Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ, ХІМІЧНІ ТА БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТІАЗОЛІЛ-2-АМІДІВ 1-R-2-ОКСО-4-ГІДРОКСИ-ХІНОЛІН-3-КАРБОНОВИХ КИСЛОТ

СИНТЕЗ, ХІМІЧНІ ТА БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТІАЗОЛІЛ-2-АМІДІВ 1-R-2-ОКСО-4-ГІДРОКСИ-ХІНОЛІН-3-КАРБОНОВИХ КИСЛОТ

Назва:
СИНТЕЗ, ХІМІЧНІ ТА БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТІАЗОЛІЛ-2-АМІДІВ 1-R-2-ОКСО-4-ГІДРОКСИ-ХІНОЛІН-3-КАРБОНОВИХ КИСЛОТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,62 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ |
Петрушова Лідія Олександрівна
УДК 54.057:542.951.1:547.831.9:615.28:616.441:616-002.5
СИНТЕЗ, ХІМІЧНІ ТА БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТІАЗОЛІЛ-2-АМІДІВ 1-R-2-ОКСО-4-ГІДРОКСИ-ХІНОЛІН-3-КАРБОНОВИХ КИСЛОТ
15.00.02 — фармацевтична хімія і фармакогнозія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фармацевтичної хімії Національного фармацевтичного університету, Міністерство охорони здоров’я України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Українець Ігор Васильович
Національний фармацевтичний університет, професор кафедри фармацевтичної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
БОЛОТОВ Валерій Васильович
Національний фармацевтичний університет, завідувач кафедрою аналітичної хімії
доктор фармацевтичних наук, професор
КОВАЛЕНКО Сергій Іванович
Запорізький медичний університет,
професор кафедри фармацевтичної хімії
Провідна установа: Київська медична академія після-дипломної освіти ім. П.Л.Шупика, кафедра фармацевтичної хімії та фармакогнозії
Захист відбудеться “24” березня 2006 року о 12.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.605.01 при Національному фармацевтичному університеті за адресою: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська, 53.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного фармацевтичного університету (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 4).
Автореферат розісланий “23” лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
професор МАЛОШТАН Л.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема пошуку нових протитуберкульозних препаратів на сьогодні стала настільки актуальною і очевидною, що не потребує якогось особливого обґрунтування. Цікавими об’єктами дослідження в цьому плані є похідні тіазолу. Ера медичного застосування цієї гетероциклічної системи розпочалася в 1935 році, коли була відкрита наявність тіазольного ядра в молекулі вітаміну В1. Незабаром в хіміотерапії бактеріальних інфекцій під назвою сульфатіазол з’явився перший синтетичний сульфаніламідний препарат, створений на основі тіазоліл-2-аміну. Біологічне значення тіазолу значно виросло після встановлення його присутності в структурі антибіотику пеніциліну, переоцінити роль якого в світовій медицині досить важко. В основі актитіазової кислоти – високоспецифічного протитуберкульозного антибіотику, ніридазолу та нітазолу – протимікробних препаратів, також лежить тіазольне кільце.
Широкі дослідження в ряду тіазоліл-2-амідів дикарбонових кислот вже тривалий час проводяться в Національному фармацевтичному університеті. В результаті було виявлено багато нових біологічно активних речовин з широким спектром дії. Особливу увагу привертає здатність деяких з них, наприклад алкіл-амідів тіазоліл-2-оксамінової кислоти активно пригнічувати розмноження мікобак-терій туберкульозу. З іншого боку, такий же ефект виявляють численні амідовані похідні 2-оксо-4-гідроксихінолін-3-карбонових кислот. Враховуючи це, уявляється доцільним залучити в коло досліджень з пошуку потенційних протитуберку-льозних засобів і тіазоліл-2-аміди. Поєднання в одній молекулі таких активних по відношенню до багатьох мікроорганізмів молекулярних систем як хінолін та тіазол дозволяє припустити, що й одержані тіазоліл-2-аміди 2-оксо-4-гідрокси-хінолін-3-карбонових кислот будуть активно впливати на мікобактерії туберкульозу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана згідно з планом науково-дослідних робіт Національного фармацевтичного університету з проблеми МОЗ України “Хімічний синтез, виділення та аналіз но-вих фармакологічно активних речовин, встановлення зв'язку “структура-дія”, ство-рення нових лікарських препаратів” (номер державної реєстрації 0198 U 007011).
Мета і задачі дослідження. Виходячи з наведеного вище, метою даної роботи є пошук в ряду тіазоліл-2-амідів 1-R-2-оксо-4-гідроксихінолін-3-карбонових кислот нових біологічно активних речовин антимікобактеріальної дії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СИНТЕЗ, ХІМІЧНІ ТА БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТІАЗОЛІЛ-2-АМІДІВ 1-R-2-ОКСО-4-ГІДРОКСИ-ХІНОЛІН-3-КАРБОНОВИХ КИСЛОТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок