Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНВЕСТИЦІЙНІ РЕСУРСИ ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ

ІНВЕСТИЦІЙНІ РЕСУРСИ ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ

Назва:
ІНВЕСТИЦІЙНІ РЕСУРСИ ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,95 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.Н.КАРАЗІНА
На правах рукопису
УДК 330.322.12
СТЕПАНЕНКО Сергій Володимирович
ІНВЕСТИЦІЙНІ РЕСУРСИ ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ
В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ
спеціальність 08.01.01 – економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеню
кандидата економічних наук
Харків-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім.В.Н.Каразіна, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Воробйов Євген Михайлович, Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна, завідувач кафедри економічної теорії.
Офіційні опоненти : доктор економічних наук, професор
Волинський Георгій Семенович, Харківський інститут управління, завідувач кафедри економічної теорії;
кандидат економічних наук
Тодріна Інна Валеріївна, Харківський державний технічний університет будівництва та архітектцри, доцент кафедри економічної теорії
 
Провідна установа - Київський національний університет ім.Тараса Шевченка, кафедра економічної теорії, м.Київ
Захист відбудеться “12” квітня 2002 року о 16-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.01 Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна (61077, м.Харків, майдан Свободи, 4, ауд. 5-67).
З дисертацією можна ознайомитись в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна (61077, м.Харків, майдан Свободи, 4).
Автореферат розісланий “12” березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Соболєв В .М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Трансформаційні процеси в Україні направлені на подолання спаду і депресії у виробництві, перехід його на інтенсивний шлях розвитку. Реальне економічне зростання неможливе без значних інвестицій в промисловість, в усі структурні елементи економіки України.
Процеси усуспільнення праці та виробництва в кінці минулого століття в зв'язку із зародженням і функціонуванням ринку цінних паперів, привели до того, що взаємозв'язки в системі суспільної праці почали набувати нової якості. Товарна і грошова їх форма поступово замінювалися цінними паперами, що створювало можливість управління з одного центру значними обсягами виробництва, а отже, і суспільної праці. Другою важливою передумовою виникнення інвестиційної індустрії і відповідно її аналізу були зміни в механізмі індивідуального відтворення. Концентрація, комбінування і спеціалізація, як відомо, привели до зростання масштабів капіталів, які обслуговують індивідуальне відтворення. Внаслідок цього відтворення, почало вимагати відповідних об'ємів авансованого капіталу. Таким чином, почала розвиватися інвестиційна діяльність - новий вид діяльності в системі суспільного розподілу праці. Як і будь-яка інша підсистема суспільної праці, інвестиційна діяльність розвивалася і відтворювалася відповідно до загальних економічних законів. Організаційним результатом цього процесу є сучасна інвестиційна індустрія в країнах з розвиненими ринковими відносинами. Відповідно, однією з ключових задач процесу трансформації економіки України є формування адекватної сучасному етапу інвестиційної індустрії.
Тим часом Україна досі не переживає інвестиційного буму. Одна з головних причин інвестиційної кризи в Україні - незавершеність реформ, що ясно видно в їх проведенні на всіх трьох рівнях державної і господарської ієрархії макроекономічному, мезорівні (регіонально-галузеві структури) та мікрорівні (підприємства). В інвестиційній діяльності створилося свого роду замкнене коло: недоінвестування народного господарства посилює спад виробництва, а це, в свою чергу, спричиняє зниження інвестиційних можливостей суб'єктів господарювання і держави.
Тому, на наш погляд, формування сприятливого інвестиційного клімату і ефективної системи стимулювання інвестиційного процесу є особливо актуальним.
Ступінь наукової розробки проблеми. Питання формування і використання інвестиційних ресурсів, їх оптимального використання і впливу на економічне зростання вельми активно досліджуються в економічній літературі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ІНВЕСТИЦІЙНІ РЕСУРСИ ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок