Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНАЛЬНО-МОРФОЛОГІЧНІ ЗМІНИ СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ШЛУНКА ТА ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ ПРИ ЕРОЗІЯХ ГАСТРОДУОДЕНАЛЬНОЇ ЗОНИ, АСОЦІЙОВАНИХ З ПІЛОРИЧНИМ ХЕЛІКОБАКТЕРІОЗОМ, ТА ЇХ ЛІКУВАННЯ

ФУНКЦІОНАЛЬНО-МОРФОЛОГІЧНІ ЗМІНИ СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ШЛУНКА ТА ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ ПРИ ЕРОЗІЯХ ГАСТРОДУОДЕНАЛЬНОЇ ЗОНИ, АСОЦІЙОВАНИХ З ПІЛОРИЧНИМ ХЕЛІКОБАКТЕРІОЗОМ, ТА ЇХ ЛІКУВАННЯ

Назва:
ФУНКЦІОНАЛЬНО-МОРФОЛОГІЧНІ ЗМІНИ СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ШЛУНКА ТА ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ ПРИ ЕРОЗІЯХ ГАСТРОДУОДЕНАЛЬНОЇ ЗОНИ, АСОЦІЙОВАНИХ З ПІЛОРИЧНИМ ХЕЛІКОБАКТЕРІОЗОМ, ТА ЇХ ЛІКУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,02 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
БУДЗАК ІГОР ЯРОСЛАВОВИЧ
УДК: 616.33:616.342-002.446-008.87-07-085
ФУНКЦІОНАЛЬНО-МОРФОЛОГІЧНІ ЗМІНИ СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ШЛУНКА ТА ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ ПРИ ЕРОЗІЯХ ГАСТРОДУОДЕНАЛЬНОЇ ЗОНИ, АСОЦІЙОВАНИХ З ПІЛОРИЧНИМ ХЕЛІКОБАКТЕРІОЗОМ, ТА ЇХ ЛІКУВАННЯ
14.01.02 – внутрішні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Дніпропетровській державній медичній академії МОЗ України
Науковий керівник: | доктор медичних наук, професор Гриценко Іван Іванович, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри гастроентерології та терапії факультету післядипломної освіти.
Офіційні опоненти: |
доктор медичних наук, професор, заслужений діяч народної освіти України Буглак Микола Полікарпович, Кримський державний медичний університет ім. С.І.Георгієвського МОЗ України, завідувач кафедри терапії з курсом гастроентерології факультету післядипломної освіти;
доктор медичних наук, професор Чернобровий В'ячеслав Миколайович, Вінницький державний медичний університет ім. М.І.Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри поліклінічної терапії та сімейної медицини.
Провідна установа: | Інститут терапії АМН України, м.Харків, відділ гастроентерології.
Захист відбудеться “_12_” _березня__2002 р. о _12_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К52.600.01 при Кримському державному медичному університеті ім. С.І.Георгієвського МОЗ України (95006, м.Сімферополь, бул. Леніна, 5/7).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І.Георгієвського МОЗ України (95006, м.Сімферополь, бул. Леніна, 5/7).
Автореферат розісланий “__9__” _лютого___2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.А.Хренов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема діагностики та лікування захворювань шлунка та дванадцятипалої кишки залишається дуже актуальним питанням, зважаючи на їх значну поширеність в Україні та за її межами (Рисс Є.С., 1999; Голубчиков М.В., 2000). Враховуючи, що захворювання гастродуоденальної зони нерідко виникають у осіб працездатного віку, та лікування цих хвороб потребує певних матеріальних затрат, стає зрозумілою також соціально-економічна важливiсть даної проблеми (Передерiй В.Г., 2000).
Встановлення зв'язку розвитку гастродуоденальної патології з інфекцією Helicobacter pylori багато в чому змінило погляди на діагностику та терапiю даної групи захворювань (Григор’єв П.Я., Яковенко Е.П., 1998; Бабак О.Я., 2001; Blaser M.J., 1998; Harris A., Misiewicz, 2001). Однак, незважаючи на досягнення світової гастроентерології останніх десятиліть, залишається тенденція до зростання захворюваності на хвороби гастродуоденальної зони, що обумовлює необхідність подальшого удосконалення їх діагностики та лікування (Філіппов Ю.О. з співавт., 2001).
Одним з нерозв'язаних питань у вивченні захворювань гастродуоденальної зони вважають проблему ерозій шлунка та дванадцятипалої кишки (Водолагiн В.Д., 1997; Гриневич В.Б., Успенський Ю.П., 1998). Важливість та актуальність даного питання зумовлена значним поширенням ерозивного гастродуоденіту, тривалим та рецидивуючим його перебігом, а також можливим виникненням ускладнень (Маєв I.В. з спiвавт., 1997; Циммерман А.С., Ведернiков В.Є., 1999).
Незважаючи на свою значимість, проблема гастродуоденальних ерозій часто залишається поза увагою фахівців: звертає на себе увагу нечисленність робіт, присвячених вивченню ерозивного гастродуоденіту. Деякі аспекти клініко-ендоскопічної та морфологічної характеристики, зв'язок ерозивного процесу з пілоричним хелікобактеріозом, лікувальна тактика при ерозивному гастродуоденіті потребують уточнення. Усе вищевикладене вказує на необхідність подальшого вивчення ерозивних уражень гастродуоденальної зони.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно з планом науково-дослідної роботи кафедри гастроентерології та терапії факультету післядипломної освіти Дніпропетровської державної медичної академії МОЗ України (№ державної реєстрації 0199U002292).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФУНКЦІОНАЛЬНО-МОРФОЛОГІЧНІ ЗМІНИ СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ШЛУНКА ТА ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ ПРИ ЕРОЗІЯХ ГАСТРОДУОДЕНАЛЬНОЇ ЗОНИ, АСОЦІЙОВАНИХ З ПІЛОРИЧНИМ ХЕЛІКОБАКТЕРІОЗОМ, ТА ЇХ ЛІКУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок