Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРА, ВЛАСТИВОСТІ ТА ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА КОМПЛЕКСНИХ НАДЛУЖНИХ СУЛЬФОНАТНИХ МАСТИЛ

СТРУКТУРА, ВЛАСТИВОСТІ ТА ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА КОМПЛЕКСНИХ НАДЛУЖНИХ СУЛЬФОНАТНИХ МАСТИЛ

Назва:
СТРУКТУРА, ВЛАСТИВОСТІ ТА ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА КОМПЛЕКСНИХ НАДЛУЖНИХ СУЛЬФОНАТНИХ МАСТИЛ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,00 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ „ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Македонський Олег Олександрович
УДК 665.765-404.9:621.892.8; 033; 033:532.74
СТРУКТУРА, ВЛАСТИВОСТІ ТА ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА
КОМПЛЕКСНИХ НАДЛУЖНИХ СУЛЬФОНАТНИХ МАСТИЛ
05.17.07 - хімічна технологія палива і паливно-мастильних матеріалів
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
ЛЬВІВ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському науково-дослідному інституті нафтопереробної промисловості „МАСМА” та ВАТ „АЗМОЛ”.
Науковий керівник: кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Кобилянський Євгеній Васильович,
завідувач лабораторії оцінки якості мастил та мастильно-холодильних технологічних засобів Українського науково-дослідного інституту нафтопереробної промисловості „МАСМА”, м. Київ
 
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
заслужений діяч науки РФ
Грішин Ніколай Ніколаєвіч,
головний науковий співробітник Федерального державного унітарного підприємства “25 ГосНИИ Минобороны Росии”, м. Москва
доктор технічних наук, професор,
Бойченко Сергій Валерійович,
завідувач кафедри хіммотології Національного авіаційного університету, м. Київ
Захист дисертації відбудеться „04” квітня 2008 р о 16-00 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 35.052.07 в Національному університеті „Львівська політехніка” (79013, Львів, вул. С.Бандери, 12 , VIII н.к., ауд. 339).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету „Львівська політехніка”, 79013 (Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий „26” лютого 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 35.052.07
к.т.н., доцент Б.О.Дзіняк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність роботи. Експлуатація сучасних машин і механізмів характеризується підвищеними швидкостями, температурами і навантаженнями. Названий „стрес-фактором” показник оцінки якості мастильних матеріалів, який враховує жорсткість і тривалість їхньої роботи, має тенденцію до неухильного збільшення і розглядається нині як один з показників оптимальності умов їхньої роботи, зокрема, роботи пластичних мастил.
До високоефективних мастил відносяться комплексні літійові, алюмінійові, кальційові, полісечовинні та деякі інші мастила. Зазначені мастила мають позитивні фізико-хімічні, реологічні та трибологічні характеристики, які визначають довготривалість ресурсу їхнього функціонування. Однак, вони не спроможні забезпечити надійну експлуатацію машин і механізмів, що працюють в умовах одночасної дії декількох „стрес-чинників”: високих температур, швидкостей, навантажень, дії агресивних середовищ, водо- і газоутворення тощо.
Одним із способів забезпечення ефективності змащування вузлів тертя, які функціонують в екстремальних умовах, є розробка та застосування мастил, здатних працювати в умовах одночасної дії кількох стрес-чинників. Відомо, що основні властивості мастил визначаються природою загусника. Тому дослідження елементів структури та властивостей нових загусників, синтезованих на базі надлужного сульфонату кальцію, та розробка технології комплексних надлужних сульфонатних мастил є актуальними.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась у рамках планової тематики науково-дослідних робіт ВАТ „АЗМОЛ”, теми яких, зокрема, мають державні реєстраційні номери: 0197U014870, 0105U007577.
Мета і завдання дослідження.
Мета дисертації – вивчення особливостей фізико-хімічної та колоїдної структури тиксотропних систем надлужного сульфонату кальцію як складової пластичних мастил, дослідження його будови і властивостей, а також характеристик комплексного надлужного сульфонатного мастила (КНСМ), що містить простий надлужний сульфонат кальцію, метаборат кальцію (МБК) і 12-гідроксистеарат кальцію [Ca(oSt)2]. Розробка на основі одержаних результатів оптимальної рецептури і технології виробництва КНСМ та визначення його експлуатаційних характеристик, що залежать від будови дисперсної фази.
Для досягнення поставленої мети вирішувалися такі завдання:
· вивчення будови міцел комплексного надлужного сульфонату кальцію як елементарних частинок тиксотропної колоїдної системи – джерела утворення структурного каркасу мастил;
· вивчення надміцелярних утворень комплексного надлужного сульфонату кальцію як елементів структурного каркасу мастил;
· розробка рецептури і технології одержання КНСМ та нормативно-технічної документації на їх виробництво;
· визначення впливу будови дисперсної фази та складу КНСМ на їхні експлуатаційні характеристики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТРУКТУРА, ВЛАСТИВОСТІ ТА ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА КОМПЛЕКСНИХ НАДЛУЖНИХ СУЛЬФОНАТНИХ МАСТИЛ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок