Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСОБИ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ У КОНТЕКСТІ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ: ФОРМУВАННЯ, ФУНКЦІОНУВАННЯ, ЖАНРОВІ ПРИЙОМИ

ЗАСОБИ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ У КОНТЕКСТІ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ: ФОРМУВАННЯ, ФУНКЦІОНУВАННЯ, ЖАНРОВІ ПРИЙОМИ

Назва:
ЗАСОБИ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ У КОНТЕКСТІ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ: ФОРМУВАННЯ, ФУНКЦІОНУВАННЯ, ЖАНРОВІ ПРИЙОМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,06 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Медіа-простір нашої держави складається з багатьох видань різного по
літичного, ідейного, тематичного спрямування, які намагают


Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Інститут журналістики
ГОРОДЕНКО Леся Михайлівна
УДК 070 32.019.5
ЗАСОБИ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ У КОНТЕКСТІ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ: ФОРМУВАННЯ, ФУНКЦІОНУВАННЯ, ЖАНРОВІ ПРИЙОМИ

10.01.08 – Журналістика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі видавничої справи та редагування Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник доктор філологічних наук, професор
Тимошик Микола Степанович,
завідувач кафедри видавничої справи та редагування.
Офіційні опоненти доктор філологічних наук, професор
Шкляр Володимир Іванович,
Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, професор кафедри міжнародної журналістики.
кандидат соціологічних наук, доцент
Фінклер Юрій Едуардович,
доцент кафедри видавничої справи та редагування Української академії друкарства.
Провідна установа - Національний технічний університет України “КПІ”.
Захист відбудеться 9 грудня 2003 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, Київ, вул. Мельникова, 36/1, Інститут журналістики.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ім. М. О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розіслано 4 листопада 2003 р.
Учений секретар спеціалізованої
вченої ради доктор філологічних наук Н. М. Сидоренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Медіа-простір нашої держави складається з багатьох видань різного політичного, ідейного, тематичного спрямування, які намагаються зайняти свою нішу і сформувати свою читацьку аудиторію. В умовах жорсткої економічної боротьби виживають ті видання, які вміють не тільки знайти інформацію, а й донести до читачів суть проблеми. Журналісти спілкуються опосередковано зі своїми читачами, тому у більшості випадків реакція на матеріал автору залишається невідомою.
Актуальність проблеми зумовлена зростанням інтересу суспільства до ситуацій, що в ньому відбуваються, а також до тенденцій у ЗМІ щодо висвітлення цих ситуацій. Позиція громадськості щодо того чи іншого явища дійсності викликає зацікавлення у широких мас, і мас-медіа, як основне джерело поширення інформації у сучасному світі намагається не тільки задовольнити ці потреби, але й посісти свою нішу серед майже двадцяти тисяч періодичних видань України: ЗМІ залучають до себе увагу, використовуючи різні методи та засоби. Тому виокремлюється проблема ефективності впливу, який здійснює видання на аудиторію та громадськість.
Громадську думку вивчають різні науки. Її дослідженню присвячено багато праць, особливо закордонних учених. Найчастіше громадську думку розглядають з погляду психології, соціології та політології. І саме цим галузям належить найбільша частина розробок. В журналістиці це поняття здавна існувало у жанрах “лист до редакції”, “відкритий лист”, інших формах листування, публікаціях рейтингів, соціологічних даних та ін.
Крім того, нині однією з головних функцій журналістики чи, власне, засобів масової інформації (ЗМІ) вважається інформування. В українських виданнях та телерадіопрограмах активно використовується формула американських новин – “новини без коментарю”. За радянських часів головною функцією журналістики було інформування, а також – виховання та вплив на аудиторію. Побутувала навіть усталена абревіатура ЗМІП – засоби масової інформації та пропаганди.
Громадська думка належить до найдавніших феноменів суспільства. Без неї неможливий сучасний соціум. Її роль особливо росте в переломні етапи розвитку історії. Вплив на громадську думку, її використання і маніпулювання нею значною мірою визначили спочатку процеси перебудови, потім розпад СРСР та поглиблення всесторонньої кризи країн колишнього радянського табору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЗАСОБИ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ У КОНТЕКСТІ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ: ФОРМУВАННЯ, ФУНКЦІОНУВАННЯ, ЖАНРОВІ ПРИЙОМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок