Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АВТОМАТИЗОВАНА СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ТА КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ В ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ

АВТОМАТИЗОВАНА СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ТА КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ В ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ

Назва:
АВТОМАТИЗОВАНА СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ТА КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ В ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,53 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОДЖА ТЕТЯНА ІВАНІВНА
УДК 681.3:378.146
АВТОМАТИЗОВАНА СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ТА КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ В ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ
Спеціальність 05.13.06 – Автоматизовані системи управління та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському національному політехнічному університеті Міністерства освіти і науки України на кафедрі “Охорона праці та безпека життєдіяльності”
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Гогунський Віктор Дмитрович,
Одеський національний політехнічний університет,
завідувач кафедри “Охорона праці та безпека життєдіяльності”
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Козак Юрій Олександрович,
Одеська національна академія зв’язку,
завiдувач кафедри інформатизації та управління
кандидат технічних наук, доцент
Мещеряков Володимир Іванович,
Одеська державна академiя холоду,
завідувач кафедри систем автоматизованого проектування
Провідна установа: Національний технічний університет України
“Харківський політехнічний інститут”,
кафедра комп’ютерної математики та математичного моделювання, Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться “ 25 ” вересня 2003 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.01 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1, ауд. 400-А.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий “ 22 ” серпня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ямпольський Ю.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Досягнення в галузі телекомунікаційних технологій та обчислювальних мереж забезпечують необхідні технічні можливості для розробки та впровадження в систему освіти сучасних інформаційних технологій. Найбільш істотним внеском у вирішення цих задач є застосування автоматизованих систем навчання і контролю знань.
Актуальність теми. Інтенсивний розвиток процесу інформатизації системи освіти є важливою складовою комплексної національної програми України. При переході від локальних навчальних систем до дистанційних якісно змінюються їхні функціональні можливості, які дозволяють значно розширити коло користувачів, зробити спілкування між тими, хто навчається, і викладачем більш інтенсивним. Організація дистанційної автоматизованої навчальної системи (ДАНС) вимагає пророблення мережних аспектів, зв'язаних з наданням віддаленого доступу до системи, раціональним використанням часу і ресурсів мережі для управління і контролю знань. При створенні ДАНС однією з найбільш важливих задач є організація об'єктивного і надійного контролю знань. Більшість існуючих систем контролю знань мають обмежену кількість форм представлення відповідей (звичайно, вибіркових) і двобальну систему оцінки. Це обумовлено простотою аналізу вибіркових відповідей і відсутністю формальних методів диференційованої оцінки якості засвоєння навчального матеріалу. Тому актуальним стає створення методологічних основ моделювання автоматизованих систем управління навчанням і контролю знань, адекватних сучасним тенденціям розвитку інформаційних технологій і дидактичним принципам організації та проведення навчальної роботи.
Зв’язок роботи с науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася відповідно до НДР кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності Одеського національного політехнічного університету № 385-32 “Методи і напрямки удосконалення охорони праці. Розробка автоматизованої системи тестування працюючих при проведенні інструктажів”.
Метою дисертаційної роботи є підвищення рівня підготовки фахівців за рахунок впровадження нових інформаційних технологій для забезпечення об'єктивного контролю знань на основі диференційованої оцінки відповідей тих, хто навчається.
Відповідно до поставленої мети в роботі вирішуються наступні задачі:

розробка принципів формування моделей предметних галузей засобами комп’ютерного представлення знань;—
розробка методики, алгоритмів і програм для диференційованої оцінки результатів тестування з використанням методологічного апарату алгебри нечітких множин;

аналіз показників оцінки якості функціонування автоматизованих систем контролю знань з визначенням достатньої кількості питань, які забезпечують об’єктивність результатів комп'ютерного тестування;

розроблення методологічних основ і впровадження інструментальних засобів для побудови універсальної автоматизованої системи управління і контролю рівня засвоєння знань, яка не залежить від семантики навчального матеріалу;

експериментальна перевірка запропонованих підходів і методів побудови спеціалізованих баз даних тестових завдань та ефективності функціонування інструментальних засобів автоматизованої системи управління і контролю рівня засвоєння знань в умовах локальної мережі комп’ютерного класу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: АВТОМАТИЗОВАНА СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ТА КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ В ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок