Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧОГО ТА ЕКОЛОГІЧНО-БЕЗПЕЧНОГО ОБЛАДНАННЯ І СИСТЕМ ДЛЯ КОМПРЕ-СОРНИХ СТАНЦІЙ МАГІСТРАЛЬНИХ ГАЗОПРОВОДІВ

РОЗРОБКА ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧОГО ТА ЕКОЛОГІЧНО-БЕЗПЕЧНОГО ОБЛАДНАННЯ І СИСТЕМ ДЛЯ КОМПРЕ-СОРНИХ СТАНЦІЙ МАГІСТРАЛЬНИХ ГАЗОПРОВОДІВ

Назва:
РОЗРОБКА ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧОГО ТА ЕКОЛОГІЧНО-БЕЗПЕЧНОГО ОБЛАДНАННЯ І СИСТЕМ ДЛЯ КОМПРЕ-СОРНИХ СТАНЦІЙ МАГІСТРАЛЬНИХ ГАЗОПРОВОДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,78 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Івано-ФРАНКіВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ НАФТИ І ГАЗУ
ЧАБАНОВИЧ ЛЮБОМИР БОГДАНОВИЧ
УДК 504.064.2:622.691.4.05.012
РОЗРОБКА ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧОГО ТА ЕКОЛОГІЧНО-БЕЗПЕЧНОГО ОБЛАДНАННЯ І СИСТЕМ ДЛЯ КОМПРЕ-СОРНИХ СТАНЦІЙ МАГІСТРАЛЬНИХ ГАЗОПРОВОДІВ
Спеціальність 21.06.01 – „Екологічна безпека”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Івано-Франківськ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Семчук Ярослав Михайлович,
Івано-Франківський національний технічний
університет нафти і газу,
завідувач кафедри безпеки життєдіяльності
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Грудз Володимир Ярославович,
Івано-Франківський національний технічний
університет нафти і газу,
завідувач кафедри спорудження та ремонту
газонафтопроводів і газонафтосховищ;
кандидат технічних наук
Прищепо Олександр Олексійович,
ДК „Укртрансгаз”,
начальник управління організації
обліку і нормування
паливно-енергетичних ресурсів (м. Київ);
Провідна установа: Національний університет
„Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України (м. Львів)
Захист відбудеться “___” ____________ 2004 р. о _______ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради СРД 20.052.05 при Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу за адресою:
76019, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (76019, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15)
Автореферат розісланий “___” ____________ 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук, професор Паневник О.В.


Загальна характеристика роботи
Актуальність дисертаційної роботи. Газотранспортна система України включає біля 36,7 тис.км. газопроводів, 13 підземних сховищ газу загальною ємністю понад 30 млрд. м3, 1332 газорозподільчі станції та 60 газовимірювальних станцій. До складу магістральних газопроводів входить 71 компресорна станція (КС), що оснащені 700 газоперекачуючими агрегатами (ГПА) вітчизняного та закордонного виробництва і створюють значне техногенне навантаження на довкілля.
В умовах безперервно зростаючої ролі КС магістральних газопроводів, як засобів компримування газу, проблема охорони природного, виробничого та соціального середовищ є дуже актуальною, оскільки вони постійно зазнають хімічного та шумового забруднення. Крім цього, кожна КС створює небезпеку при утворенні вибухопожежних газоповітряних сумішей у закритих приміщеннях.
Підраховано, що щорічно в Україні КС викидається близько 150 тис. тонн шкідливих речовин, причому оксиди вуглецю становлять 51%, оксиди азоту – 24%, природний газ – 23%, інші речовини – 2%.
Вибір і актуальність даної дисертаційної роботи зумовлені ще й тим, як показав аналіз парку ГПА ДК „Укртрансгаз”, що біля 16% агрегатів, які експлуатуються сьогодні на компресорних станціях, виробили свій моторесурс, морально застаріли, фізично зношені, в результаті чого не відповідають вимогам надійності, економічності та екологічної безпеки. А тому, розробка і дослідження ефективного, енергозберігаючого та екологічнобезпечного обладнання і систем для КС, створення методичних основ їх розрахунку та проектування є важливим, актуальним завданням.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота носить науково-прикладний характер і входить в комплекс тематичних планів окреслених програмою “Нафта і газ України до 2010 року”. Власне, дисертація виконана на базі досліджень, проведених за участю автора, Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу по госпдоговірних тематиках № 542/97, № /2001. Крім цього, робота проводилась згідно планів впровадження нової техніки на УНГ „Черкаситрансгаз”, ТзОВ „Сургутгазпром”, ТзОВ „Оренбурггазвидобуток” (Росія), про що свідчить акт провадження розробок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧОГО ТА ЕКОЛОГІЧНО-БЕЗПЕЧНОГО ОБЛАДНАННЯ І СИСТЕМ ДЛЯ КОМПРЕ-СОРНИХ СТАНЦІЙ МАГІСТРАЛЬНИХ ГАЗОПРОВОДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок