Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методи синтезу марковських процесів та їх застосування

Методи синтезу марковських процесів та їх застосування

Назва:
Методи синтезу марковських процесів та їх застосування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,68 KB
Завантажень:
336
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Басманов Олексій Євгенович
УДК 519.21
Методи синтезу марковських процесів та їх застосування
Спеціальність 01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському державному технічному університеті радіоелектроніки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор фізико-математичних наук, професор
Дікарєв Вадим Анатолійович,
Харківський державний технічний університет радіоелектроніки, професор кафедри прикладної математики.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Кривуля Геннадій Федорович,
Харківський державний технічний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри автоматизації проектування обчислювальної техніки;
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Новожилова Марина Володимирівна,
Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури, професор кафедри економічної кібернетики й інформатики.
Провідна установа | Національний технічний університет України "КПІ", м. Київ.
Захист відбудеться "17" квітня 2001 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.02 у Харківському державному технічному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці університету за адресою:
61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розіслано "14" березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Безкоровайний В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Чимало процесів, що розглядаються у різних областях науки і техніки, належить до числа марковських. У зв’язку з цим вивчення такого типу процесів і, зокрема, розробка методів синтезу марковських процесів за їх окремими частинами (фрагментами) є важливою задачею з точки зору застосувань. Це стосується і технологічних процесів із марковськими властивостями, у тому числі і дифузійних процесів, що досліджуються в роботі. Загальна теорія марковських процесів була розроблена в працях А.А. Маркова, А.М. Колмогорова, Є.Б. Динкіна, А.В. Скорохода, В. Феллера та ін. Важливі результати з теорії неоднорідних марковських процесів були отримані В.В. Анісімовим, К.Г. Валеєвим, Р.Л. Добрушиним, С.Б. Кузнецовим, А.І. Зейфманом, І.М. Соніним, Д.В. Сенченко.
У дисертаційній роботі розглядаються питання, пов'язані з повним або частковим відновленням неоднорідного марковського процесу за його окремими фрагментами. Актуальним напрямком теорії неоднорідних марковських процесів є визначення умов, за яких здійснюється стабілізація процесу. Один із способів стабілізації – надання сильних спрямованих впливів на окремі фрагменти процесу. Умови, за виконанням яких має місце така стабілізація, докладно розглянуті в працях В.А. Дікарєва.
Одним із найважливіших методів хімічної технології є екстракція (або витяжка) – дифузійний процес, що є процесом поділу суміші твердих або рідких речовин за допомогою розчинників із високою вибірковістю. Фізичною сутністю екстракції є перехід потрібної компоненти з рідкої або твердої фази у рідку фазу екстрагенту при їх взаємному контакті. Прикладом екстракції може слугувати настоювання лікарських трав, коли лікарські речовини з твердої фази переходять у розчин. У цукровій промисловості, впливаючи на суміш води і дрібно нарізаної стружки цукрового буряку, домагаються переходу цукрового соку зі стружки у воду. Екстракційні процеси також знаходять своє застосування в харчовій та хімічній промисловостях. На частку екстракції припадає близько 20% усіх витрат хімічної промисловості.
У зв'язку з задачами інтенсифікації, оптимізації й автоматизації виробничих процесів виникає гостра необхідність у розробці методів розрахунку екстракційних процесів, встановлення фізичної сутності й основних закономірностей їх протікання. Теоретичні основи процесу екстракції були закладені П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Методи синтезу марковських процесів та їх застосування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок