Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ПРОДУКТИВНІСТЮ ПРАЦІ НА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

УПРАВЛІННЯ ПРОДУКТИВНІСТЮ ПРАЦІ НА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ПРОДУКТИВНІСТЮ ПРАЦІ НА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,79 KB
Завантажень:
215
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Цесарук Вікторія Олександрівна
УДК 338.312 (075.8)
УПРАВЛІННЯ ПРОДУКТИВНІСТЮ ПРАЦІ НА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Спеціальність 08.09.01 - Демографія, економіка праці,
соціальна економіка і політика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі управління трудовими ресурсами Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Лук'янченко Наталя Дмитрівна,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк),
завідувачка кафедри управління трудовими ресурсами
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Ситник Людмила Степанівна,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк),
професор кафедри менеджменту
кандидат економічних наук, доцент
Калина Алла Василівна,
Міжрегіональна академія управління персоналом (м. Київ),
заступник завідувача кафедри управління персоналом
Провідна установа: Інститут економіки промисловості
НАН України, (м. Донецьк),
відділ проблем регіональної економіки
Захист відбудеться 25 квітня 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.11.051.03 Донецького національного університету за адресою: 83055, м. онецьк, вул Челюскінців, 186, ауд. 409.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету за адресою 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 24 березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.П.Калініна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Економіка України в останньому десятиріччі ХХ століття зазнала суттєвих змін у зв'язку з переходом від адміністративно – командної системи господарювання до ринкових відносин. Це вплинуло на всі економічні процеси, в тому числі на ставлення до праці і управління.
Кожне покоління людей формує своє ставлення до праці на основі накопичених знань, досвіду попередніх поколінь і прагне створити щось своє, нове. Тому продуктивність праці, що становить один із основних показників результативності розвитку економіки, циклічно змінюється як під впливом оновлення трудових ресурсів, так і під впливом технічного прогресу.
Кожний історичний етап розвитку економіки країни характеризується відповідним рівнем продуктивності праці. Цей рівень формується під впливом політичних, економічних, технічних і соціальних факторів. Продуктивність праці на промислових підприємствах України у порівнянні з 1990 р. різко знизилась. Це вплинуло на рівень життя працівників. Однак, незважаючи на низький рівень продуктивності праці і, як наслідок, неефективне використання робочої сили, підприємства недостатньо приділяють увагу вирішенню цієї проблеми. Продуктивність праці є не тільки ознакою ефективної роботи підприємства, раціонального використання ресурсів, а також і його конкурентоспроможності.
Ринкові відносини в Україні формуються на основі вітчизняного і світового досвіду управління і досягнень у розвитку науки управління. З огляду на складність ситуації в Україні, коли вітчизняні підприємства повинні адаптуватися до нових відносин та інтегруватись у світову систему, методи управління повинні забезпечити перехід до ринкових відносин з найменшими втратами для суспільства. Однак цього не відбулось. Економіка України опинилася в глибокій кризі. Країна зазнала суттєвих матеріальних і моральних збитків, які проявились у скороченні національного доходу, обсягу виробництва продуктів і послуг, зростанні безробіття, бідності. Протягом тривалого часу іде пошук нових, гнучких методів управління як на державному рівні, так і на рівні первинної ланки економіки – підприємства. Позитивні тенденції, які означились з 2000 р., знайшли відображення в таких узагальнених показниках діяльності підприємств як обсяг виробництва, зайнятість, продуктивність, підвищення заробітної плати, рентабельність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ПРОДУКТИВНІСТЮ ПРАЦІ НА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок