Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОНОМАСТИКОН ХУДОЖНІХ ТВОРІВ МИКОЛИ ХВИЛЬОВОГО

ОНОМАСТИКОН ХУДОЖНІХ ТВОРІВ МИКОЛИ ХВИЛЬОВОГО

Назва:
ОНОМАСТИКОН ХУДОЖНІХ ТВОРІВ МИКОЛИ ХВИЛЬОВОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,01 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УСОВА ОКСАНА ОЛЕГІВНА
УДК 811.161.2’373.2:821.161.2(0,43.3)
ОНОМАСТИКОН ХУДОЖНІХ ТВОРІВ МИКОЛИ ХВИЛЬОВОГО
Спеціальність 10.02.01 – українська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Донецьк - 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі загального мовознавства та історії мови Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
ОТІН Євген Степанович, Донецький
національний університет, завідувач
кафедри загального мовознавства та
історії мови.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
ПРАДІД Юрій Федорович,
Таврійський національний університет, завідувач кафедри української мови, декан філологічного факультету;
кандидат філологічних наук, доцент
ЛУКАШ Галина Павлівна,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри української філології та культури.
Провідна установа: кафедра української мови Дніпропетровського державного університету, Міністерство освіти та науки України.
Захист відбудеться 18 січня 2007р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук – К 11.051.10 при Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055 м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розіслано „ 15 „ грудня 2006 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради к.філол.наук М.О. Вінтонів


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
„У наш час поетика власних імен - не тільки напрям дослідження з великим майбутнім, але й модна дисципліна на стику кількох наук, що вивчають художню літературу у зв’язку з єдиним способом її матеріалізації – мовою” [Калінкін]. Українська література є невичерпним джерелом для досліджень із поетонімії. Інформація її багата, переважно закодована, але надзвичайно важлива для розуміння художнього твору. За останні десятиліття вивчення ономастичної майстерності письменників значно просунулося вперед. Розроблено важливі теоретичні питання, з’явилися фундаментальні праці В.М.Калінкіна, Ю.О.Карпенка Л.О.Белея. Проаналізовано онімію багатьох письменників у дисертаціях Т.В.Немировської (це перша дисертація з української літературної ономастики), О.Ф.Немировської, Г.П.Лукаш, Т.Б.Гриценко, Л.П.Кричун, М.Р.Мельник, Т.І.Крупеньової, Л.І.Селіверстової, А.В.Соколової та ін. До того ж коло авторів, твори яких підлягають ономастичним дослідженням, розширюється (Т.Шевченко, Леся Українка, І.Франко, Ліна Костенко, В.Винниченко, Ю. Яновський, О.Гончар та ін.), хоча робіт, присвячених комплексному аналізу всього ономастикону творчого доробку митців, ще небагато.
Мова творів Миколи Хвильового, “ніжного і сором’язливого, химерника і характерника, залюбленого у слово, у форму, мрійника”, як називає його Володимир Коряк, зовсім не розглядалася крізь призму поетичної ономастики. За наявністю літературознавчих студій, присвячених творчості митця, лінгвістичних досліджень мови письменника небагато. Що стосується дослідження ономастики письменника, то існує лише невелика розвідка М.Зубова “Спроба ономастичного мікроаналізу оповідання М.Хвильового “Життя”” (1995) й аналіз окремих антропонімів М.Хвильового в узагальнених працях Л.О.Белея (1995, 2002).
Отже, дослідження ономастикону художніх творів М.Хвильового фактично відсутні. Актуальність обраної теми дисертації визначається тим, що творчий доробок цього видатного українського письменника ХХ ст. ще не був об’єктом комплексного дослідження з поетики оніма.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація відповідає науковій темі кафедри загального мовознавства та історії мови Донецького національного університету „Актуальні проблеми сучасної лексикології та ономастичної лексикографії” (№ ДР 0100 005079) та „Лексикографічні аспекти вивчення ономастики” (№ ДР 0196 WO 13133).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОНОМАСТИКОН ХУДОЖНІХ ТВОРІВ МИКОЛИ ХВИЛЬОВОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок