Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вогнебіостійкі епоксидні композиційні матеріали для дерев’яних конструкцій

Вогнебіостійкі епоксидні композиційні матеріали для дерев’яних конструкцій

Назва:
Вогнебіостійкі епоксидні композиційні матеріали для дерев’яних конструкцій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,88 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
харківський державний технічний університет
будівництва та архітектури
Дмітрієва Наталія Вячеславівна
УДК 678.5.046
Вогнебіостійкі епоксидні композиційні
матеріали для дерев’яних конструкцій
Спеціальність 21.06.02 – пожежна безпека
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2005
 


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Яковлєва Раїса Антонівна, Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури, завідувач кафедри загальної хімії.
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук, професор
Бєліков Анатолій Серафимович, Придніпровська державна академія будівництва та архітектури Міністерства освіти та науки України, професор кафедри безпеки життєдіяльності;
– кандидат технічних наук, доцент
Сирих Василь Миколайович, Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи ім. М.С. Бокаріуса Міністерства юстиції України, провідний науковий співробітник.
Провідна установа: Український науково-дослідний інститут пожежної безпеки Міністерства надзвичайних ситуацій України, м. Київ.
Захист відбудеться  “ 14 ” грудня 2005 р. о ________ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.056.01 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
Автореферат розісланий “ 10 ” листопада 2005 р.
Учений секретар спеціалізованої
вченої ради, доктор технічних наук, професор | _____________С.Л. Фомін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Деревина, як будівельний матеріал, широко використовується завдяки високим фізико-механічним та експлуатаційним властивостям. Проте вона належить до горючих матеріалів, що схильні до біопошкоджень. Для підвищення вогнестійкості дерев’яних конструкцій застосовують різні способи: просочування антипіренами, штукатурка, облицювання негорючими листовими й плитковими матеріалами, нанесення полімерних покриттів. Але більшість з них не забезпечують біостійкості деревини.
Полімерні композиційні матеріали, у тому числі й епоксидні, широко використовуються в різних галузях господарства України. Основний недолік полімерних композиційних матеріалів на основі епоксидних олігомерів – горючість, що обмежує галузі їх застосування. Як свідчить статистика, збільшення пожеж та матеріальної шкоди від них можна значною мірою віднести на рахунок зростання обсягів використання полімерів у будівництві приміщень, споруд, транспортних засобів і комунікацій.
Дослідженню факторів, що впливають на руйнування дерев’яних конструкцій, присвячені роботи В.М. Жартовського, А.С. Бєлікова, А.М. Орлова, В.А. Трушина та ін.
Перспективним напрямком досліджень є підвищення вогнестійкості дерев’яних будівельних конструкцій та збільшення їх довговічності шляхом захисту від біологічних шкідників за допомогою епоксидних композицій, що модифіковані мінеральними дисперсними наповнювачами, антипіренами та біоцидами, а також визначення закономірностей зниження горючості та регулювання біостійкості і технологічних властивостей епоксиполімерів.
Тому вивчення зазначених питань – важливе науково-практичне завдання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана на замовлення Департаменту пожежної безпеки МНС України за темою „Комплексна оцінка пожежної небезпеки полімерних матеріалів, які використовуються в будівництві” (№ держ. реєстрації 01000000686) і за постановою Кабінету Міністрів України від 01.07.2002 № , п. 1255 про затвердження „Програми забезпечення пожежної безпеки на період до 2010 року” по темі „Розробка багатофункціональних полімерних матеріалів зі зниженим рівнем горючості” (№ держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Вогнебіостійкі епоксидні композиційні матеріали для дерев’яних конструкцій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок