Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ РЕЛЬЄФУ ЗЕМНОЇ ПОВЕРХНІ НА ГІДРОЛОГІЧНІ ТА ЕРОЗІЙНІ ПРОЦЕСИ В ПРИКАРПАТТІ

ВПЛИВ РЕЛЬЄФУ ЗЕМНОЇ ПОВЕРХНІ НА ГІДРОЛОГІЧНІ ТА ЕРОЗІЙНІ ПРОЦЕСИ В ПРИКАРПАТТІ

Назва:
ВПЛИВ РЕЛЬЄФУ ЗЕМНОЇ ПОВЕРХНІ НА ГІДРОЛОГІЧНІ ТА ЕРОЗІЙНІ ПРОЦЕСИ В ПРИКАРПАТТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,16 KB
Завантажень:
220
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти і науки України
Національний університет „Львівська політехніка”
 
Кравець Олена Ярославівна
УДК 528.7.551.556
ВПЛИВ РЕЛЬЄФУ ЗЕМНОЇ ПОВЕРХНІ НА ГІДРОЛОГІЧНІ ТА ЕРОЗІЙНІ ПРОЦЕСИ В ПРИКАРПАТТІ
Спеціальність 05.24.02 – фотограмметрія і картографія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор Рудий Роман Михайлович, завідувач кафедри землевпорядкування та кадастру Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.
Офіційні опоненти:
· доктор технічних наук, професор Бурштинська Христина Василівна, професор кафедри фотограмметрії та геоінформатики Національного університету „Львівська політехніка”, м. Львів;
· кандидат технічних наук, доцент Барановський Валентин Дмитрович, Київський національний університет ім. Т. Шевченка, м. Київ.
Провідна установа: Київський національний університет будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться 28 квітня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 35.052.13 при Національному університеті „Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів – 13, вул. С. Бандери, 12, ауд. 518 II навч. корпусу.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Національного університету „Львівська політехніка” за адресою 79013, м. Львів, вул. Професорська, 1.
 
Автореферат розісланий 21 березня 2006 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради Д 35.052.13
доктор технічних наук С.Г. Савчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні напрямки розвитку геодезичної науки передбачають створення геоінформаційних систем і моделювання природних процесів. Одним з найважливіших об’єктів моделювання є рельєф. Зростає роль досліджень, пов’язаних з аналізом і класифікацією рельєфу земної поверхні.
Рельєф є провідним елементом при дослідженні геологічних, екологічних, ландшафтних об’єктів. Дослідження рельєфу є актуальними при виконанні кадастрових робіт. Оскільки від рельєфу залежить розробка ґрунтозахисних систем в землеробстві, систем регулювання поверхневого стоку, заходів боротьби з ерозією ґрунтів, відновлення їх родючості, то саме такі характеристики як довжина, крутизна і експозиція схилів є визначальними у вивченні ерозійних процесів.
Параметри рельєфу є об’єктом морфометричних досліджень. Карти глибини і щільності розчленування рельєфу, віддаленості від гідрографічної мережі, карти залишкового рельєфу відіграють важливу роль при вирішенні геоморфологічних, екологічних, ландшафтних досліджень.
Особливо важливу роль відіграє рельєф при прогнозуванні повеневих і паводкових стоків. Дощові паводки в гірських і передгірських районах часто мають катастрофічний характер. Вони формуються під впливом таких факторів як інтенсивність і тривалість опадів, умови фільтрації води, але основним фактором є рельєф.
Усі ці задачі розв’язуються комплексно за умови створення геоінформаційних систем на основі цифрових моделей рельєфу. Створення ефективних геоінформаційних систем, цифрових моделей рельєфу і розв’язання на їх основі різних народногосподарських задач є важливим напрямком розвитку геодезичної науки. Ця дисертаційна робота присвячена питанням дослідження методів і точності цифрового моделювання рельєфу, розв’язання на основі ЦМР задач розрахунку і прогнозу гідрологічних процесів, дослідження ерозійних процесів, визначення морфометричних характеристик рельєфу з метою найбільш ефективного використання земельних ресурсів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема роботи пов’язана з науковою та навчальною роботою кафедри інженерної геодезії і кафедри землевпорядкування та кадастру Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, з планами госпдоговірних науково-дослідних тем та держбюджетної науково-дослідної теми „Проблеми геодезичного забезпечення екологічних досліджень та кадастру”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВПЛИВ РЕЛЬЄФУ ЗЕМНОЇ ПОВЕРХНІ НА ГІДРОЛОГІЧНІ ТА ЕРОЗІЙНІ ПРОЦЕСИ В ПРИКАРПАТТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок