Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ПЛАНУВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА НА ОСНОВІ КОНТРОЛІНГУ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ПЛАНУВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА НА ОСНОВІ КОНТРОЛІНГУ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ПЛАНУВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА НА ОСНОВІ КОНТРОЛІНГУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,54 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ ТА ПРАВА
ГОЛОВКОВА Людмила Степанівна
УДК 65.012.2 : 338.26
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ПЛАНУВАННЯ
ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА НА ОСНОВІ КОНТРОЛІНГУ
Спеціальність 08.06.01 - Економіка, організація і управління
підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському університеті економіки та права
Асоціації навчальних закладів України недержавної форми власності.
 
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Тян Рево Борисович,
Дніпропетровський університет економіки та права, професор кафедри економіки підприємства
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Семенов Григорій Антонович,
Запорізька державна інженерна академія, завідувач кафедри економіки та організації виробництва,
кандидат економічних наук, доцент
Мешко Наталія Петрівна,
Дніпропетровський національний університет, доцент кафедри банківської справи
Провідна установа – Донецький національний університет, кафедра економіки підприємства, Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк.
Захист відбудеться 24 січня 2003 р. о 15 г. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.120.01 у Дніпропетровському університеті економіки та права за адресою: 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Леніна, 18.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського університету економіки та права за адресою: 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Леніна, 18.
Автореферат розісланий 23 грудня 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шаповал В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Стрімке входження України в ринкові відносини призвело до кризових явищ в економіці як на загальнодержавному рівні, так і на рівні підприємств.
Для більшості підприємств України характерна реактивна форма управління різними сферами діяльності, тобто прийняття управлінських рішень як реакції на поточні проблеми, що породжує суперечності між інтересами підприємства і фіскальною політикою держави, ціною грошей і рентабельністю виробництва, рентабельністю власного виробництва і рентабельністю фінансових ринків.
Ринкова економіка вимагає нових підходів до управління підприємством, тому що на перший план виходять економічні, ринкові критерії ефективності, підвищені вимоги до гнучкості системи управління. Новим явищем у теорії і практиці управління стала поява контролінгу функціонально і змістовно відособленого напрямку економічної роботи на підприємстві, який можна розглядати як систему управління процесом досягнення цілей і результатів діяльності підприємства. Ядром концепції контролінгу виступає планування і контроль як функції системи управління, а планово-контрольні розрахунки як інструменти управління.
Основні положення планування, контролю та контролінгу знайшли своє відображення у роботах зарубіжних вчених: М. Мескона, Т. Скоуна, Т. Манна, Е. Майєра, Х. Фольмута, Д. Хана, А. Дайле, К. Друрі, С.А. Ніколаєвої, Н.Г. Данілочкіної, Е.С. Мінаєва; українських вчених: О.І.Амоші, В.М. Геєця, М.Г. Чумаченка, Р.Б.Тяна, В.А.Ткаченка, Б.І.Холода, Я.Г. Берсуцького, Г.А. Семенова, Ю.В. Лисенка, М.Ю. Куліша, Л.М. Драгуна, І.В. Багрової, А.А. Сухарьової та ін.
Управлінський процес на українських підприємствах, зокрема планування, контроль, нормування, облік, звітність, методологія планово-контрольних розрахунків не відповідають ринковим вимогам як новому підходу у філософії управління, що концентрує увагу як на рівні окремих підсистем, так і на рівні сукупної системи управління підприємством.
На шляху впровадження концепції і принципів контролінгу на українських підприємствах виникають значні труднощі, насамперед через недосконалий механізм планування і методологію планово-контрольних розрахунків, відсутність ефективної системи управлінського обліку, обліку витрат, прибутку по центрах відповідальності і неготовність менеджерів до сприйняття принципів контролінгу.
Актуальність зазначених проблем в умовах перехідного періоду, їх недостатнє розв'язання та необхідність теоретичного обґрунтування і розробки практичних механізмів реалізації обумовили вибір теми дисертації, мету дослідження та перелік необхідних задач для її досягнення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ПЛАНУВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА НА ОСНОВІ КОНТРОЛІНГУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок