Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІЯЛЬНІСТЬ КАБІНЕТУ МУЗИЧНОЇ ЕТНОГРАФІЇ ВУАН У КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ МУЗИЧНОЇ ФОЛЬКЛОРИСТИКИ КІНЦЯ XIX – ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ XX СТ.

ДІЯЛЬНІСТЬ КАБІНЕТУ МУЗИЧНОЇ ЕТНОГРАФІЇ ВУАН У КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ МУЗИЧНОЇ ФОЛЬКЛОРИСТИКИ КІНЦЯ XIX – ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ XX СТ.

Назва:
ДІЯЛЬНІСТЬ КАБІНЕТУ МУЗИЧНОЇ ЕТНОГРАФІЇ ВУАН У КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ МУЗИЧНОЇ ФОЛЬКЛОРИСТИКИ КІНЦЯ XIX – ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ XX СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,35 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МИСТЕЦТВОЗНАВСТВА, ФОЛЬКЛОРИСТИКИ
ТА ЕТНОЛОГІЇ ІМ.М.Т.РИЛЬСЬКОГО
ЮЗЕФЧИК ОКСАНА ЛЕШИКІВНА
УДК 78 (477)
ДІЯЛЬНІСТЬ КАБІНЕТУ МУЗИЧНОЇ ЕТНОГРАФІЇ ВУАН
У КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ
МУЗИЧНОЇ ФОЛЬКЛОРИСТИКИ КІНЦЯ XIX –
ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ XX СТ.
17.00.03 – музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ-2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі культурології та етномистецтвознавства Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.М.Т.Рильського НАН України.
Науковий керівник– |
доктор мистецтвознавства, професор
ГРИЦА СОФІЯ ЙОСИПІВНА,
провідний науковий співробітник
відділу культурології та етномистецтвознавства
Інституту мистецтвознавства, фольклористики
та етнології ім.М.Т.Рильського НАН України.
Офіційні опоненти– | доктор мистецтвознавства, професор
КОРНІЙ ЛІДІЯ ПИЛИПІВНА,
професор кафедри історії української музики Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського;–
кандидат мистецтвознавства
ЄФРЕМОВА ЛЮДМИЛА ОЛЕКСАНДРІВНА,
старший науковий співробітник
відділу фольклористики
Інституту мистецтвознавства, фольклористики
та етнології ім.М.Т.Рильського НАН України.
Провідна установа– | Одеська державна консерваторія ім.А.В.Нежда-но-вої Міністерства культури і мистецтв України, кафедра історії музики і музичної етнографії.
Захист відбудеться 08.02.2001 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.227.01 по захисту дисертацій в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.М.Т.Рильського НАН України (01001, м.Київ-1, вул.Грушевського, 4, IV поверх, актовий зал).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.М.Т.Рильського НАН України (01001, м.Київ-1, вул.Грушевського, 4, IV поверх).
Автореферат розісланий 08.01.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О.Микитенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. Досі ми не маємо детального і повного дослідження української музичної фольклористики 20–30-х рр. ХХ ст. – періоду, коли відбувався її розвиток в Україні як академічної, коли створювалися установи, що піднесли дану галузь науки від спорадичних досліджень до постійних, підтримуваних і фінансованих державою. Дисертаційна робота дозволяє заповнити цю білу пляму. У дослідженні висвітлюється маловивчена, але яскрава сторінка з історії української музичної фольклористики – діяльність Кабінету музичної етнографії ВУАН (1922–1935рр.) та науково-дослідницький доробок його співробітників – К.Квітки, М.Гайдая, В.Харкова, М.Береговського. На сьогодні доволі повно висвітлена лише наукова спадщина керівника Кабінету К.Квітки та його духовного соратника Ф.Колесси, який працював у Львові. У дослідженнях підкреслюється, що Кабінет музичної етнографії ВУАН був вельми важливою науковою інституцією, яка заслуговує належної уваги.
Дисертаційна робота визначає зміст і конструктивні форми діяльності Кабінету музичної етнографії ВУАН, який упродовж 20-х – першої половини 30-х рр. ХХ ст. зробив важливий внесок у записування і дослідження зразків народної музичної творчості, збереження народнопісенних скарбів для майбутніх поколінь, дав приклад поступової і цілеспрямованої підготовки наукових кадрів.
Діяльність Кабінету музичної етнографії ВУАН певною мірою була віддзеркаленням складних процесів, що відбувалися в українському суспільстві та впливали на роботу різних підрозділів Академії наук та інших наукових установ. Тому вивчення даної теми може певною мірою допомогти зрозуміти проблеми, які визначилися в інших галузях тогочасної науки та культури.
В епоху незалежної України актуальним стало опанування кращими зразками наукової спадщини минулого та її критичне переосмислення. Шлях, який пройшла українська музична фольклористика у своєму розвитку, позначений активними пошуками нових методів та форм дослідження, поважними науковими напрацюваннями, які мав, зокрема, Кабінет музичної етнографії ВУАН.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДІЯЛЬНІСТЬ КАБІНЕТУ МУЗИЧНОЇ ЕТНОГРАФІЇ ВУАН У КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ МУЗИЧНОЇ ФОЛЬКЛОРИСТИКИ КІНЦЯ XIX – ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ XX СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок