реагування на антропогенну трансформацію середовища сприяє розвитку знань про довгочасні тенденції існування і буферні можливості біосистем щодо змін факторів, здатність пристосовуватися до нових умов. Оскільки значна частина території України крім господарського впливу зазнала істотного техногенного забруднення, роботи у цьому напрямку є надзвичайно актуальними.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана як складова частина науково-дослідних тематик кафедри зоології Київського національного університету імені Тараса Шевченка: “Дослідження тваринного світу України як складової частини світової фауни; морфо-фізіологічних і екологічних особливостей тварин та регуляції деяких параметрів їх популяцій в умовах якісних змін довкілля” – державний реєстраційний номер 0197.U.003535; “Дослідження різноманіття тварин України та прилеглих територій, їх морфо-екологічних особливостей та розробка біологічних засобів боротьби з деякими шкідливими видами” – державний реєстраційний номер 01.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ЛІСОВІ ГРИЗУНИ В АНТРОПОГЕННО ЗМІННОМУ СЕРЕДОВИЩІ (НА ПРИКЛАДІ ТРЬОХ ФОНОВИХ ВИДІВ ГРАБОВОЇ ДІБРОВИ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок