Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІГРАЦІЯ ТА АКУМУЛЯЦІЯ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ В АГРОЦЕНОЗАХ, ПРИЛЕГЛИХ ДО АВТОМАГІСТРАЛЕЙ, В УМОВАХ ЗАКАРПАТТЯ (ґрунт – рослини – тварини)

МІГРАЦІЯ ТА АКУМУЛЯЦІЯ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ В АГРОЦЕНОЗАХ, ПРИЛЕГЛИХ ДО АВТОМАГІСТРАЛЕЙ, В УМОВАХ ЗАКАРПАТТЯ (ґрунт – рослини – тварини)

Назва:
МІГРАЦІЯ ТА АКУМУЛЯЦІЯ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ В АГРОЦЕНОЗАХ, ПРИЛЕГЛИХ ДО АВТОМАГІСТРАЛЕЙ, В УМОВАХ ЗАКАРПАТТЯ (ґрунт – рослини – тварини)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,30 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Юрія Федьковича
ГРАБОВСЬКИЙ ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 504.05:549.25
МІГРАЦІЯ ТА АКУМУЛЯЦІЯ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ
В АГРОЦЕНОЗАХ, ПРИЛЕГЛИХ ДО АВТОМАГІСТРАЛЕЙ,
В УМОВАХ ЗАКАРПАТТЯ
(ґрунт – рослини – тварини)
03.00.16 – екологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Чернівці - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі ентомології та агрономії Ужгородського національного університету, Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник кандидат біологічних наук, доцент
Рошко Володимир Гаврилович,
Ужгородський національний університет,
завідувач кафедри ентомології та агрономії
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук
Руденко Світлана Степанівна,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
професор кафедри загальної та експериментальної екології
доктор медичних наук
Дейнека Святослав Євгенович,
Буковинська державна медична академія,
завідувач лабораторією промислової гігієни НДІ медико-екологічних проблем МОЗ України
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться 20.02.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.05 при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Коцюбинського, 2).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий 18.01.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П. Копильчук
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. У зв'язку з погіршенням екологічної ситуації у різних регіонах України великого значення набувають дослідження процесів і механізмів, що забезпечують природне функціонування біогеоценозів, дослідження, які повинні базуватися на екологічній інформації про кількісні і якісні зміни у структурі екосистем на основі довготривалих комплексних спостережень.
Проблема взаємодії створеної людиною технічної цивілізації і довкілля набула глобальних масштабів та стала у ряд пріоритетних задач, від вирішення яких залежить майбутнє людства. Все гостріше постають питання про негативні наслідки забруднення повітря, ґрунтових та водних ресурсів, впливу на здоров'я людини хімічних речовин, безпеки продуктів харчування. Найбільш вивчені питання, пов'язані з процесами, які відбуваються в атмосфері та гідросфері, водночас забруднення педосфери залишалось менш вивченим. Проблема техногенних полютантів у грунтах мала розвиток, зокрема, у працях Є.Г. Гончарука (1986, 1989), І.І. Назаренка (1981, 1997), які присвячені вивченню антропогенного впливу на едафотопи. Однак, як підкреслюється багатьма дослідниками ( В.А. Ковда , 1985; В.Б. Ільїн , 1991; В.П. Стефурак, 1997; А.П. Травлеєв, 1998; М.А. Голубець, 2000), встановлення змін в екосистемах повинно носити комплексний характер, особливо при тривалому забрудненні біогеоценозів. Перш за все тому, що важкі метали, як особливо небезпечні полютанти перерозподіляються у ґрунтові та поверхневі води, накопичуються ґрунтовими мікроорганізмами та рослинами, перерозподіляючись у межах трофічних ланцюгів.
Функціонування промисловості і сільського господарства не можливе без автоперевезень. За останні десятиріччя в Україні інтенсивно зросла кількість автотранспорту, що перетворило останній у небезпечне джерело антропогенного забруднення. Особливо відчутним цей негативний вплив є для Закарпаття, яке має унікальні природні умови.
У зв'язку з цим виникла необхідність дослідження процесів акумуляції важких металів та їх транслокації в едафотопах вздовж центральних автомагістралей. Не менш важливим є розробка механізмів нівелювання негативної дії аеротехногенних полютантів на довкілля.
Зв'язок роботи з науковими темами. Дисертаційна робота виконана на кафедрі ентомології та агрономії біологічного факультету Ужгородського національного університету в рамках комплексної кафедральної теми “Вивчення взаємодії членистоногих та інших організмів з рослинами, тваринами та умовами навколишнього середовища”, що є складовою наукової проблеми біологічного факультету УжНУ “Розробка основ раціонального використання і розширеного відтворення біологічних ресурсів” (№ ДР-0198V003131 (1997-1999 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МІГРАЦІЯ ТА АКУМУЛЯЦІЯ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ В АГРОЦЕНОЗАХ, ПРИЛЕГЛИХ ДО АВТОМАГІСТРАЛЕЙ, В УМОВАХ ЗАКАРПАТТЯ (ґрунт – рослини – тварини)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок