Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНАНТРОПНА РОСЛИННІСТЬ ТЕРИТОРІЇ ВЕЛИКОЇ ЯЛТИ

СИНАНТРОПНА РОСЛИННІСТЬ ТЕРИТОРІЇ ВЕЛИКОЇ ЯЛТИ

Назва:
СИНАНТРОПНА РОСЛИННІСТЬ ТЕРИТОРІЇ ВЕЛИКОЇ ЯЛТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,94 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ЦЕНТРАЛЬНИЙ БОТАНІЧНИЙ САД ім. М.М. ГРИШКА
ЛЕВОН Олександр Федорович
УДК 581. 9 (477. 75)
СИНАНТРОПНА РОСЛИННІСТЬ ТЕРИТОРІЇ ВЕЛИКОЇ ЯЛТИ
03.00.05 - ботаніка
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Державному Нікітському ботанічному саду
Української академії аграрних наук
Науковий керівник: доктор біологічних наук
Корженевський Владислав Вячеславович
Державний Нікітський ботанічний сад,
завідувач відділу флори і рослинності
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук
Соломаха Володимир Андрійович
Київський університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри ботаніки
кандидат біологічних наук
Оляницька Лідія Григорівна
Київський державний педагогічний університет ім.
М.П. Драгоманова,
доцент кафедри ботаніки
Провідна установа: Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України
Захист відбудеться 26 березня 1999 р. о годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради К 26.215.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук при Центральному ботанічному саді ім. М.М. Гришка НАН України за адресою: 252014, Київ, вул. Тімірязєвська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Центрального ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України (252014, Київ, вул. Тімірязєвська, 1).
Автореферат розісланий 24 лютого 1999 р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Музичук Г.М.
ВСТУП
Актуальність теми. Посилення антропогенної діяльності в останні десятиріччя супроводжується трансформацією природного рослинного покрову з виникненням нового типу рослинних угруповань, переважаючими серед яких є сегетальні та рудеральні. Найбільш виражений цей процес у містах, де вплив людини надзвичайно інтенсивний та багатогранний за кількістю факторів. Забруднення навколишнього середовища промисловими відходами, рекреаційна та інтенсивна перетворююча діяльність часто знаходять своє повне відображення у структурі рослинних угруповань, в диференціації рослинного континуума на велике число дискретних одиниць в залежності від характеру та ступеня втручання. Отже, синантропна міська рослинність є своєрідним індикатором екологічної ситуації.
Синантропна рослинність відіграє велику роль в оптимізації міського середовища, хоча і поступається в цьому відношенні культивованій та природній. Це проявляється у поглинанні різноманітних токсичних речовин, що утворюються в результаті господарської діяльності людини, у закріпленні субстратів, перешкоді ерозії та дефляції. Її фотосинтетична активність сприяє зменшенню високого вмісту вуглекислого газу в повітрі та збагаченню його киснем.
Проте, велика і негативна роль синантропних рослинних угруповань. У більшості з них присутні злісні засмічувачі посівів та газонів, у тому числі і карантинні бур'яни, котрі є проміжними хазяїнами для шкідників сільськогосподарських культур, а також види, що викликають алергічні реакції.
З цих причин детальне вивчення синантропної рослинності набуває великого значення, особливо в плані синтаксономії, котра дозволяє встановити зв'язок між рудеральними угрупованнями і эдафо-кліматичними умовами, характером антропогенних порушень та динамікою відновних сукцесій.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в розрізі тематичного плану досліджень відділу флори і рослинності ДНБС “Наукові основи збереження та використання біологічних ресурсів та оптимізації екологічних умов у садівництві півдня України”.
Мета і завдання досліджень. Метою даної роботи було геоботанічне і флористичне вивчення синантропної рослинності Великої Ялти. Відповідно, для її реалізації були поставлені такі завдання:
1. Виявити флору антропогенних экотопів і дати її характеристику в біоекологічному, систематичному та географічному аспектах.
2. Скласти класифікацію рослинності антропогенних ландшафтів на основі методологічних принципів еколого-флористичної класифікації Ж. Браун-Бланке.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СИНАНТРОПНА РОСЛИННІСТЬ ТЕРИТОРІЇ ВЕЛИКОЇ ЯЛТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок