Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕРМОДИНАМІКА І КІНЕТИКА ФАЗОУТВОРЕННЯ В БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ СИСТЕМАХ

ТЕРМОДИНАМІКА І КІНЕТИКА ФАЗОУТВОРЕННЯ В БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ СИСТЕМАХ

Назва:
ТЕРМОДИНАМІКА І КІНЕТИКА ФАЗОУТВОРЕННЯ В БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,17 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
КИІВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
На правах рукопису
МОСКВІН Павло Петрович
УДК 621.315.59: 548.52: 546.681
ТЕРМОДИНАМІКА І КІНЕТИКА ФАЗОУТВОРЕННЯ
В БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ СИСТЕМАХ
01.04.07 – фізика твердого тіла
Автореферат
дисертаціі на здобуття наукового ступеня доктора
фізико-математичних наук
Киів–1999


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в
Санкт-Петербурзькому державному електротехнічному університеті (ЛЕТІ) та Житомирському інженерно-технологічному інституті
Офіційні опоненти:
1. Лисов Володимир Іванович, доктор фізико-математичних наук, доцент кафедри загальноі фізики, старший науковий співробітник, заступник декана з науковоі роботи Киівського університету імені Тараса Шевченка.
2. Майборода Володимир Петрович, доктор фізико-матема-тичних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділом Інституту проблем матеріалознавства імені І.М. Францевича НАН Украіни.
3. Конакова Раіса Василівна, доктор технічних наук, професор, провідний науковий співробітник Інституту напівпровідни-ків НАН Украіни, двічі Лауреат державноі преміі Украіни.
Провідна установа:
Одеський державний університет імені І.І. Мечнікова.
Захист дисертаціі відбудеться “21” червня 1999 р. об 14:30 год. на засіданні спеціалізованоі вченоі ради Д .001.23 в Киівському університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 252650 МСП, Киів, проспект Академіка Глушкова, 6.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Киівського університету імені Тараса Шевченка.
Автореферат розісланий “17” травня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованоі ради,
професор |
Б.А. Охрименко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ. Досягнення електронноі техніки тісно пов’язані з розробками нових та удосконаленням сучасних уявлень про фізичні процеси, що протікають при зрощуванні складних напівпровідникових твердих розчинів. Отримання заданих електро-фізичних властивостей структур припускає збільшення числа компонентів твердого розчину з неодмінним прецизійним вибором його компонентного та концентраційного складу при високій структурній досконалості. З ростом числа компонентів напівпровідника і, отже, із збільшенням термодинамічних ступенів свободи системи, зростають складнощі не тільки в апаратурному оформленні процесу фазоутворення, але й пошуку методів керування процесом осадження матеріалів із заданими властивостями.
Найбільші перспективи в рішенні цієі проблеми фізики напівпровідників пов’язуються з іі термодинамічним описом та наступним математичним моделюванням процесу фазоутворення. Рішення такоі задачі в рамках феменологічноі термодинаміки припускає сумісне проведення теоретичних досліджень та цілеспрямованих експериментів при неперервному коректуванні як фізичних уявлень про процеси, що протікають, так і умов проведення потрібних експериментів.
Досягнуті успіхи в обчислювальній техніці та обчислювальній математиці сумісно з досягненнями в розробках експериментальноі бази відкрили перспективи в реалізаціі такого виду моделювання стосовно складних напівпровідникових систем. В цьому відношенні тематика роботи, що пов’язана з теоретичним описом процесів фазоутворення при отриманні найбільш важливих твердих розчинів для приладів електронноі техніки, є АКТУАЛЬНОЮ.
Найбільш широко застосовуваним і перспективним є засіб вирощування кристалів та плівок із рідкоі фази. Достатньо низькі температури росту, відновлювальна атмосфера процесу, а також, як правило, незначне відхилення ростовоі системи від термодинамічно рівноважного стану, яке дозволяє ефективно керувати процесом, ставлять такого виду методи в ряд найбільш широко використовуваних і перспективних.
Труднощі в керуванні процесом кристалізаціі в даний час в основному переборюються емпіричним шляхом. Це стає можливим, приймаючи до уваги широку експериментальну інформацію, яка накопичена технологами. В той же час визначення умов отримання матеріалу близьких до оптимальних здійснюється на практиці далеко не завжди по найкоротшому шляху. Така ситуація стає цілком зрозумілою, якщо зважати, що багатокомпонентні системи ведуть себе в багатьох випадках далеко не так, як сполуки, що іх утворюють.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ТЕРМОДИНАМІКА І КІНЕТИКА ФАЗОУТВОРЕННЯ В БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок