Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> організація самостійної роботи студентів технічного коледжу у процесі навчання суспільних дисциплін

організація самостійної роботи студентів технічного коледжу у процесі навчання суспільних дисциплін

Назва:
організація самостійної роботи студентів технічного коледжу у процесі навчання суспільних дисциплін
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,08 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
IНСТИТУТ ПЕДАГОГIКИ I ПСИХОЛОГIЇ ПРОФЕСIЙНОЇ ОСВIТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ЦЮПРИК Андрій Ярославович
УДК 377.36 : 372.832
організація самостійної роботи студентів технічного коледжу у процесі навчання суспільних дисциплін
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник ЯКИМОВИЧ Тетяна Дмитрівна, старший науковий співробітник відділу загально-технічних та спеціальних дисциплін Львівського науково-практичного центру Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор КОЗАКОВ Віталій Андрійович, завідувач кафедри педагогіки і психології Київського національного економічного університету;
кандидат педагогічних наук, доцент СИДОРЧУК Нінель Герандівна, доцент кафедри педагогіки Житомирського державного університету імені Івана Франка.
Провідна установа: Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Тернопіль.
Захист відбудеться 21 вересня 2005 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розіслано “19”серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лапаєнко С. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Національна доктрина розвитку освіти визначає розвиток людини як головну мету, ключовий показник і основний важіль прогресу. Належний рівень компетентності майбутнього фахівця забезпечується дотриманням вимог особистісно-діяльнісної орієнтації сучасної професійної освіти. На реалізацію цих вимог спрямовується навчальний процес технічних коледжів як інноваційних навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації. Важливу роль при узгодженні двох напрямів роботи технічних коледжів – особистісного розвитку і професійної підготовки студентів – відіграє змістове наповнення дисциплін, зокрема суспільних, і використання інтерактивних форм і методів навчання. У Програмі дій щодо реалізації положень Болонської декларації в системі вищої освіти і науки України задекларовано принцип організації навчального процесу на основі пріоритетності змістової й організаційної самостійності та зворотного зв’язку, що полягає у створенні умов організації навчання, вимірюється й оцінюється результатами самостійної пізнавальної
діяльності студентів.
При організації самостійної роботи необхідно подолати існуючі суперечності між: становленням особистісної орієнтації навчального процесу та недостатньою підготовленістю викладачів і студентів до виконання нових функцій під час самостійної роботи; необхідністю професійного спрямування навчання у технічному коледжі та його недостатньою реалізацією у навчанні суспільних дисциплін; збільшенням питомої ваги самостійної роботи у процесі навчання суспільних дисциплін і нерозробленістю відповідних технологій самостійної роботи. Подолання цих суперечностей зумовлює необхідність розв’язання проблеми особистісного та професійного спрямування самостійної роботи студентів технічного коледжу в процесі навчання суспільних дисциплін.
Аналіз психолого-педагогічної та методичної літератури дозволяє зробити висновок про значний інтерес вітчизняних і зарубіжних дослідників до проблеми самостійної роботи студентів. Розглядалися питання самостійної діяльності у процесі навчання (Л. Л. Головко, С. Г. Заскалєта, Л. В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: організація самостійної роботи студентів технічного коледжу у процесі навчання суспільних дисциплін

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок