Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТОВАРОЗНАВЧА ХАРАКТЕРИСТИКА НОВИХ ВИДІВ ЗАМОРОЖЕНИХ КАРТОПЛЕПРОДУКТІВ

ТОВАРОЗНАВЧА ХАРАКТЕРИСТИКА НОВИХ ВИДІВ ЗАМОРОЖЕНИХ КАРТОПЛЕПРОДУКТІВ

Назва:
ТОВАРОЗНАВЧА ХАРАКТЕРИСТИКА НОВИХ ВИДІВ ЗАМОРОЖЕНИХ КАРТОПЛЕПРОДУКТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,68 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Вітер Юлія Анатоліївна
УДК 620.2:641.528
ТОВАРОЗНАВЧА ХАРАКТЕРИСТИКА НОВИХ ВИДІВ ЗАМОРОЖЕНИХ КАРТОПЛЕПРОДУКТІВ
Спеціальність 05.18.15 –
товарознавство харчових продуктів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному торговельно-економічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Орлова Наталія Язепівна,
Київський національний торговельно-економічний університет, професор кафедри товарознавства та експертизи продовольчих товарів
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Павлюк Раїса Юріївна,
Харківський державний університет харчування та торгівлі, завідувач кафедри технології консервування
кандидат технічних наук
Кутліна Ірина Юріївна,
Інститут реклами, виконувачка обов’язків завідувача кафедри маркетингу та рекламних технологій
Провідна установа: Полтавський університет споживчої кооперації, кафедра товарознавства продовольчих товарів, м. Полтава
Захист відбудеться “ 25 ” квітня 2005 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.055.02 Київського національного торговельно-економічного університету за адресою: 02156, м. Київ, вул. Кіото, 19.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного торговельно-економічного університету за адресою: 02156, м. Київ, вул. Кіото, 19.
Автореферат розісланий “ 21 ” березня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Є. В. Тищенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аналіз сучасного ринку продовольчих товарів України свідчить про те, що з кожним роком зростає питома вага різних видів напівфабрикатів, серед яких чільне місце посідають заморожені напівфабрикати, виготовлені з сировини тваринного, рослинного походження та комбіновані. Це зумовлено високим попитом населення на продукти харчування швидкого приготування. Напівфабрикати з м’яса, риби й комбіновані м’ясо-рослинні та рибо-рослинні мають високу ціну і не завжди є доступними для широких верств населення. Слід зазначити, що асортимент овочевих напівфабрикатів та картоплепродуктів на ринку України, особливо вітчизняного виробництва, дуже обмежений.
Картопля є порівняно дешевою сировиною, традиційною та улюбленою культурою для населення України. Вона характеризується високою харчовою цінністю, зумовленою вмістом засвоюваних вуглеводів, повноцінного рослинного білка (близько 1/3 від загального вмісту амінокислот складають незамінні), широкого спектра мінеральних речовин. Картопля також є одним із джерел вітамінів, особливо вітаміну С.
Під час транспортування та зберігання картоплі в свіжому вигляді відбуваються втрати поживних речовин, знижуються органолептичні властивості, мають місце втрати маси (до 30%). Це відбувається внаслідок дихання і через хвороби та псування картоплі.
З метою більш повного використання сировинних ресурсів картоплі, збереження її харчової цінності особливого значення набуває картоплепереробна галузь. Так в Англії переробляється понад 20% валового збору картоплі, а в США – 54%, тоді як в Україні переробляється лише 1%.
На ринку України асортимент продуктів переробки картоплі дуже вузький. Практично він обмежується картопляними чіпсами, замороженими зразами, крокетами та напівфабрикатами для приготування картоплі фрі. Тому розробка нових видів заморожених картоплепродуктів, призначених для оздоровчого харчування широких верств населення різного статусу, є своєчасною та актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота проводилась у межах держбюджетної теми “Товарознавча оцінка продуктів переробки плодів і овочів та комбінованих продуктів з використанням рибної сировини, які реалізують на ринку України” згідно з планом науково-дослідної роботи КНТЕУ, затвердженим вченою радою КНТЕУ 17.01.2002 року та в межах теми № 484/33 “Теоретичні та прикладні аспекти оптимізації асортименту продуктів підвищеної біологічної цінності для оздоровчого харчування”, затвердженої наказом МОіНУ № 633 від 05.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТОВАРОЗНАВЧА ХАРАКТЕРИСТИКА НОВИХ ВИДІВ ЗАМОРОЖЕНИХ КАРТОПЛЕПРОДУКТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок