Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ КОНТРОЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДЕРЖАВНИХ ІНСПЕКЦІЙ В СОЦІАЛЬНІЙ СФЕРІ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ КОНТРОЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДЕРЖАВНИХ ІНСПЕКЦІЙ В СОЦІАЛЬНІЙ СФЕРІ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ КОНТРОЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДЕРЖАВНИХ ІНСПЕКЦІЙ В СОЦІАЛЬНІЙ СФЕРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,73 KB
Завантажень:
252
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ
ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
Костилев Владислав Вікторович
УДК 35.07: 351.9
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ КОНТРОЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
ДЕРЖАВНИХ ІНСПЕКЦІЙ В СОЦІАЛЬНІЙ СФЕРІ
25.00.01 – теорія та історія державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському регіональному інституті державного управління Української Академії державного управління при Президентові України
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, доцент
НЕЧИТАЙЛЕНКО АНАТОЛІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ,
Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.С. Сковороди, юридичний факультет,
завідувач кафедри державно-правових дисциплін
Офіційні опоненти – доктор юридичних наук, професор
СЕЛІВАНОВ Анатолій Олександрович,
Постійний представник Верховної Ради України
у Конституційному Суді України, заслужений юрист України
кандидат юридичних наук, професор
БИТЯК Юрій Прокопович,
Національна юридична Академія України
імені Ярослава Мудрого,
завідувач кафедри адміністративного права
Провідна установа – Національний інститут стратегічних досліджень, при Адміністрації Президента України,
відділ гуманітарної політики, м. Київ
Захист відбудеться "21" лютого 2003 р. о "14" годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.858.01 Харківського регіонального інституту державного управління Української Академії державного управління при Президентові України за адресою: (61050, м. Харків, просп. Московський, 75, зал засідань (1 поверх).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського регіонального інституту державного управління Української Академії державного управління при Президентові України (61050, м. Харків, просп. Московський, 75).
Автореферат розісланий " 20 " січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.С. Лебець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Статус правової, демократичної, соціальної держави, що закріплений Конституцією України, вимагає неухильного дотримання всіма суб’єктами управління прав людини і громадянина. Одним з дієвих засобів забезпечення законності у державному управлінні є система контролю, що охоплює усі галузі економіки та соціально-культурного будівництва. Значною мірою цей контроль стосується соціальної сфери, оскільки діяльність будь-яких органів державного управління, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій так чи інакше пов’язана із забезпеченням нагальних соціальних потреб громадян та суспільства в цілому, зокрема, права людини на безпечну працю, на охорону її здоров’я, на безпечне для життя і здоров’я довкілля та ін. Порушення зазначених прав, які, на жаль, мають місце, як правило, пов’язані із недосконалістю контрольної діяльності держави щодо зміцнення законності, правопорядку та дисципліни, забезпечення конституційних прав і свобод громадян.
Діяльність спеціально уповноважених контролюючих органів держави – державних інспекцій – залишається малоефективною, не завжди приносить бажані результати. Це значною мірою пояснюється тим, що форми та методи їхньої роботи не відповідають вимогам ринкової економіки, не сприяють впровадженню нових форм власності і господарювання та інтеграції України до Європейського співтовариства.
Правові норми, що встановлюють повноваження інспекцій, по суті, дублюють норми часів радянського періоду. Зрозуміло, що вони не сприяють належній роботі інспекцій в умовах розбудови соціальної держави. Крім того, багато в чому обсяг їх компетенції навіть в новітніх нормативних актах взагалі не визначений. Це призводить до значного зростання кількості порушень. Відтак, виникає необхідність пошуку принципово нових шляхів організації контрольної діяльності державних інспекцій, зокрема у соціальній сфері, прийняття законодавчих актів, які б ефективно регулювали порядок здійснення ними своїх повноважень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ КОНТРОЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДЕРЖАВНИХ ІНСПЕКЦІЙ В СОЦІАЛЬНІЙ СФЕРІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок