Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Становлення і розвиток суспільного дошкільного виховання у Криму (друга половина ХІХ – початок ХХ століття)

Становлення і розвиток суспільного дошкільного виховання у Криму (друга половина ХІХ – початок ХХ століття)

Назва:
Становлення і розвиток суспільного дошкільного виховання у Криму (друга половина ХІХ – початок ХХ століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,83 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ К. Д. УШИНСЬКОГО
ГОЛОВАНЬ ТЕТЯНА МИХАЙЛІВНА
УДК 372:2 (477.75) 18.19
Становлення і розвиток суспільного дошкільного виховання
у Криму
(друга половина ХІХ – початок ХХ століття)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
ОДЕСА – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Рівненському державному гуманітарному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, професор
Поніманська Тамара Іллівна,
Рівненський державний гуманітарний університет,
проректор з наукової роботи,
завідувач кафедри педагогіки і психології(дошкільної).
Офіційні опоненти – доктор педагогічних наук, професор
Штефан Людмила Андріївна,
Харківський національний педагогічний університет
імені Г. С. Сковороди,
професор кафедри історії педагогіки
та порівняльної педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент
Попиченко Світлана Сергіївна,
Уманський державний педагогічний університет
імені Павла Тичини,
декан факультету дошкільної освіти.
Захист дисертації відбудеться 29 березня 2008 р. о 10_ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.053.01 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Нищинського, 1.
 
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий „_15_” лютого 2008 року.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С. Трифонова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Наявна система суспільної дошкільної освіти України вимагає вдосконалення відповідно до нових соціальних цілей і педагогічних завдань; а саме: гуманістичне виховання вільної особистості, якій властиві саморозвиток і самореалізація. Дошкільні заклади – вагомий соціокультурний інститут, який повинен підготувати юних громадян України як до активної участі в житті держави, так і до реалізації своїх можливостей.
Розвиток системи дошкільної освіти в сучасних умовах визначається ефективністю здійснення її управління на регіональному рівні. Важливим для вивчення та аналізу в історії України є період другої половини ХІХ – початку ХХ століття, оскільки саме він є багатий на суспільно-політичні, економічні, культурологічні події, як і наш час.
Особливий науковий інтерес становить вивчення процесу розвитку дошкільних закладів у Криму, де вже в той час було створено інститути соціальної опіки, початкового виховання та елементарного навчання дітей, впроваджено своєрідні форми дошкільних закладів, розроблено організаційні і теоретико-методичні основи їх функціонування.
Стан розвитку дошкільної освіти у Криму у другій половині ХІХ – початку ХХ століття висвітлено у працях дослідників з історії Криму (С. Агаджанов, А. Андрєєв, В. Дюлічев, М. Земляніченко, М. Калінін, А. Мальгін, А. Маркевич, П. Надінський та ін.); з історії розвитку освіти у Криму (Є. Абібулаєва, А. Аблятипов, Е. Бекірова, С. Вишневський, В. Ганкевич, М. Дундук, Л. Маршал, Д. Прохоров, Л. Редькіна, С Шуклина, Т. Шушара та ін.); з історії дошкільного виховання у Росії (М. Шабаєва, І. Чувашев та ін.); історії дошкільного виховання і педагогічної освіти в Україні (І. Дичківська, Н. Дем’яненко, Т. Куліш, Т. Поніманська, І. Прудченко, О. Пшеврацька, І. Улюкаєва, Л. Штефан та ін.), теоретичних працях перших організаторів дошкільного виховання в Україні (Н. Лубенець, С. Русова, І. Сикорський та ін.), російських педагогів про дошкільну освіту (К. Вентцель, М. Виноградов, Є. Водовозова, Є. Йорданська, П. Каптерев, П. Лесгафт, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Становлення і розвиток суспільного дошкільного виховання у Криму (друга половина ХІХ – початок ХХ століття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок