Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРИЧНА ДРАМАТУРГІЯ ЛЮДМИЛИ СТАРИЦЬКОЇ-ЧЕРНЯХІВСЬКОЇ (ПРОБЛЕМАТИКА І ПОЕТИКА)

ІСТОРИЧНА ДРАМАТУРГІЯ ЛЮДМИЛИ СТАРИЦЬКОЇ-ЧЕРНЯХІВСЬКОЇ (ПРОБЛЕМАТИКА І ПОЕТИКА)

Назва:
ІСТОРИЧНА ДРАМАТУРГІЯ ЛЮДМИЛИ СТАРИЦЬКОЇ-ЧЕРНЯХІВСЬКОЇ (ПРОБЛЕМАТИКА І ПОЕТИКА)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,14 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШВЕЦЬ ВОЛОДИМИР СТАНІСЛАВОВИЧ
УДК: 821.161.2 – 2.09
ІСТОРИЧНА ДРАМАТУРГІЯ ЛЮДМИЛИ
СТАРИЦЬКОЇ-ЧЕРНЯХІВСЬКОЇ
(ПРОБЛЕМАТИКА І ПОЕТИКА)
10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та історії української літератури Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Гуменюк Віктор Іванович,
Таврійський національний університет
імені В.І. Вернадського,
завідувач кафедри теорії та історії
української літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Турган Ольга Дмитрівна,
Запорізький державний медичний університет,
завідувач кафедри культурології та українознавства;
кандидат філологічних наук, доцент
Конончук Михайло Миколайович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри історії української
літератури та шевченкознавства
Захист відбудеться “28” березня 2008 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.12 у Дніпропетровському національному університеті (49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Шевченка, 1).
Із дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49027, м. Дніпро-петровськ, вул. Казакова, 8).
Автореферат розісланий “24” лютого 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. О. Глушко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Останнім часом в українському літературознавстві з’явилися вагомі праці, які збагачують наукові уявлення про літературний процес кінця ХІХ – початку ХХ ст. Однак питанням драматургії в них традиційно приділяється щонайменше уваги, чим, очевидно, підтверджується гегелівське міркування про драму як про найскладніший літературний рід. Хоча окремі аспекти драматургії того часу (інтелектуальні обрії, жанрово-стильові пошуки тощо) переважно у зв’язку з творчістю певного митця розглянуто в працях В.Агєєвої, М.Кудрявцева, М.Моклиці, Л.Мороз, Р.Пархомика, Т.Свербилової, С.Хороба, деяких інших науковців, але чимало явищ, тенденцій, імен ще фактично залишаються поза увагою істориків літератури. Майже не досліджено на сьогодні плідні творчі пошуки й здобутки в царині драматургії С.Васильченка, В.Конор-Вілінської, А.Крушельницького, В.Пачовського, Г.Хоткевича, С.Черкасенка, Л.Яновської. Це ж стосується і творчості Людмили Старицької-Черняхівської, вельми помітної та своєрідної постаті в українській літературі кінця ХІХ – перших десятиліть ХХ ст. Відрадно, що нарешті маємо хай і не повне, але вагоме наукове видання її творів Старицька-Черняхівська Л. Драматичні твори. Проза. Поезія. Мемуари: - К.: Наукова думка, 2000. – 848 с.
Подаючи огляди українського драматичного письменства, Д.Антонович, М.Драй-Хмара, Я.Мамонтов, О.Стешенко, І.Франко неодмінно вказували на помітне місце в ньому авторки драми Гетьман Дорошенко. На важливості сучасного вивчення творчості письменниці, зокрема драматургічної, наголошували Л.Барабан, В.Верстюк, Т.Остапенко, В.Заруба, Ю.Хорунжий, І.Чернова та ін. Але ґрунтовних досліджень оригінального творчого доробку Л.Старицької-Черняхівської в історичній драматургії досі немає.
Актуальність дослідження. Звернення до специфіки історичної драматургії зумовлено необхідністю освоєння конкретного історично-духовного досвіду, потребами сучасного відродження й державотворення, конструктивного переосмислення сфальсифікованих або замовчуваних подій і фактів історії України, джерел історичної пам’яті про людей і час, вивчення всіх ланок літературного процесу, відновлення єдності й цілісності національного організму української культури.
Історична драматургія Л.Старицької-Черняхівської у національній духовній спадщині є неординарним і самобутнім явищем, що було закономірним продовженням поліфункціональної програми прогресивного українського культурно-просвітницького руху, художніх пошуків попередниками реально можливих шляхів уходження української літератури в європейський контекст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІСТОРИЧНА ДРАМАТУРГІЯ ЛЮДМИЛИ СТАРИЦЬКОЇ-ЧЕРНЯХІВСЬКОЇ (ПРОБЛЕМАТИКА І ПОЕТИКА)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок