Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Утилізація промислових відходів переробки деревини шляхом створення біопалива

Утилізація промислових відходів переробки деревини шляхом створення біопалива

Назва:
Утилізація промислових відходів переробки деревини шляхом створення біопалива
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,77 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Бать Роман Ярославович
УДК 66.047.45.661.2/6.001.2
Утилізація промислових відходів переробки деревини
шляхом створення біопалива
Спеціальність 21.06.01 – Екологічна безпека
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Мальований Мирослав Степанович, Національний університет “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України, м. Львів, кафедра екології та охорони навколишнього середовища, завідувач кафедри.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Бехта Павло Антонович, Львівський Національний лісотехнічний університет України, м. Львів, кафедри хімічної технології переробки деревини, завідувач кафедри.
кандидат технічних наук
Жовмір Микола Михайлович, Інституту технічної теплофізики НАН України, м. Київ, старший науковий співробітник.
Захист відбудеться 23 травня 2008 року о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.16 в Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів-13, пл. Св. Юра, 3/4, VIII корпус НУЛП, ауд. 115.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів-13, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий 22 квітня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.т.н., доц. О.А. Нагурський
Актуальність теми. Виробництво енергії є пов’язаним з глобальним забруднення атмосфери вуглекислим газом, який спричиняє парниковий ефект. В 2006 році до атмосфери потрапило 7 млрд т СО2 і намічається тенденція до зростання цього викиду. Впровадження альтернативних джерел енергії спричинить зменшення парникового ефекту. Одним з альтернативних джерел використання є біомаса, значні запаси якої є в Україні. В процесі переробки деревини, яка є одним із найстаріших конструкційних матеріалів і об’єми використання якої і на сьогоднішній день значні, утворюється велика кількість відходів. У випадку відсутності технологій їх утилізації ці відходи здатні нагромаджуватись і спричиняти збільшення кількості парникових газів внаслідок розкладу ксиланів (опорні речовини деревини), забруднення води та ґрунтів в районах звалищ відходів, що викликає замулювання водойм та загибель водних мешканців, збільшення забруднених ґрунтів, популяції гризунів та комах, які можуть стати розсадниками хвороб. Однією із найбільш перспективних і найдавніше відомих технологій утилізації відходів переробки деревини, які вже неможливо використовувати в інших технологіях, є спалювання. У цьому випадку вдається додатково вирішити важливе завдання поповнення енергетичних запасів за умов мінімізації забруднення атмосфери продуктами горіння. Адже відомо, що в Україні щорічно утворюється до 49 млн т деревних відходів, енергія яких еквівалентна 10 – 20 млрд м3 природного газу, разом з тим під час горіння в атмосферу виділяється еквівалентна кількість вуглекислого газу, яка була раніше поглинута із атмосфери в процесі росту та розвитку дерева. Але для використання деревини як палива в промислових масштабах необхідно забезпечити його відносну однорідність за вологістю та гранулометричним складом, забезпечити сприятливі умови транспортування, дозування та зберігання. Одним із перспективних шляхів вирішення цієї проблеми є гранулювання. Важливо створювати гранули із використанням дешевого зв’язуючого. А у разі використання як зв’язуючого відходів виробництва паперу, накопичення яких також створює певну екологічну проблему, актуальність досліджень ще більше підсилюється. Дисертаційна робота присвячена дослідженню оптимальних режимів підготовки відходів лісової промисловості до їх спалювання (співвідношення зв’язуючого компонента та деревних відходів, методика подачі зв’язуючого компонента, методи грануляції), що визначає її актуальність та важливість для забезпечення екологічної безпеки України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Утилізація промислових відходів переробки деревини шляхом створення біопалива

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок