Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Дослідження рухливої тріщини між двома матеріалами з урахуванням контакту її беРегів.

Дослідження рухливої тріщини між двома матеріалами з урахуванням контакту її беРегів.

Назва:
Дослідження рухливої тріщини між двома матеріалами з урахуванням контакту її беРегів.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,30 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
на правах рукопису
Комаров Олександр Вікторович
УДК 539.3
Дослідження рухливої тріщини
між двома матеріалами з урахуванням контакту її беРегів.
01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Дніпропетровськ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теоретичної та прикладної механіки Дніпропетровського національного університету.
Науковий керівник
доктор фізико-математичних наук, професор
Лобода Володимир Васильович,
Дніпропетровський національний університет,
Міністерство освіти і науки України,
завідувач кафедри теоретичної та прикладної механіки.
Офіційні опоненти:
Калоєров Стефан Олексійович,
доктор фізико-математичних наук, професор,
Донецький національний університет,
професор кафедри теорії пружності;
Павленко Анатолій Васильович,
доктор фізико математичних наук, професор,
Національна металургійна академія України,
завідувач кафедри вищої математики.
Захист відбудеться 23 травня о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.10 при Дніпропетровському національному університеті за адресою: м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса 35, корпус 3, ауд. 57.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці ДНУ за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова 8.
Відгук на автореферат просимо надсилати за адресою:
49010, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна 72, Дніпропетровський національний університет, вченому секретарю спеціалізованої вченої ради Д 08.051.10.
Автореферат розісланий “23” квітня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук Дзюба А.П


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Виникнення та поширене використання в сучасній техніці і будівництві композиційних матеріалів потребує вирішення проблеми міцності та тріщиностійкості останніх, що приводить до появи та розробки спеціальних методик, враховуючих неоднорідність та стрибкоподібну зміну фізичних характеристик в композиті. Як доводить практика, міжфазні тріщини, які виникають та зростають на межі поділу складових матеріалів (інтерфейсі) є найбільш вірогідною причиною руйнування. Подібно до випадку тріщини в однорідному матеріалі, для міжфазної тріщини основними параметрами, що характеризують руйнування, є коефіцієнти інтенсивності напружень і швидкість вивільнення енергії, обчислення яких і становить основну задачу дослідження. Поряд зі звичайними ізотропними матеріалами як складові композитів широко використовуються анізотропні матеріали і п’єзоелектрики, характерною особливістю останніх є явища прямого і зворотного п’єзоелектричних ефектів, який виражає зв'язок між механічними і електричними властивостями матеріалів. Для стаціонарного випадку дана проблема є актуальною вже досить тривалий час, за який розроблена певна кількість методів постановки і розв’язання граничних задач для міжфазної тріщини. Ці методики спираються на методи розроблені для тріщин в однорідних матеріалах, що викладені в монографіях Г. С. Кіта і М. В. Хая, В. В. Панасюка, М. П. Саврука і А. П. Дацишин, М. І. Мусхелішвілі, Г. Я. Попова, М. П. Саврука, Г. П. Черепанова, М. Ф. Морозова, В. З. Партона та інших.
Основними моделями, із застосуванням яких проводяться дослідження міжфазних тріщин, є модель “відкритої” тріщини і модель тріщини з зоною контакту берегів біля її вершини. Задачу для “відкритої” тріщини було вперше поставлено та розв’язано M. L. Williams, яким було показано, що в околі кінця тріщини існує взаємопроникнення її берегів, тобто переміщення мають осцилюючу особливість. Далі в рамках цієї моделі в роботах Г. П. Черепанова, J. R. Rice і G. C. Sih, Г. Т. Сулима і Д. В. Грілицького було розв’язано задачі при різних граничних умовах на берегах тріщини і на нескінченості, де введено та аналітично обчислено коефіцієнти інтенсивності напружень спеціального вигляду. Тріщина в анізотропному біматеріальному просторі досліджувалась в роботах С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Дослідження рухливої тріщини між двома матеріалами з урахуванням контакту її беРегів.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок