Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ СЕЛА В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ АГРАРНОГО СЕКТОРА ЕКОНОМІКИ (на матеріалах Хмельницької області)

РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ СЕЛА В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ АГРАРНОГО СЕКТОРА ЕКОНОМІКИ (на матеріалах Хмельницької області)

Назва:
РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ СЕЛА В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ АГРАРНОГО СЕКТОРА ЕКОНОМІКИ (на матеріалах Хмельницької області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,70 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ТЕРНОПІЛЬСЬКА АКАДЕМІЯ НАРОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
ЧОРНОБАЙ Микола Миколайович
УДК 338.431.2
РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ СЕЛА В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ АГРАРНОГО СЕКТОРА ЕКОНОМІКИ (на матеріалах Хмельницької області)
Спеціальність 08.07.02 – Економіка сільського
господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Тернопіль - 2002
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Подільській державній аграрно-технічній академії Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
ЛОТОЦЬКИЙ Іван Іванович, Подільська державна аграрно-
технічна академія, професор кафедри економіки галузей АПК
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, академік УААН,
заслужений діяч науки і техніки України
ЮРЧИШИН Володимир Васильович,
економіки УААН, завідувач
відділу аграрної та соціальної політики
 
кандидат економічних наук, доцент
САЄНКО Михайло Григорович,
Тернопільська академія народного господарства, доцент кафедри
економіки, організації та планування в АПК

Провідна установа: Львівський державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України, кафедра
економіки АПК, м. Дубляни
Захист відбудеться “12” вересня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.082.01 у Тернопільській академії народного господарства за адресою: 46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11, ауд. 1300
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Тернопільської академії народного господарства за адресою: 46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11.
 
Автореферат розісланий “ 9 серпня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор Штефанич Д.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З входженням ринкових відносин в усі сфери діяльності суспільства постає необхідність ринкового регулювання розвитку сільської соціальної сфери. Село перебуває сьогодні у важких соціально-економічних умовах. В багатьох регіонах соціальна сфера є основним фактором, який впливає на вирішення багатьох важливих проблем села, зокрема, стабілізацію демографічної ситуації, рівень розвитку та ефективність діяльності об’єктів соціальної інфраструктури села, закріплення на селі молоді, продуктивність праці у виробничій сфері, життєвий рівень сільського населення.
Стабілізацію розвитку держави необхідно розпочинати зі стабілізації соціально-економічної ситуації у сільській місцевості, зокрема, у виробничій та соціальній сферах. Село повинно стати основою економічного розвитку України як незалежної держави. При цьому необхідно якісно змінити, реформувати економічні відносини в сільській соціальній сфері, адже під її безпосереднім впливом формується трудовий потенціал нашої держави в цілому і аграрного сектора економіки зокрема.
Розвиток ринкових відносин на селі - складний та багатогранний процес, який потребує комплексного вирішення соціальних та економічних проблем. Загальновідомим є той факт, що рівень розвитку соціальної сфери перебуває в прямій залежності від економічного стану виробничої сфери, і навпаки. Входження сільської соціальної сфери в ринкові відносини висуває ряд невідкладних завдань, адекватних галузям виробничої сфери. Насамперед це стосується реформування власності, створення сприятливого інвестиційного клімату, пошуку нових джерел фінансування, стимулювання попиту та пропозиції.
На сьогоднішній день надзвичайно гостро стоїть питання фінансування соціальної сфери на селі. У більшості випадків місцеві бюджети не в силі у повній мірі фінансувати соціальну сферу через дефіцит коштів. Формування місцевих бюджетів залежить в основному від ефективності виробничої діяльності тих підприємств, які розташовані на території кожної місцевої ради. В умовах економічної кризи відрахування в місцеві бюджети значно скоротилися, що породжує їх дефіцит, і як наслідок – брак коштів на фінансування соціальної сфери.
Питаннями розвитку соціальної сфери, соціальної інфраструктури села присвячені наукові праці багатьох відомих вчених – економістів, зокрема Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ СЕЛА В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ АГРАРНОГО СЕКТОРА ЕКОНОМІКИ (на матеріалах Хмельницької області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок