Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИРАЖАЛЬНІ ЗАСОБИ МОВНОГО ДИСКУРСУ У МЕТАХУДОЖНЬОМУ КОНТЕКСТІ

ВИРАЖАЛЬНІ ЗАСОБИ МОВНОГО ДИСКУРСУ У МЕТАХУДОЖНЬОМУ КОНТЕКСТІ

Назва:
ВИРАЖАЛЬНІ ЗАСОБИ МОВНОГО ДИСКУРСУ У МЕТАХУДОЖНЬОМУ КОНТЕКСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,26 KB
Завантажень:
355
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ім. П.І.Чайковського
ОВЧИННІКОВА Альбіна Петрівна
УДК 82.08
ВИРАЖАЛЬНІ ЗАСОБИ МОВНОГО ДИСКУРСУ
У МЕТАХУДОЖНЬОМУ КОНТЕКСТІ
Спеціальність 17.00.01 – теорія і історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора мистецтвознавства
КИЇВ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі культурології Одеського національного політехнічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: доктор мистецтвознавства, професор
Баканурський Анатолій Григорович,
завідувач кафедрою культурології
Одеського національного політехнічного університету
Міністерства освіти і науки України
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Скуратівський Вадим Леонтійович,
професор кафедри телережисури
Київського державного інституту театрального мистецтва
ім. І.К. Карпенка-Карого
Міністерства культури і мистецтв України
доктор мистецтвознавства, професор
Горпенко Володимир Григорович,
професор кафедри журналістики
Київського міжнародного університету
Міністерства освіти і науки України
доктор мистецтвознавства, професор
Шило Олександр Всеволодович,
професор кафедри культурології
Національної юридичної академії ім. Я.Мудрого
Міністерства освіти і науки України (м. Харків)
Провідна установа: Харківська державна академія культури, кафедра історії і теорії культури, Міністерство культури і мистецтв України
Захист відбудеться 26.06.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.005.01 Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського, м. Київ-1, вул. Архітектора Городецького, 1/3, 2-й поверх, ауд.36.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського за адресою: м.Київ-1, вул. Архітектора Городецького, 1/3.
Автореферат розісланий 24.05.2002 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства Коханик І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Те, що зветься мистецтвом мовлення входить в мовний дискурс взагалі – як в художньому, так і в метахудожньому контексті. При цьому припускається існування певних засобів організації обміну інформацією, наявність фіксованих та відносно консервативних норм, більш-менш специфічних для різних сфер суспільного життя. Якщо вірно хоч у якомусь розумінні, що "мова – це дім буття" (М. Хайдеггер), то проблема мистецтва мовлення – вітальні цього дому – має культурологічний, мистецтвознавчий і практичний аспекти.
Проте нелегко відповісти на питання – з якими саме із традиційних галузей культури та мистецтва слід ідентифікувати культуру мовного спілкування. Ораторське мистецтво тяжіє скоріше до політики, педагогіки та юриспруденції, сценічна мова, художнє слово – до мистецтва, організація переговорів в умовах конфлікту або його відсутності – до політики, етики та навіть менеджменту. Разом з тим, мовна комунікація, незалежно від її мети та соціального напрямку, має спільну методику та техніку організації. Мабуть, необхідно виділити інваріантні принципи та методи організації мовної комунікації – герменевтичні, психологічні, орфоепічні тощо – всі вони мають значення і для мистецтва.
З іншого боку, перехід від тоталітарного суспільства до незалежної демократичної держави супроводжується пожвавленням інтересу до організації мовної комунікації. Реформа освіти, реформування політичної системи та судочинства викликали попит на майже забуте ораторське мистецтво, а відродження національної культури – потребу в мовному дискурсі, в організації методологічно обгрунтованих засобів мовного спілкування з аудиторією зі сценічного майданчика та через засоби масової інформації.
Необхідне свідоме створення дисципліни сучасної риторики. Йдеться не про те, щоб придумати якусь особливу "українську риторику", а про те, що риторика, як дисципліна, повинна бути навантажена специфічним українським матеріалом, починаючи від особливостей техніки української мови до особливостей спілкування в Україні, узгодженого з українською ментальністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: ВИРАЖАЛЬНІ ЗАСОБИ МОВНОГО ДИСКУРСУ У МЕТАХУДОЖНЬОМУ КОНТЕКСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок