Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ-ФІЛОЛОГІВ ВИЩОГО ПЕДАГОГІЧНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ДО РОДИННОГО ВИХОВАННЯ

ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ-ФІЛОЛОГІВ ВИЩОГО ПЕДАГОГІЧНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ДО РОДИННОГО ВИХОВАННЯ

Назва:
ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ-ФІЛОЛОГІВ ВИЩОГО ПЕДАГОГІЧНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ДО РОДИННОГО ВИХОВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,01 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ
ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ АПН УКРАЇНИ
ЙОВЕНКО ЛАРИСА ІВАНІВНА
УДК 37.03:81 (07)
ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ-ФІЛОЛОГІВ
ВИЩОГО ПЕДАГОГІЧНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ДО РОДИННОГО ВИХОВАННЯ
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини, Міністерство освіти і науки України, м.Умань.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент Сивачук Наталя Петрівна, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, Міністерство освіти і науки України, завідувач кафедри риторики та українознавства, м.Умань.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Васянович Григорій Петрович, Львівський науково-практичний центр Інстуту педагогіки і психології професійної освіти АПН України, завідувач відділу гуманітарної освіти, м. Львів;
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Постовий Віктор Григорович, Інститут проблем виховання АПН України, завідувач лабораторії сімейного виховання, м. Київ.
Провідна установа: Житомирський державний університет ім. І.Франка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Житомир.
Захист відбудеться “19” жовтня 2005 р. о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451. 01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м.Київ, вул. М.Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м.Київ, вул. М.Берлінського, 9).
Автореферат розісланий “19” вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лапаєнко С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та ступінь дослідженості проблеми. Модернізація системи освіти, як це визначено в Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті, спрямовується на впровадження національної системи виховання, широке використання надбань народної педагогіки і культури. Першоосередком національного виховання традиційно була і залишається сім’я, родина.
Соціально-економічні процеси, що відбуваються в Україні, зумовлюють появу нових підходів державної політики до сім’ї та освіти й виховання молоді, підтвердженням чому є урядові постанови і документи, які визначають пріоритетні напрями розвитку освіти і виховання (Конституція України, Сімейний кодекс України, програми “Планування сім’ї”, “Діти України”).
Зміни зумовлюють потребу у відповідній кадровій підготовці вчителів, здатних до реалізації нової парадигми національного родинного виховання. Відтак проблема професійної підготовки студентів до родинного виховання, осягнення ними духовно-морального потенціалу народної виховної практики, вивчення в цьому контексті українознавчих дисциплін набуває вирішального методологічного значення, стає основною формою світоглядних переконань майбутніх фахівців. Таким чином, маємо забезпечити ґрунтовну професійну підготовку вчителя ХХІ ст., упровадити родинновиховний компонент у процес підготовки вчителів та безпосередньо у їхню подальшу педагогічну діяльність.
Важливого значення формуванню особистості вчителя і визначенню його ролі в суспільстві надавали такі відомі педагоги, як Г.Г.Ващенко, О.В.Духнович, Я.А.Коменський, Й.Г.Песталоцці, В.О.Сухомлинський, К.Д.Ушинський та ін.
Заідеологізована педагогічна наука колишнього СРСР зосереджувала увагу на окремих аспектах підготовки педагогів до роботи з дітьми. Серед них – взаємовплив і взаємодія учителя і комуністичного суспільства, діяльність учителя в умовах сільської школи, професійна підготовка та вдосконалення педагога в умовах чинної системи.
Питанням професійної підготовки педагога були присвячені дослідження, авторами яких є А.М.Алексюк, О.М.Коберник, М.І.Шкіль, М.Д.Ярмаченко (методологічні та методичні аспекти підготовки вчителя), О.В.Киричук, О.М.Хлівна, Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ-ФІЛОЛОГІВ ВИЩОГО ПЕДАГОГІЧНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ДО РОДИННОГО ВИХОВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок