Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ КОМУНІКАТИВНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРЕДМЕТІВ ГУМАНІТАРНОГО ЦИКЛУ

ФОРМУВАННЯ КОМУНІКАТИВНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРЕДМЕТІВ ГУМАНІТАРНОГО ЦИКЛУ

Назва:
ФОРМУВАННЯ КОМУНІКАТИВНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРЕДМЕТІВ ГУМАНІТАРНОГО ЦИКЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,13 KB
Завантажень:
6
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. Г.С.Сковороди
ТИМЧЕНКО ІРИНА ІГОРІВНА
УДК 37(091)(4/9)
ФОРМУВАННЯ КОМУНІКАТИВНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ
У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРЕДМЕТІВ ГУМАНІТАРНОГО ЦИКЛУ
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному лінгвістичному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор,
академік АПН України
Євтух Микола Борисович,
Відділення педагогіки і психології
вищой школи АПН України, академік-секретар.
Офіційні опоненти - доктор педагогічних наук, професор
Подберезський Микола Кіндратович,
Харківський державний педагогічний
університет ім. Г.С.Сковороди,
завідувач кафедри козацької педагогіки;
- кандидат педагогічних наук, доцент,
Васильєв Іван Борисович,
Інститут педагогіки і психології професійної
освіти АПН України, м.Київ, докторант.
Провідна установа – Дніпропетровський національний університет,
кафедра педагогіки і психології,
Міністерство освіти і науки України,
м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “ _24 ” __грудня_______ 2001 року о __13__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.053.04 у Харківському державному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди за адресою: 61078, м.Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди за адресою: 61168, м.Харків, вул.Блюхера, 2, ауд. 215-в.
Автореферат розісланий __20 листопада__ 2001 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Золотухіна С.Т.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. В умовах динамічних соціальних перетворень одним з завдань вищої освіти в Україні є розвиток у випускників вищої школи здатності до адаптації на ринку праці, зокрема формування комунікативної культури молодих спеціалістів, оскільки вона є невід'ємною складовою професіоналізму кожного фахівця та умовою, що забезпечує самореалізацію особи в суспільних відносинах.
У наукових працях з педагогіки і психології помітне посилення уваги дослідників до спілкування як важливого компонента загальної культури та однієї з умов самореалізації й досягнення життєвих цілей особи у стосунках з оточуючими (І.О. Василенко, Т.В. Вільчинська, А. Гелен, М.Р. Гінзбург, О.Я. Гойхман, М. Коул, К.М. Левітан, Б.Ф. Ломов, В.С. Мерлін, М.В. Молоканов, Ч. Каррасс). Вагомий внесок в обгрунтування проблеми зробили Б.Г. Ананьєв, Л.І. Божович, І.О. Василенко, Л.С. Виготський, О.Б. Добрович, О.К. Дусавицький, О.В. Петровський, які досліджували культуру міжособистісних відносин і засоби гуманізації навчального спілкування.
Останнім часом активізувались спроби вчених визначити умови й педагогічні можливості формування комунікативної культури, оскільки вона є однієї з професійних цінностей сучасного молодого спеціаліста. У зв'язку з цим викладачі вищої школи приділяють значну увагу формуванню свідомого ставлення студентів до майбутньої професійної діяльності, досягненню високої культури мовлення, розвитку навичок ділового спілкування, самовихованню та самоусвідомленню студентів. Збільшується кількість робіт, присвячених формуванню комунікативної культури педагогів як важливого чинника їхнього професіоналізму. Так, у працях В.М. Галузинського, В.М. Гриневої, М.Б. Євтуха, Л.М. Калашнікової, К.М. Левітана, Г. Мелхорна, Л.М.Мітіної, Є.І. Пасова, Е.М. Софьянець, У.Риверса розкриваються можливості підвищення педагогічної майстерності майбутніх учителів.
Незважаючи на значний інтерес дослідників до проблеми комунікації, питання про особливості формування комунікативної культури майбутніх спеціалістів та розвиток складових комунікативної культури, які визначають здатність молодого спеціаліста до самореалізації й адаптації у суспільних відносинах, вимагають поглибленого вивчення. Результатом досліджень має бути створення технології і методик формування комунікативної культури майбутніх спеціалістів, яким необхідна адаптація до міжособистісних відносин на робочих місцях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ КОМУНІКАТИВНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРЕДМЕТІВ ГУМАНІТАРНОГО ЦИКЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок