Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЖФАЗНИЙ ТЕПЛОМАСООБМІН У ГЕНЕРАТОРІ ВОДЯНОЇ ШУГИ ПРИ ВИПАРНОМУ ОХОЛОДЖЕННІ РОЗСОЛУ

МІЖФАЗНИЙ ТЕПЛОМАСООБМІН У ГЕНЕРАТОРІ ВОДЯНОЇ ШУГИ ПРИ ВИПАРНОМУ ОХОЛОДЖЕННІ РОЗСОЛУ

Назва:
МІЖФАЗНИЙ ТЕПЛОМАСООБМІН У ГЕНЕРАТОРІ ВОДЯНОЇ ШУГИ ПРИ ВИПАРНОМУ ОХОЛОДЖЕННІ РОЗСОЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,86 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАШИНОБУДУВАННЯ
ім. А.М. ПІДГОРНОГО
Михайленко Тарас Петрович
УДК 536.421.48+532.785
МІЖФАЗНИЙ ТЕПЛОМАСООБМІН
У ГЕНЕРАТОРІ ВОДЯНОЇ ШУГИ ПРИ ВИПАРНОМУ
ОХОЛОДЖЕННІ РОЗСОЛУ
Спеціальність 05.14.06 – Технічна теплофізика та промислова
теплоенергетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному аерокосмічному університеті
ім. М.Є.Жуковського “ХАІ” Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, старший науковий
співробітник, Петухов Ілля Іванович,
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є.Жуковського “ХАІ”,
доцент кафедри аерокосмічної
теплотехніки;
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Фокін Віталій Сергійович,
Національний технічний університет “ХПІ”,
професор кафедри теплотехніки;
кандидат технічних наук, доцент,
Потапов Володимир Олексійович,
Харківський державний університет
харчування та торгівлі, доцент кафедри
енергетики та фізики;
Провідна установа: Інститут технічної теплофізики НАН України,
відділення тепломасообмінних процесів і пристроїв, м. Київ
Захист відбудеться “23” лютого 2006 року о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.180.02 в Інституті проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного за адресою: 61046, м. Харків, вул. Дм. Пожарського 2/10.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного за адресою: 61046, м. Харків, вул. Дм. Пожарського 2/10.
Автореферат розісланий “20” січня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук О.Е. Ковальський


Загальна ХАРАКТЕРИСТИКА роботи
Актуальність теми. Вивчення процесів тепло- і масообміну, що протікають при випарному охолодженні рідини з наступною її кристалізацією становить інтерес в різних областях техніки.
Виморожуванням одержують концентрати соків з вмістом сухих речовин 40-50% і придатні для сепарування кристали льоду. При цьому вакуумні кристалізатори прямого охолодження, в яких добір теплоти кристалізації забезпечується шляхом випару під вакуумом деякої частини води, що міститься в рідині, енергетично і економічно ефективніше в порівнянні з кристалізаторами інших типів. Вакуумні кристалізатори прямого охолодження використовуються також для опріснення морської води.
Технологія використання водяної шуги або рідкого льоду (РЛ), текучої суспензії води або водяного розчину з дрібними кристалами льоду, обумовила значний прорив у холодильній техніці стосовно енергозбереження й гарантувавння екологічної безпеки. В установках з вакуумуванням рідини реалізується парокомпресійний холодильний цикл, де як холодоагент використовується вода. Для об'єктів з температурним режимом близько 0 С такі системи можуть перевершувати за ефективністю традиційні фреонові рефрижератори.
Додаткові переваги використання РЛ пов'язані з можливістю акумулювання холоду, що дозволяє встановлювати холодильне устаткування меншої потужності й вартості та використовувати пільгові нічні тарифи на електроенергію. Крім того, підвищення холодоресурсу РЛ у 4...6 разів у порівнянні з водою або розсолом дозволяє зменшити діаметр труб, площу поверхні теплообмінників та витрати на прокачування теплоносія. Швидке плавлення дрібних кристалів льоду гарантує стійке й точне регулювання температури системи.
Зазначені властивості РЛ роблять вигідним його застосування для кондиціонування повітря, швидкого охолодження плодів і овочів, у процесах переробки м'ясної сировини, на молокопереробних, сиро- й пивоварних заводах, у рибній промисловості (безпосередньо на судах і березі), при транспортуванні швидкопсувних продуктів і в оснащенні торгових вітрин. Намітилися можливості використання РЛ для охолодження інструментальних засобів і стиснутого повітря, у хімічних технологіях, при розділенні масляно-водяних сумішей та ін.
Для створення технологій, заснованих на випарному охолодженні з насту-п-ною кристалізацією рідини, необхідно вивчити закономірності й достовірно описати процеси зародження та росту кристалів, тепломасообміну при кристалізації рідини з урахуванням впливу на ці процеси її властивостей, що залежать від концентрації розчинених у ній речовин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МІЖФАЗНИЙ ТЕПЛОМАСООБМІН У ГЕНЕРАТОРІ ВОДЯНОЇ ШУГИ ПРИ ВИПАРНОМУ ОХОЛОДЖЕННІ РОЗСОЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок