Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ В ПЕРІОД ЇЇ НЕЗАЛЕЖНОСТІ (1991 – 2000 рр.)

ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ В ПЕРІОД ЇЇ НЕЗАЛЕЖНОСТІ (1991 – 2000 рр.)

Назва:
ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ В ПЕРІОД ЇЇ НЕЗАЛЕЖНОСТІ (1991 – 2000 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,48 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Євсюкова Наталя Володимирівна
УДК 331.105.44 : 94 (477) „1991/2000”
ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ
В ПЕРІОД ЇЇ НЕЗАЛЕЖНОСТІ
(1991 – 2000 рр.)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк - 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі вітчизняної та зарубіжної історії Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Докашенко Віктор Миколайович,
професор кафедри вітчизняної та зарубіжної історії, ректор
Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов
 
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Головко Микола Леонтійович,
професор кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, ректор Академії
праці і соціальних відносин Федерації профспілок України
кандидат історичних наук, доцент
Бігун Галина Степанівна,
завідувач кафедри українознавства Донецького державного
університету економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського
Провідна установа – Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України (кафедра історії України)
Захист відбудеться 06.10.2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корпус, ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24)
Автореферат розісланий 05.09. 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Крапівін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Багаторічний досвід розбудови української держави на демократичних засадах засвідчив усю складність і багатогранність цього процесу. Особливо суперечливо він проходить на теренах громадських інституцій, які знаходяться у пошуку своєї ніші в новій політичній системі. Не виключенням із цього правила є професійні спілки, які намагаються рішуче подолати сумнозвісний статус „привідних пасів” і напрацювати нову модель профспілкового руху, яка б максимально відповідала європейським вимірам.
Однак повсякденне життя в цей і без того складний процес постійно вносить свої корективи, змушуючи громадську організацію реагувати на все нові й нові соціальні колізії, що породжуються комплексом економічних, соціальних та політичних проблем. Власне останні й змушують спілки України постійно вдосконалювати схему своїх взаємовідносин з органами державної та місцевої влади, що, однак, вже переносить їх дії у політичну площину, яка охоплює надзвичайно широкий спектр: від участі у страйковому русі до участі у виборчих кампаніях і, навіть, формуванні власної політичної партії.
Враховуючи, що модель профспілкового руху в Україні на сьогоднішній день перебуває лише у стадії становлення, проблема узагальнення досвіду профспілкових формувань у різних формах політичної діяльності набуває особливої актуальності. І це закономірно, адже науковий аналіз десятирічного досвіду політичної діяльності українських профспілок певною мірою може сприяти подальшій кристалізації їх функціональних обов’язків, що, відповідно, позначиться і на формуванні характерних рис сучасної політичної системи в Україні.
Актуальність теми також випливає з постійно зростаючої ролі професійних спілок та підвищення їх впливу на широкі верстви української спільноти, передусім у сфері соціальній, яка перемежовується зі сферою політичною. Цілком вірогідно, що в умовах становлення демократичних відносин будь-який серйозний соціальний конфлікт може викликати політичну кризу. Тому дослідження місця і ролі професійних спілок, які виступають у ролі своєрідного регулятора соціальних відносин, набуває непересічного значення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження є складовою комплексної теми наукової роботи кафедри вітчизняної та зарубіжної історії Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов „Проблеми повоєнного тоталітаризму в історичному контексті” (№ 0104U003406) та розкриває один з аспектів проблеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ В ПЕРІОД ЇЇ НЕЗАЛЕЖНОСТІ (1991 – 2000 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок