Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПРОПОРЦІЙ ТА ТЕМПІВ РОЗВИТКУ РЕАЛЬНОГО СЕКТОРА ЕКОНОМІКИ

ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПРОПОРЦІЙ ТА ТЕМПІВ РОЗВИТКУ РЕАЛЬНОГО СЕКТОРА ЕКОНОМІКИ

Назва:
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПРОПОРЦІЙ ТА ТЕМПІВ РОЗВИТКУ РЕАЛЬНОГО СЕКТОРА ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,15 KB
Завантажень:
155
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ
КЛЮШИН ДМИТРО ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 330.341.42
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПРОПОРЦІЙ ТА ТЕМПІВ
РОЗВИТКУ РЕАЛЬНОГО СЕКТОРА ЕКОНОМІКИ
08.02.03 – організація управління, планування
і регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економічного прогнозування НАН Укра-ї-ни.
Науковий керівник | доктор економічних наук, доцент
Кваснюк Борис Євгенович, Інститут економічного прогнозування НАН України, заступник директора з наукової роботи, завідувач відділу економічного зростання та структурних змін в економіці.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор Яловий Гаррі Кирилович, Національний технічний університет України ”Київський політехнічний інститут”,
завідувач кафедри теоретичної та прикладної
економіки;
кандидат економічних наук
Олефір Володимир Костянтинович,
Інститут економічного прогнозування НАН Укра-ї-ни, старший науковий співробітник відділу секторальних прогнозів та кон’юнктури ринків.
Про-ві-д-на установа Київський національний економічний університет, кафедра макроекономіки та державного управління, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 22 червня 2005 р. о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.01 Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економічного прогнозування НАН України, 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного 26.
Автореферат розісланий “16” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Левчук Н.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У сучасній економічній літературі найбільш активно розглядаються програми переведення економіки України, особливо її реального сектора, на шлях інноваційного розвитку, підвищення конкурентоспроможності народного господарства, побудови індустріально-інформаційного суспільства. Не випадково у Програмі діяльності Кабінету Міністрів України “Назустріч людям” зазначається: “Основні завдання з розвитку реального сектора економіки полягають у модернізації та структурній перебудові виробництва, зниженні його енерго- та матеріалоємності, сприянні розвитку наукоємних високотехнологічних виробництв, що дасть змогу забезпечити підвищення ефективності та конкурентоспроможності національної економіки”. “Назустріч людям”. Програма діяльності Кабінету МіністрівУкраїни // Урядовий кур’єр, 11 лютого 2005р.– № 26.– С. 6-12.
Актуальність теми. Сучасний стан та перспективи подальшого розвитку української перехідної економіки визначаються гострими питаннями теоретичного переосмислення головних засад організації та стимулювання виробництва товарів і послуг, державного регулювання економіки. Ринкова трансформація та впровадження системи національних рахунків призвели до суттєвої модифікації форм суспільного продукту у вигляді валового внутрішнього продукту, валового національного доходу, валового наявного доходу, реального сектора економіки тощо. Що ж до інших макроекономічних понять, передусім, реального сектора економіки, то вони в більшості представлені у статистичних довідниках, підручниках, але їх верифікація в документах органів державної влади представлена зовсім недостатньо.
Власне у звітах та прогнозах проблеми розвитку промисловості, сільського господарства, будівництва, транспорту висвітлюється активно. Але ці види економічної діяльності подані окремо, без цілісної ув’язки їх темпів і пропорцій з точки зору їх функцій, тобто виробництва товарів і матеріальних послуг в межах реального сектора економіки, в якому корпоративна форма організації виробництва стане домінуючою. Втрата її і веде до розмивання кваліфікаційних ознак реального сектора, його здатності до саморозвитку та технологічного процесу. Все це вимагає нових наукових пошуків, вироблення інструментарію та механізмів подолання негативних явищ, спеціального дослідження реального сектора економіки в єдності його характеристик.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПРОПОРЦІЙ ТА ТЕМПІВ РОЗВИТКУ РЕАЛЬНОГО СЕКТОРА ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок