Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-МОРФОЛОГІЧНА ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАМІЩУВАЛЬНОЇ СУРФАКТАНТНОЇ ТЕРАПІЇ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ГОСТРОЇ ДЕСТРУКТИВНОЇ ПНЕВМОНІЇ У ДІТЕЙ

КЛІНІКО-МОРФОЛОГІЧНА ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАМІЩУВАЛЬНОЇ СУРФАКТАНТНОЇ ТЕРАПІЇ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ГОСТРОЇ ДЕСТРУКТИВНОЇ ПНЕВМОНІЇ У ДІТЕЙ

Назва:
КЛІНІКО-МОРФОЛОГІЧНА ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАМІЩУВАЛЬНОЇ СУРФАКТАНТНОЇ ТЕРАПІЇ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ГОСТРОЇ ДЕСТРУКТИВНОЇ ПНЕВМОНІЇ У ДІТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,29 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ IМ. О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
ДЖАНСИЗ КОСТЯНТИН МИКОЛАЙОВИЧ
УДК: 616.24-002-053.2/.6-08:612.212.014.1.014.462.8
КЛІНІКО-МОРФОЛОГІЧНА ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАМІЩУВАЛЬНОЇ СУРФАКТАНТНОЇ ТЕРАПІЇ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ГОСТРОЇ ДЕСТРУКТИВНОЇ ПНЕВМОНІЇ У ДІТЕЙ
14. 01. 09 – дитяча хірургія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ— 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Кримському державному медичному університеті ім. С.І Георгієвського МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, доцент Процюк Раду Георгійович, Національний медичний унiверситет ім. О.О.Богомольця МОЗ України, доцент кафедри фтизіатрії з курсом пульмонології.
Офіційні опоненти:
-
доктор медичних наук, професор Кривченя Данило Юліанович, Національний медичний унiверситет ім. О.О.Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри дитячої хірургії, заслужений діяч науки і техніки України;
-
доктор медичних наук, професор Москаленко Валентин Захарович, Донецький державний медичний унiверситет ім. М.Горького МОЗ України, завідувач кафедри дитячої хірургії, заслужений діяч науки і техніки України.
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра пульмонології, м. Київ.
Захист відбудеться 21 вересня 2000р. о 13-30 годинi на засіданні спеціалiзованої вченої ради Д.26.003.03 при Національному медичному унiверситеті ім. О.О.Богомольця МОЗ України (м.Київ, бульв.Шевченка, 17, ауд.хірургічної клініки)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного медичного унiверситету ім. О.О.Богомольця (м.Київ, вул.Зоологічна, 3).
Автореферат розісланий 19 серпня 2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.м.н., доцент Я.М.Вітовський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гострі гнійні деструктивні пневмонії (ГГДП) у дітей залишаються важливою проблемою педіатрії та дитячої хірургії. Дані про те, що ГГДП становлять до 10% від загальної кількості пневмоній у дітей і, що летальність серед цих хворих не перевищує 2%, не є достатніми для остаточного вирішення проблеми [А.Б.Левин с соавт., 1995, та ін.]. Встановлено, що дефіцит сурфактанту легень (СЛ) відіграє важливу роль у патогенезі ГГДП і вимагає адекватної медикаментозної корекції [С.Н.Гисак с соавт., 1998; А.Б.Левин с соавт., 1995, та ін.]. У доступнiй літературі наявні лише короткі повідомлення про позитивні результати використання препаратів екзогенного СЛ у терапії ускладненої гострої пневмонії (ГП) [Л.И.Корытова с соавт., 1998; W.D.Creery and all, 1997; W.T.Hughes and all, 1998, та ін.]. Тому подальше й більш детальне вивчення можливостей заміщувальної сурфактантної терапії (ЗСТ) у комплексному лікуванні ГГДП дозволить оцінити ефективність і доцільність її застосування при цьому захворюванні.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами й темами. Дане дослідження є фрагментом комплексної теми Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського “Розробка та впровадження у практику охорони здоров’я України відчизняних препаратів сурфактанту для профілактики та лікування бронхолегеневих захворювань у дітей та дорослих”, № держ. реєстрацiї 01.96V014107.
Мета і завдання дослідження. Мета: У з’вязку з необхідністю підвищення якості лікування дітей хворих на ГГДП та грунтуючись на тому, що сучасна етіопатогенетична терапія цього захворювання неможлива без впливу на патологічні зміни у системі СЛ, основною метою роботи було дати клініко-морфологічну оцінку ефективності заміщувальної сурфактантної терапії у комплексному лікуванні ГГДП в експерименті та у хворих дитячого віку.
Завдання дослідження:
1.
Оцінити характер змін ультраструктури респіраторного відділу легень при експериментальній ГГДП в умовах використання стандартної та заміщувальної сурфактантної терапії, а також у вигляді різних їх сполучень.
2.
З’ясувати можливість сумiснoсті препарату сурфактанту (ПС) “Сукрим” та антибіотиків, які використовуються у лікуванні ГГДП у дітей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КЛІНІКО-МОРФОЛОГІЧНА ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАМІЩУВАЛЬНОЇ СУРФАКТАНТНОЇ ТЕРАПІЇ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ГОСТРОЇ ДЕСТРУКТИВНОЇ ПНЕВМОНІЇ У ДІТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок