Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНСТИТУЦІЙНИЙ ВИМІР ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ (політологічний аспект)

ІНСТИТУЦІЙНИЙ ВИМІР ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ (політологічний аспект)

Назва:
ІНСТИТУЦІЙНИЙ ВИМІР ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ (політологічний аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,99 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
ВІННИКОВА Наталія Анатоліївна
УДК 327:061.1ЄС:001.891.3
ІНСТИТУЦІЙНИЙ ВИМІР ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ
ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ
(політологічний аспект)
23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | кандидат філософських наук, доцент
ФІСУН Олександр Анатолійович,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна,
професор кафедри політології
Офіційні опоненти: | доктор політичних наук, старший науковий співробітник
ЛИТВИНЕНКО Олександр Валерійович,
Рада національної безпеки і оборони України,
керівник експертної комісії апарату РНБО, м. Київ
кандидат політичних наук, доцент
ШАПОВАЛЕНКО Марина Володимирівна,
Харківський національний університет внутрішніх справ,
доцент кафедри філософії і політології
Провідна установа: | Дніпропетровський національний університет, кафедра політології, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться “5” квітня 2007 р. о 13:30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.22 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, ауд. 2-49.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4.
Автореферат розісланий “2” березня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.М. Куц


ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена нагальною необхідністю вивчення процесу формування зовнішньої політики Європейського Союзу з огляду на те, що чергова фаза розширення ЄС призвела до кардинальних змін на політичній карті Європи і супроводжується розгортанням структурних реформ усередині Євросоюзу. Невіддільним елементом цього процесу є становлення нового формату відносин із державами-сусідами, які межують з кордонами ЄС і не увійдуть до його складу в найближчій перспективі. Набуття Євросоюзом нового розширеного формату викликає потребу перегляду концептуальних основ зовнішньої політики ЄС та пошуку оптимальних інструментів її здійснення як відносно безпосередніх сусідів, так і в глобальному масштабі.
Вагомість Євросоюзу на світовій політичній арені виявляється в наявності власних представництв майже кожної країни в штаб-квартирі ЄС. Євросоюз, своєю чергою, є активним суб’єктом міжнародних відносин, головним постачальником економічної допомоги країнам, що розвиваються, й одночасно – привабливою зоною для зовнішніх інвестицій. Однак поточний стан реалізації спільної зовнішньої політики ЄС характеризується істотною проблематичністю в досягненні узгодженості та здійсненні консолідованих зовнішніх акцій. Поступово накопичуються приклади того, як держави-члени Євросоюзу дотримуються діаметрально протилежних позицій стосовно зовнішньополітичних питань і нездатні сформувати єдиний підхід до оцінки міжнародних подій. Головною причиною проблеми вбачається складність внутрішньої структури ЄС, яка містить елементи федералізму і, таким чином, уособлює значно більшу комплексність, ніж будь-яка союзна міжнародна організація. На відміну від економічної сфери, в якій треті країни зобов‘язані взаємодіяти з державами-членами ЄС як з єдиною групою, у питаннях зовнішньої безпеки і захисту спостерігається протилежна позиція: країни-члени ЄС найчастіше дотримуються суто національних пріоритетів. Розбіжність позицій окремих країн-членів ЄС при формуванні зовнішньополітичної діяльності містить в собі потенційну небезпеку щодо посилення дезінтеграційних тенденцій у межах Євросоюзу.
Крім об’єктивних труднощів концептуалізації зовнішньої політики ЄС, пов’язаних із трансформацією його власного інституційного розвитку та динамікою глобальних політичних процесів, означене завдання ускладнюється істотним плюралізмом теоретичних інтерпретацій сучасної глобальної політичної системи та багатоманітністю версій ідентифікації Євросоюзу як суб’єкта міжнародних відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІНСТИТУЦІЙНИЙ ВИМІР ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ (політологічний аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок