Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економічні основи формування ринку екологічних товарів

Економічні основи формування ринку екологічних товарів

Назва:
Економічні основи формування ринку екологічних товарів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,36 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Сумський державний університет
Прокопенко Ольга Володимирівна
УДК 332.142.6
Економічні основи формування ринку екологічних товарів
Спеціальність 08.08.01 – економіка природокористування
і охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Суми – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Сумському державному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, доцент
Ілляшенко Сергій Миколайович,
Сумський державний університет, доцент кафедри економіки
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Олійник Ярослав Богданович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри економічної географії
кандидат економічних наук, доцент
Тархов Петро Вікторович,
Сумський державний аграрний університет, старший науковий співробітник кафедри економіки природокористування
Провідна установа: Інститут проблем ринку і економіко-екологічних досліджень НАН України, відділ економічного регулювання природокористування, м. Одеса
Захист відбудеться “29” червня 2001 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.051.01 у Сумському державному університеті за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2, ауд. М-412.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Сумського державного університету за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2.
Автореферат розісланий “29” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кислий В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Ринкові перетворення в Україні відбуваються в умовах глибокої соціально-економічної і екологічної кризи, вихід з якої потребує внесення суттєвих змін в існуючі теоретичні та методичні підходи щодо управління процесами екологізації економіки. Підходи, що базуються на капіталоємних природоохоронних заходах, економічно недосконалих заборонах і санкціях, практично вичерпали себе, оскільки їх застосування погіршує і без того скрутний фінансовий стан вітчизняних суб’єктів господарської діяльності, звужує можливості реалізації наявних ринкових можливостей їх розвитку.
Актуальність теми. Вирішення суперечностей між економічним зростанням і збереженням (чи навіть поліпшенням) стану довкілля неможливе без виробництва і просування на ринку екологічних товарів (таких, що виробляються екологічно безпечним способом, що сприяють зниженню екодеструктивного впливу на довкілля, а також екологічно безпечних для споживачів).
Однак вітчизняна практика свідчить, що формування ринку екологічних товарів неможливе без удосконалення системи державного та реґіонального регулювання та стимулювання їх виробництва переважно у бік позитивної мотивації у контексті концепції екологічно збалансованого сталого соціально-економічного та інноваційного розвитку. Це потребує подальшого опрацювання існуючих теоретичних підходів до обґрунтування еколого-економічної доцільності створення нових та розвитку існуючих ринків екологічних товарів.
Окрім того, недостатньо розробленими є питання урахування та узагальнення різноспрямованих інтересів суб’єктів ринку екологічних товарів, виявлення і оцінки спонукальних мотивів їх дії. Не розв’язані проблеми економічної оцінки витрат на просування на ринку екологічних товарів різного ступеня новизни та ефективності стимулювання споживання екологічної продукції. Необхідним також є поглиблення і доповнення теоретико-методичних положень щодо обґрунтування вибору варіантів формування ринку екологічних товарів і його інформаційного забезпечення, урахування чинників ризику просування на ринку екологічних інновацій.
Таким чином, актуальність дисертаційного дослідження полягає у об’єктивній необхідності подальшого розвитку науково-методичних підходів до економічного управління процесами створення та розвитку ринку екологічних товарів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у руслі державних та реґіональних програм і тем досліджень:
-
програми наукової ради НАН України “Розробка наукових основ сталого розвитку в Україні”;
-
фундаментальної теми “Економіка сталого розвитку: макро- і мікроекономічні механізми забезпечення” (фінансувалася Державним фондом фундаментальних досліджень України, № 8.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Економічні основи формування ринку екологічних товарів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок