Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вдосконалення процесу зневоднення та знесолення нафтових емульсій неіоногенним деемульгатором

Вдосконалення процесу зневоднення та знесолення нафтових емульсій неіоногенним деемульгатором

Назва:
Вдосконалення процесу зневоднення та знесолення нафтових емульсій неіоногенним деемульгатором
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,32 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний університет “Львівська політехніка”
Максимик Володимир Ярославович
УДК 665.662.4+665.614
Вдосконалення процесу
зневоднення та знесолення нафтових емульсій неіоногенним деемульгатором
05.17.07 – Хімічна технологія палива та пальномастильних матеріалів
АВТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - | кандидат технічних наук, доцент
Топільницький Петро Іванович,
Національний університет "Львівська політехніка", доцент кафедри хімічної технології переробки нафти та газу”.
Офіційні опоненти - | доктор технічних наук
Стефаник Юрій Васильович,
Інститут геології і геохімії горючих копалин НАН України, завідувач відділу проблем геотехнології горючих копалин
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Світлицький Віктор Михайлович,
компанія Укргазвидобування НАК “Нафтогаз України”, начальник науково-технічного управління.
Провідна установа – |
Український науково-дослідний інститут нафтопереробки “МАСМА”, відділ присадок і олив,
м Київ.
Захист відбудеться “25” жовтня 2002 р. о 1415 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.07 у Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, Львів-13, вул. С. Бандери, 12, корп. 8, ауд.339).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, Львів, вул.Професорська,1).
Автореферат розісланий “23” вересня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., доц. Дзіняк Б.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. При видобутку та первинній переробці нафта, яка містить мінеральні солі, двічі контактує з водою – на промислах пластова вода своїм напором витісняє нафту з пористої породи, та в процесі підготовки на нафтопереробних заводах, коли нафта промивається прісною водою. В результаті такого контактування в шарі нафт утворюються емульсії “вода в нафті”.
Тип утворених на промислах емульсій визначається складом їх природних стабілізаторів і залежить від фізико-хімічних характеристик нафт, способу їх видобутку та ступеня виробітку родовищ. Вітчизняні нафтопереробні заводи переробляють суміші нафт родовищ України та імпортованих, що також зумовлює утворення емульсій різних типів. Перед транспортуванням та переробкою нафти з неї необхідно вилучити воду та мінеральні солі.
Відомий широкий асортимент речовин, які використовують як деемульгатори в процесах зневоднення та знесолення, і тому важливим є вибір серед них ефективного деемульгатора для певної нафти та конкретних умов її підготовки. Однак, більшість деемульгаторів є ефективними лише при руйнуванні емульсій певних типів.
До поставленої задачі в Україні виробництво деемульгаторів було відсутнє. Емульсійні властивості нафт, які видобувають і переробляють в Україні вивчені недостатньо. Тому актуальною є розробка деемульгатора універсальної дії, розробка основ технології зневоднення та знесолення нафт різних типів.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тематика проведених досліджень є складовою частиною наукового напрямку кафедри хімічної технології переробки нафти та газу Національного університету “Львівська політехніка” - “Розробка наукових основ одержання високооктанових компонентів моторних палив, поверхнево-активних речовин і допоміжних матеріалів з нафтової та газової сировини”. Робота включена в Національну науково-технічну програму “Нафтопереробка та нафтохімія 1992-2010 рр”. Дисертаційна робота виконана у відповідності до угоди “Дослідження нових модифікацій вітчизняного деемульгатора для знесолення та зневоднення нафт і пасткових продуктів” (№ державної реєстрації 0100U003131).
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є розробка основ технології процесів зневоднення та знесолення нафт, створення універсального деемульгатора на основі блок-кополімерів оксидів етилену та пропілену.
Для досягнення мети необхідно: дослідити емульгуючі властивості нафт; вилучити та дослідити фізико-хімічні властивості природних стабілізаторів нафтових емульсій; отримати активну частину деемульгатора та дослідити його властивості; визначити оптимальні умови зневоднення та знесолення нафтових емульсій з використанням отриманого деемульгатора.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 



Реферат на тему: Вдосконалення процесу зневоднення та знесолення нафтових емульсій неіоногенним деемульгатором

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок