Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНДАМЕНТАЛЬНА ПІДГОТОВКА БАКАЛАВРА В ТЕХНІЧНОМУ ВУЗІ: ЕКСПЕРТНО-ЧАСОВА ОЦІНКА ЯКОСТІ

ФУНДАМЕНТАЛЬНА ПІДГОТОВКА БАКАЛАВРА В ТЕХНІЧНОМУ ВУЗІ: ЕКСПЕРТНО-ЧАСОВА ОЦІНКА ЯКОСТІ

Назва:
ФУНДАМЕНТАЛЬНА ПІДГОТОВКА БАКАЛАВРА В ТЕХНІЧНОМУ ВУЗІ: ЕКСПЕРТНО-ЧАСОВА ОЦІНКА ЯКОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,79 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
ЛАДОГУБЕЦЬ НАТАЛІЯ ВІТАЛІЇВНА
УДК 374.32-057.4: 378.6(043.3)
ФУНДАМЕНТАЛЬНА ПІДГОТОВКА БАКАЛАВРА В ТЕХНІЧНОМУ ВУЗІ: ЕКСПЕРТНО-ЧАСОВА ОЦІНКА ЯКОСТІ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному авіаційному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Лузік Ельвіра Василівна, Національний авіаційний університет, завідувач кафедри педагогіки і психології професійної освіти, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Козаков Віталій Андрійович, Київський національний економічний університет, завідувач кафедри педагогіки і психології;
кандидат педагогічних наук, доцент Артюшин Георгій Михайлович, Національна Академія Служби безпеки України, завідувач кафедри СК-25.
Провідна установа: Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України.
Захист відбудеться “ 13 ” листопада 2003 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.456.01 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м.Київ, вул. Бастіонна, 9, 9-ий поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м.Київ, вул. Бастіонна, 9, восьмий поверх
Автореферат розісланий “ 10 ” ______10_____2003 р.
Учений секретар
Спеціалізованої вченої ради Горбунова Л.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Прагнення України до інтеграції в європейський освітній простір, в центрі уваги якого перебуває концепція якості системи вищої освіти, зумовлює необхідність розв'язання комплексу завдань, пов'язаних з реформуванням національної вищої технічної школи та створенням якісної системи освіти України, яка б відповідала світовим стандартам. Підготовка нової генерації високоосвічених, здатних здобувати і продукувати знання, кадрів потребує здійснення кардинальних змін у вищій школі.
В перехідний між сторіччями період освіта як відкрита, динамічна система має забезпечувати здатність до аналізу змін, передбачення майбутнього, гнучкості реакції, підвищення конкурентоздатності на біржі праці. “Національна доктрина розвитку освіти України у ХХI столітті”, на місце першочергових, висуває завдання забезпечення пріоритетності розвитку науки і техніки, а закон України “Про освіту”, поряд з забезпеченням підготовки висококваліфікованих, освічених кадрів, визначає мету вищої освіти як таку, що сприяє формуванню таких особистих і професіонально значущих якостей як активність, ініціативність, самостійність, висока соціальна відповідальність.
Високі технології виробництва вимагають відповідного рівня освіченості, зміни підходів до методології викладання і контролю якості навчального процесу, оскільки упродовж п’яти років змінюється близько п’яти відсотків науково-теоретичних знань і майже двадцять відсотків вузькоспеціалізованих.
Проблема ролі і місця фундаментальної підготовки, інваріантної відносно об'єктів, предметів і засобів діяльності, завжди була ключовою для системи вищої технічної освіти як перший ступінь вивчення законів природи, а отже і розвитку суспільства в цілому. Тому проблеми, що виникають на рівні фундаментальної підготовки, мають довготривалі наслідки, відсутність міцного підгрунтя дається взнаки у наступних спеціальній, науковій, професійно орієнтованій підготовках. Так, в законі “Про освіту” та національній програмі “Освіта: Україна XXI століття” визначаються цілі вищої освіти як такі, що забезпечують фундаментальну наукову і загальнокультурну, практичну підготовку, отримання спеціальності. Але для досягнення основної мети вищої освіти, як неодноразово підкреслював В.Г.Кремень, необхідно розвинути людину в людині, закласти в ній механізм самореалізації особистості. Отже, вже з першого курсу, коли починається вивчення навчальних дисциплін фундаментальної підготовки майбутній фахівець повинен навчитися говорити, думати і планувати свою діяльність у межах майбутньої професії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФУНДАМЕНТАЛЬНА ПІДГОТОВКА БАКАЛАВРА В ТЕХНІЧНОМУ ВУЗІ: ЕКСПЕРТНО-ЧАСОВА ОЦІНКА ЯКОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок