Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗБЕРІГАННЯ БІБЛІОТЕЧНИХ ФОНДІВ УКРАЇНИ В УМОВАХ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА

ЗБЕРІГАННЯ БІБЛІОТЕЧНИХ ФОНДІВ УКРАЇНИ В УМОВАХ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА

Назва:
ЗБЕРІГАННЯ БІБЛІОТЕЧНИХ ФОНДІВ УКРАЇНИ В УМОВАХ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,13 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ КУЛЬТУРИ
БОНДАРЕНКО ІРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК [025.7 /.9: 316.324.8](477)
ЗБЕРІГАННЯ БІБЛІОТЕЧНИХ ФОНДІВ УКРАЇНИ В УМОВАХ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА
07.00.08 – книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії культури,
Міністерство культури і туризму України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор
Кушнаренко Наталя Миколаївна,
Харківська державна академія культури,
проректор з науково-педагогічної та
виховної роботи, завідувач кафедри
книгознавства та фондознавства.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Дмитренко Тамара Олександрівна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С. Сковороди, завідувач
кафедри соціальної педагогіки;
кандидат педагогічних наук
Павлуша Тетяна Петрівна,
Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського,
старший науковий співробітник, завідувач відділу
наукової організації основного фонду.
Провідна установа Київський національний університет культури
і мистецтв, кафедра бібліотекознавства та
інформаційних ресурсів,
Міністерство культури і туризму України, м. Київ.
Захист відбудеться “19” квітня 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.807.02 в Харківській державній академії культури, 61003, м. Харків–3, Бурсацький спуск, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківської державної академії культури за адресою: 61003, м. Харків, Бурсацький спуск, 4.
Автореферат розісланий “17” березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Асєєв Г.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Бібліотечні фонди – найцінніше історичне, культурне та інтелектуальне надбання кожної нації, тому їх збереження є одним із стратегічно важливих завдань української держави. Зберігання бібліотечних фондів – фундаментальна проблема вітчизняного і світового бібліотечного фондознавства, яка в умовах інформатизації суспільства потребує якісно нового наукового осмислення.
Процес інформатизації, базуючись на активному розвиткові й упровадженні інформаційних технологій, актуалізує значення збереження документної інформації, оскільки вироблення, накопичення, зберігання та використання інформації є основою подальшого економічного, інтелектуального і духовного прогресу суспільства. Для того, щоб надати в користування суспільству цінну документовану інформацію, пам’ятки писемності та друку, їх необхідно зберегти для нинішніх і прийдешніх поколінь.
Актуальність даної проблеми визначається глобальним загальносоціальним і культурологічним значенням зберігання бібліотечних фондів, оскільки від її успішного вирішення залежить збереження історичної пам’яті нації і всього людства. Крім наукової, культурно-історичної та інформаційної значущості, фонди бібліотек являють собою значну матеріальну цінність, є основними матеріальними засобами не лише інтелектуального, а й фінансового капіталу держави. Бібліотечні фонди як об’єкти значної соціокультурної значимості і матеріальної цінності потребують відповідного технологічного й соціального захисту в умовах інформатизації суспільства.
Бібліотечною теорією і практикою вироблено широкий спектр виховних, економічних, технологічних засобів запобігання негативному впливові природних, соціальних та інших чинників на стан збереження документних фондів України. Однак, незважаючи на це, щорічно з громадських книгозбірень України через різні причини зникає значна частина соціально значущих видань. Об’єктивно виникає комплекс теоретичних, методичних та організаційних проблем, пов’язаних з особливостями зберігання бібліотечних фондів за умов демократизації та інформатизації українського суспільства. Своєчасність розробки означеної проблеми зумовлена суспільною потребою винайдення якісно нових науково обгрунтованих підходів до зберігання традиційних й електронних документів як основних фондоутворюючих елементів за умов демократизації й інформатизації України; виокремлення домінуючих чинників, що впливають на рівень схоронності бібліотечних фондів; виявлення діалектичної залежності між рівнем зберігання і доступності фондів бібліотек як передумови повного й оперативного задоволення інформаційних потреб індивіда і/або соціуму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЗБЕРІГАННЯ БІБЛІОТЕЧНИХ ФОНДІВ УКРАЇНИ В УМОВАХ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок