Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕРІОДИЧНА ПРЕСА КАНАДИ ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС В КРАЇНІ (на прикладі федеральних виборів до Парламенту Канади 2000 року)

ПЕРІОДИЧНА ПРЕСА КАНАДИ ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС В КРАЇНІ (на прикладі федеральних виборів до Парламенту Канади 2000 року)

Назва:
ПЕРІОДИЧНА ПРЕСА КАНАДИ ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС В КРАЇНІ (на прикладі федеральних виборів до Парламенту Канади 2000 року)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,98 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
МОВЧАН Юлія Петрівна
УДК: 070 (71): 342.531.3
ПЕРІОДИЧНА ПРЕСА КАНАДИ ТА
ЇЇ ВПЛИВ НА ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС В КРАЇНІ
(на прикладі федеральних виборів до Парламенту Канади 2000 року)
Спеціальність 10.01.08 - Журналістика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі організації масовоінформаційної діяльності Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: - доктор філологічних наук, професор
ІВАНОВ Валерій Феліксович,
Інститут журналістики
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка, професор, завідувач кафедри
організації масово-інформаційної діяльності
Офіційні опоненти: - доктор історичних наук, професор
КРИЖАНІВСЬКИЙ Володимир Прокопович,
Інститут міжнародних відносин
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри країнознавства
- кандидат філологічних наук, доцент
БОГУСЛАВСЬКИЙ Олег Вікторович,
Гуманітарний університет Запорізький інститут державного та муніципального управління”,
завідувач кафедри журналістики, видавничої справи та редагування
Провідна установа: - Львівський національний університет імені Івана Франка
Захист дисертації відбудеться “08” квітня 2004 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 в Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська 58, к. 10.
Автореферат розісланий “05” березня 2004 року.
Учений секретар
Спеціалізованої вченої ради
Д 26.001.34 Сидоренко Н.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний розвиток періодичної преси Канади характеризується її активним залученням до формування соціально-політичного життя країни. Особливу роль канадська періодична преса відіграє саме під час виборчих кампаній провінційного та федерального рівнів, під час яких вона, виконуючи свої функції інформування, соціалізації та критики, має великий потенціал впливу на формування громадської думки у канадському суспільстві. Саме в такий період активізації суспільно-політичного життя, як проведення федеральних виборів до Парламенту Канади, питання ефективності, дієвості та соціальної відповідальності канадської періодичної преси, зокрема об’єктивне висвітлення журналістами подій соціально-політичного життя країни, стають надзвичайно важливими й актуальними для канадського суспільства.
Канада накопичила великий досвід у сфері розбудови демократії та становлення незалежної періодичної преси протягом свого історичного розвитку, під час якого сформувались дві найбільші етнічні групи переселенців з Європи - англомовна та франкомовна. Ці групи зберігли свою мовну ідентичність, створивши тим самим міцне підгрунтя для існування двох державних мов у Канаді – англійської та французької. Фактор двомовності мав великий вплив на становлення канадського суспільства та періодичної преси як первинного засобу масової інформації.
Враховуючи, що до сих пір періодична преса Канади, яка виходить державними мовами, англійською та французькою, для української науки залишалась майже не відомою через традиційне тяжіння дослідників до вивчення періодичної преси європейських країн, досвід розвитку двомовної канадської періодичної преси та принципи її діяльності під час федеральних виборчих кампаній є надзвичайно актуальними для сучасної України, де, з одного боку, існує проблема наявності двомовної періодичної преси через присутність російськомовних періодичних видань та яка, з іншого боку, перебуває сьогодні напередодні президентських виборів 2004 року. Тема дослідження є актуальною і для самої Канади, де планується навесні 2004 року провести чергові федеральні парламентські вибори, під час яких буде можливість врахувати помилки та недоліки попередньої парламентської виборчої кампанії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПЕРІОДИЧНА ПРЕСА КАНАДИ ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС В КРАЇНІ (на прикладі федеральних виборів до Парламенту Канади 2000 року)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок