Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУБ’ЄКТИ АДМІНІСТРАТИВНОЇ ЮРИСДИКЦІЇ В УКРАЇНІ

СУБ’ЄКТИ АДМІНІСТРАТИВНОЇ ЮРИСДИКЦІЇ В УКРАЇНІ

Назва:
СУБ’ЄКТИ АДМІНІСТРАТИВНОЇ ЮРИСДИКЦІЇ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,12 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Анохіна Людмила Степанівна
УДК 351.74 (477)
СУБ’ЄКТИ АДМІНІСТРАТИВНОЇ ЮРИСДИКЦІЇ
В УКРАЇНІ
Спеціальність 12.00.07 – теорія управління;
адміністративне право і процес; фінансове право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі адміністративного права і адміністративної діяльності органів внутрішніх справ Національного університету внутрішніх справ, м. Харків.
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, доцен-т Комзюк Анатолій Трохимович, Національ-ний університет внутрішніх справ, професор кафедри адміністративного права і адміністративної діяльності органів внутрішніх справ.
Офіційні опоненти: – доктор юридичних наук, доцент Шкарупа Віктор Костянтинович, Академія податкової служби України, началь-ник кафедри організації дізнання та попереднього слідства;
кандидат юридичних наук, доцент Нечитайленко Анатолій Олександрович, Харківська філія Української академії державного управління при Президентові України, завідувач кафедрою права та законотворчого процесу.
Провідна установа – Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого, кафедра адміністративного права Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться 23 червня 2001 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.700.01 Національного університету внутрішніх справ (61080, Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету внутрішніх справ (61080, Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27).
Автореферат розісланий 22 травня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С.Мошенський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Особливе місце в здій-сненні адміністративної реформи в Україні належить формуванню принципово нової системи адміністративної юстиції, орієнтованої на стандарти, розроблені світовою практикою цивілізованого владування. Адміністративна юстиція в Україні охоплює і адміністративну юрисдикцію, тобто діяльність щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення з винесенням відповідних правозастосовчих актів, що не зовсім відповідає принципу розподілу державної влади.
За таких умовах виникає нагальна потреба у розробці нової науково-практичної моделі адміністративної юстиції, а також у дослідженні адміністративної юрисдикції як її складової і як самостійного виду правозастосовчої діяльності відповідних суб’єктів. Від діяльності цих суб’єктів як специфічних структурних елементів державного апарату значною мірою залежить забезпечення належного правопорядку, захисту прав і свобод громадян. Проте у вітчизняній юридичній літературі правовий статус суб’єктів адміністративної юрисдикції висвітлений недостатньо, в існуючих наукових працях ці питання досліджувались фрагментарно або в рамках ширшої адміністративно-правової проблематики, без комплексного підходу, відображаючи реалії колишньої командно-адміністративної системи. Такий рівень розробленості теми і обумовлює актуальність проведення цього дисертаційного дослідження.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано в рамках планів наукових досліджень Міністерства внутрішніх справ України (п. 1.3.3 Пріоритетних напрямків фундаментальних і прикладних досліджень навчальних закладів та науково-дослідних установ МВС України на період 1995-2000 рр.) і Національного університету внутрішніх справ (п. 3 Головних напрямків наукових досліджень Університету внутрішніх справ на 1996-2000 рр.). Крім того, цей напрямок досліджень відповідає Комплексній цільовій програмі боротьби із злочинністю на 1996-2000 рр., затвердженій Указом Президента України від 17 вересня 1996р.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є визначення сутності, системи та правового статусу суб’єктів адміністративної юрисдикції, встановлення їх місця у системі адміністративної юстиції, а також вироблення рекомендацій щодо удосконалення правового регулювання діяльності зазначених суб’єктів та її практичного здійснення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: СУБ’ЄКТИ АДМІНІСТРАТИВНОЇ ЮРИСДИКЦІЇ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок