Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Енергетичний спектр і термодинаміка низьковимірних магнетиків з анізотропною обмінною взаємодією

Енергетичний спектр і термодинаміка низьковимірних магнетиків з анізотропною обмінною взаємодією

Назва:
Енергетичний спектр і термодинаміка низьковимірних магнетиків з анізотропною обмінною взаємодією
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,39 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МОНОКРИСТАЛІВ
ЧОВПАН ГАННА ОЛЕКСІЇВНА
УДК 538.22
Енергетичний спектр і термодинаміка низьковимірних магнетиків з анізотропною обмінною взаємодією
01.04.02 – теоретична фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2007


Дисертацію є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті
ім. В.Н. Каразіна МОН України
Науковий керівник –
кандидат фізико-математичних наук, доцент Єзерська Олена Володимирівна, Харківський національный університет ім. В.Н. Каразіна МОН України, доцент кафедри теоретичної фізики.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор Звягін Андрій Анатолійович, Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України, провідний науковий співробітник;
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Вірченко Юрій Петрович, Інститут монокристалів НАН України, провідний науковий співробітник.
Провідна установа –
Інститут теретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України, відділ нелінійної фізики конденсованого стану, м. Київ.
Захист відбудеться “16” травня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.169.01 при Інституті монокристалів НАН України за адресою: 61001, м. Харків, проспект Леніна, 60.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту монокристалів НАН України за адресою: 61001, м. Харків, проспект Леніна, 60.
Автореферат розісланий “11” квітня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 64.169.01
кандидат фізико-математичних наук Добротворська М.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Низьковимірні системи різної природи в останні десятиліття є об'єктом інтенсивних експериментальних і теоретичних досліджень. У реальних кристалах низька магнітна розмірність (d=0,1,2) можлива, якщо магнітні атоми впорядковані в кластери, ланцюжки або площини відповідно. Знайдені експериментально та досліджуються теоретично й складніші магнітні структури низької розмірності, наприклад, одновимірні ланцюжки з обмінними взаємодіями, що чергуються по величині, -ланцюжки, так звані ”спінові драбини”, що складаються з двох або декількох взаємодіючих спінових ланцюжків, ”діагональні драбини” і т.п. Численні експерименти свідчать про те, що прості спінові моделі досить добре описують властивості реальних магнітних сполук із сильною просторовою анізотропією обмінної взаємодії.
Можливість в деяких випадках отримання точних рішень для одновимірних моделей також пояснює таку пильну до них увагу. Видається цікавим теоретичне вивчення впливу на властивості таких систем різних домішок і неоднорідностей, оскільки останні завжди присутні в реальних сполуках.
Активний інтерес до вивчення драбинних структур викликаний їх реалізацією у великій кількості реальних сполук і стимулюється можливістю знайти новий клас високотемпературних надпровідників. Для інтерпретації експериментальних даних по драбинних структурах зазвичай використовуються моделі з ізотропним обміном. Драбинним моделям із анізотропною взаємодією приділялася відносно менша увага. Проте таке дослідження видається достатньо перспективним у зв'язку з тим, що відповідна фазова діаграма у порівнянні з ізотропною моделлю є більш різноманітною. Також можна припустити, що деякі властивості реальних сполук можуть бути адекватно пояснені за допомогою моделі із слабкою спіновою анізотропією, а деякі нові ефекти, пов'язані з цією анізотропією, можуть представляти інтерес для нанотехнологій.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна МОН України у відповідності до індивідуального плану аспіранта в рамках тематичного плану за темою: “Квантові ефекти в наноструктурах”, номер державної реєстрації 0103U004194, 0106U003116.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є встановлення впливу неоднорідностей на енергетичний спектр і локальні термодинамічні характеристики спінових XY-ланцюжків зі спіном s=Ѕ, а також встановлення впливу анізотропії обмінної взаємодії на спектр і термодинаміку спінової драбини (подвійного спінового ланцюжка).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Енергетичний спектр і термодинаміка низьковимірних магнетиків з анізотропною обмінною взаємодією

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок