Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМПОЗИЦІЙНО-ПРОСТОРОВІ ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ АНСАМБЛІВ 30 – 50-их рр. ХХ ст. В ІСТОРИЧНИХ ЦЕНТРАХ МІСТ ДОНБАСУ

КОМПОЗИЦІЙНО-ПРОСТОРОВІ ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ АНСАМБЛІВ 30 – 50-их рр. ХХ ст. В ІСТОРИЧНИХ ЦЕНТРАХ МІСТ ДОНБАСУ

Назва:
КОМПОЗИЦІЙНО-ПРОСТОРОВІ ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ АНСАМБЛІВ 30 – 50-их рр. ХХ ст. В ІСТОРИЧНИХ ЦЕНТРАХ МІСТ ДОНБАСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,37 KB
Завантажень:
362
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
Губанов Олексій Володимирович
УДК 711.03.(477)
КОМПОЗИЦІЙНО-ПРОСТОРОВІ ПРИНЦИПИ
ФОРМУВАННЯ АНСАМБЛІВ 30 – 50-их рр. ХХ ст.
В ІСТОРИЧНИХ ЦЕНТРАХ МІСТ ДОНБАСУ
18.00.01 – теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Донбаській національній академії будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор архітектури, професор Бенаі Хафізула Амінулович,
Донбаська національна академія будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України, ка-федра архітектурного проектування, декан архітектурного факультету.
 
Офіційні опоненти:
доктор архітектури, професор Ричков Петро Анатолійович,
Національний університет водного господарства та природокористування Міністерства освіти і науки України, завідувач ка-федри архітектурного проектування, м. Рівне.
кандидат архітектури, доцент Солобай Петро Андрійович,
Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України, ка-федра архітектурного проектування.
Захист відбудеться «17» квітня 2008 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.056.02 при Харківському державному технічному університеті будів-ництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40, архітектурний факультет.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного тех-нічного університету будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
Автореферат розісланий «15» березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В. Ігнатьєва
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Питання вивчення і використання історико-культурного потенціалу Донбасу, яке сформувалось в період бурхливого його розвитку, сьогодні актуальні як ніколи раніш. Значну частину цієї спадщини складають ансамблі, що з’явились в центрах багатьох міст регіону в 1930 – 1950-ті рр. В них відобразились передові технічні, художні, ідейні принципи містобудування того часу.
На сьогодні у зв’язку з інтенсивним розвитком підприємницької діяльності відбувається активна реконструкція центрів. Реконструкція широко ведеться в Києві, Дніпропетровську, Харкові, Донецьку, Луганську та інших обласних центрах і містах України. Ділова та підприємницька діяльність сьогодні здебільшого зосереджена у центральних частинах міст. Як слід цієї діяльності історична забудова в цих центрах некоректно змінюється чи зовсім безслідно руйнується. Відбувається штучне подрібнення та руйнування цілісних ансамблів, які часто є унікальними і утворюють індивідуальність кожного конкретного міста. Тому сьогодні дуже важливі питання комплексної реконструкції та збереження цінної забудови.
Однією з актуальних проблем на сьогодні є ліквідація прогалин в історії архітектури, великого та найважливішого промислового регіону України, оскільки зараз період архітектури Донбасу 1930 – 1950-их рр. в капітальних роботах тільки частково відображений, але не достатньо систематизований та описаний.
За період 30 – 50-их рр. була побудована велика кількість ансамблів у містах Донбасу, таких як Сєверодонецьк, Алчевськ, Дружківка, Краматорськ, Єнакієве, Макіївка, Донецьк, Луганськ та інших. Вони становлять великий інтерес з погляду історії і практики містобудування України та окремих її регіонів, але ці ансамблі не достатньо досліджені, а деякі зовсім не відображені в історії архітектури України, окрім робіт істориків.
Отже встановлено, що узагальнюючої роботи про ансамблі міст Донбасу періоду 30 – 50-их рр. ХХ ст., немає, що обумовлює необхідність проведення цього дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації відповідає міжнародним та державним документам і напрямкам планових досліджень НДР Донбаської національної академії будівництва і архітектури «Дослідження розвитку міст культурної спадщини Донеччини і розробка проектно-творчих рекомендацій по її охороні і використанню» (номер держреєстрації К-4-02-01) та «Дослідження проблем розвитку містобудування та архітектури Донбаського регіону» (номер держреєстрації К-2-01-06).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КОМПОЗИЦІЙНО-ПРОСТОРОВІ ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ АНСАМБЛІВ 30 – 50-их рр. ХХ ст. В ІСТОРИЧНИХ ЦЕНТРАХ МІСТ ДОНБАСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок